Bibliofilská aukce (166. aukce)

Sálová aukce se uskuteční 23. 5. 2019 (položka 1-876) od 18 hodin v prostorách Aukční síně Vltavín.
První podání nebo-li limitování probíhá až do 23. 5. 2019 do 15:0
Kategorie:
Ouvertura 1 – 12
Exkluzivní vydání 13 – 17
Bibliofilie 18 - 265
Edice Biblos 266 - 318
K.H. Mácha 319 - 356
B. Němcová 357 - 373
Exil 374 - 428
Avantgarda a obálky 429 - 461
První vydání 462 - 467
Rarity 468 - 543
Staré tisky 544 - 614
Mystika a okultismus 615 - 629
Podpisy a dedikace 630 - 737
Jules Verne, Karel May 738 - 795
Návrhy na plakát Prahy 796 - 807
Asiatika 808 - 826
Mapy a místopisná grafika 827 - 837

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Legenda o Svatém Prokopu

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 3x sign. lept A.J. Alex (215/400), cyklus k básni J. Vrchlického, vyd. Vladimír Žikeš (Žikešova Edice), Praha, 1935, ex. 215/375, přiložen dvoubarevný dvojlist s titulem a tiráží a 1 list s obsahem, volné listy v pův. clpl. deskách, výborný, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium …

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Josef Hlaváček

    (1893)

    E.F. Burian: Idioteon

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, úprava a obálka architekt Josef Hlaváček, vyd. Vaněk a Votava, Praha, 1926, ex. 418/550 na japanu, ed. Olymp, sv. 6, pův. brož, nestr., přední strana obálky prakticky bez vady, na dolním okraji hřbetu a zadní strany zateklina, blok listů do poloviny bez vady, druhá polovina listů s 1,5c…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jan Zrzavý

    M. Rutte: Měsíčná noc

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    kniha, podpis na tit. listě, obálka, úprava a frontispis J. Zrzavý, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1927, ex. 269/550, ed. Aventinum, sv. 176, pův. brož, 42s., prakticky výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, č…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

  • Jan Černoš

    (1982)

    Christos Giannakos: Mořské panny

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 3.750 CZK (150 €)

    Aktuální cena: 3.750 CZK (150 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Písně Petra Bezruče

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Svatební píseň 1/2 - Chardonne Jacques

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    bibliofilie, 1922, 19,5 x 14,5 cm, knižní úprava Cyrila Boudy, nakl. Symposion, vazba původní, celokožená, 138 a 183 stran, stav dobrý, vazba lehce opotřebená, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Vladimír Iljič Lenin - Vladimír Majakovskij

    Položka č.: 97

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Samá láska

    Položka č.: 98

    bibliofilie, 1923, 19 x 13,5 cm, podpis Jaroslava Seifert, obálka a čtyři kresby Ot. Mrkvička, nakl. Večernice, Praha, brožovaná vazba s obálkou, 61 stran, zachovalý stav, některé listy uvolněné, Antikvariát Dlážděná

    Poslední dražitel: ID6501 Historie příhozu

  • František Muzika

    (1900-1974)

    František Muzika

    Položka č.: 99

    bibliofilie, 1966, 30,5 x 23,5 cm, součástí knihy je linoryt Františka Muziky Larva I (189 x 80mm) z roku 1946, umístěný za stranou 144, vydal Odeon, 1966, Praha, původní celoplátěná vazba, bez obálky, množství reprodukcí, zašpiněné vazba, obálka chybí, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, V. N…

  • Ludmila Jiřincová

    Písně ostrovů a bídy

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    The House - O knize Vojtěcha Preissiga

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Cyril Bouda

    Květná neděle - Marie Majerová

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Ota Janeček

    Trávy - František Hrubín

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 4.700 CZK (188 €)

    bibliofilie, 1969, 31,5 x 22 cm, bibliofilie s pěti světlotiskovými přílohami,v tiráži signováno František Hrubín, Ota Janeček,vydala Mladá fronta Praha v nákladu 300 exemplářů, č.18, volné listy v obálce a kartonovém obalu, 38 stran, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blaží…

    Aktuální cena: 4.700 CZK (188 €)

  • Josef Jahoda

    (1872-1946)

    Pazderna

    Položka č.: 105

    bibliofilie, 1931, 19 x 14 cm, podpis autora a dřevorytce Fr. Krajce, 6 dřevorytů, každý dřevoryt pak podepsán, číslo 248 z 500 exemplářů, nakl. Plamja, Praha, vazba původní, polokožená, 336 stran, vazba lehce opotřebená, Antikvariát Dlážděná

