Bibliofilská aukce - online část (166. aukce)

pouze online aukce.

  • Jaroslav Dajč

    Fr. Halas: Mladé ženy

    Položka č.: 937

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:58

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Kálidása (Šest ročních období)

    Položka č.: 938

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:59

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu a kresby v záhlaví L. Jiřincová, vyd. NČSAV, Praha, 1956, ex. 527/800, upr. M. Kaláb, přel. O. Friš, volné listy v obálce, 52s., lehce zažloutlé okraje, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Kábrt

    (1920-1989)

    J. Seifert: Z morového sloupu

    Položka č.: 939

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:00

    bibliofilie, 2x pův. sign. lept J. Kábrt, podpis autora v tiráži, vyd. Pavel Janata, 1983, jako neprodejný tisk, ex. 67/100, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák. prof. F. Kysely a J. Bendy na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID1282 Historie příhozu

  • Různí autoři

    J. Seifert a Sv. Čech: Na Bezdězi

    Položka č.: 940

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:01

    bibliofilie, 1x sign. suchá jehla V. Komárek, 1x sign. suchá jehla V. Klápště a 1x sign. dřevoryt M. Janků, obs. dva dvojlisty s básněmi S. Čecha a J. Seiferta se stejným názvem, vyd. Vladimír Mikule, Lomnice nad Popelkou, 1992, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Lev Blatný: Tajemství Louvru

    Položka č.: 941

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:02

    bibliofilie, dva dřevoryty, tit. list a ediční značka J. Hodek, podpis autora na patitulu, vyd. Marie Hodková, Plzeň, 1928, ed. Proměny, sv. 3, ruční papír, 120 výtisků, pův. celokožená vazba, 18s., okraje a povrch desek lehce odřený, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, soukromý žák J. Hodka (…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Bohumil Hrabal: Pocta Vladimíru Boudníkovi

    Položka č.: 942

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:03

    bibliofilie, s polygrafickou úpravou Z. Jetleba a fotografiemi L. Michálka vydáno jako neprodejný tisk, Plzeň, 1972, ex. 77, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Loď (5.II.1952)

    Položka č.: 943

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:04

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Cyril Bouda

    Gérard de Nerval: Očarovaná ruka

    Položka č.: 