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Růže z pouti

    Položka č.: 106

    bibliofilie, 1960, 19,5 x 22 cm, sestrojil, ilustrační materiál vybral a graficky upravil Zdenek Seydl, v textu použito fotografií Dagmar Hochové, Viléma Reichmanna, Ludvíka Součka a dalších, Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, pův. brož. s pův. obálkou a obálkou s ochrannou průh…

  • Alexander Calder

    (1898-1976)

    Derrière le miroir No. 190

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    litografie, 1963, 38 x 56 cm, litografická příloha Derriere le miroir z r. 1963, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Vladimír Komárek

    Dvanáct příběhů ze starého zákona

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (272 €)

    bibliofilie, 32 x 21 cm, jednotlivé grafiky signovány, 24/100, Vladimír Komárek vytvořil dvanáct suchých jehel na texty, které vybral a uspořádal Jiří Polma, vydal Vladimír Beneš v nakladatelství Bonaventura v Praze jako čtrnáctý svazek bibliofilské edice EVA, text v češtině, němčině, angličtině a f…

    Aktuální cena: 6.800 CZK (272 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Minda, čili o chovu psů

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    kniha, 1930, 26 x 19,5 cm, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha, vyšlo 280 nečísl. kusů na ručním papíře umbria, pevná převazba, 23 stran, mírně prohnuté desky převazby, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Malé básně prosou - Charles Baudelaire

    Položka č.: 110

    bibliofilie, 1929, 14,5 x 9,5 cm, signovaný lept Františka Muziky, vydal Hyperion, Praha, celokožená vazba, 187 stran, odřený a opotřebený hřbet, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

  • Cyril Bouda

    Ženichové - Karel Simeon Macháček

    Položka č.: 111

    bibliofilie, 1926, 18,5 x 11 cm, 3 lepty Cyrila Boudy, Hyperion, Praha, exemplář č. 12/100, celokožená vazba, 92 stran, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Balada o jednom člověku a jeho radostech

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    bibliofilie, 1902, 29 x 21 cm, 8 ilustrací Františka Kupky, secesní dobová převazba, původní obálka vevázána, Hejda a tuček, Praha, vazba celoplátěná, 84 stran, odřené rohy desek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy,…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Kamil Lhoták

    Balon. Křídla. Vrtule

    Položka č.: 113

    bibliofilie, 1948, 24,5 x 17 cm, pův. litografie Kamila Lhotáka, Nakladatelství Svoboda, Praha, 162 stran, vazba rozpadlá, desky potrhané, obálka chybí, Antikvariát Dlážděná, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Básně

    Položka č.: 114

    kniha, 1925, 20 x 13 cm, František Borový, Praha, původní zdobená celokožená vazba se zlacením, 121 stran, bez výrazného poškození, kniha je v kartonovém pouzdře, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID2821 Historie příhozu

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Stoletý kalendář

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 850 CZK (34 €)

    kniha, 1926, 19,5 x 13 cm, František Borový, Praha, ilustrace A. Chlebeček, vlepeno exlibris, původní zdobená celokožená vazba se zlacením, 59 stran, bez výrazného poškození, kniha je v kartonovém pouzdře, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 850 CZK (34 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Veselý rok

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    12x litoofset, 1949, 35,5 x 50,5 cm, vše značeno v tisku Josef Čapek, Komenium, Praha 1949, mírně poškozený přebal, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Loretánské meditace

    Položka č.: 117

    5x litografie, 1943, 43,5 x 31 cm, vše signováno, volné listy v kartonovém přebalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID6997 Historie příhozu

  • Emil Holárek

    (1867-1919)

    Das Märchen von der Begeisterung

    Položka č.: 118

    bibliofilie, 31 x 24,5 cm, vydal Ant. Vítek v Praze, na přední straně věnování, 40 str., brožovaná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera a F. Sequense na AVU v Praze, člen spolku mladých českých výtvarníků Škréta

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • George Grosz

    (1893-1959)

    Hintergrund (17 zeichnungen zur aufführung des Schwejk in der Piscator-Bühne)

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    litografie, album 17 litografií se souborem kreseb, vytvořených pro uvedení Haškova Švejka v Piscatorově divadle v Berlíně r. 1928, z katalogu k výstavě Josef Lada, Obecní dům, 2008, kapitola Hašek a Švejk (P. Pečinková): Jeho ilustrace (Ladovy) daly jednou provždy groteskně úsměvnou až milou podobu…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Vladimír Komárek

    Vyznání

    Položka č.: 120

    bibliofilie, 3x sign. lept, 1x lept v tiráži a text V. Komárek, k 55. narozeninám V. Komárka připravili E. Gebauer a J. Mauler, Nedvěží, 1983, ex. 14/80, ruční papír, volné listy svázané nití, v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Pr…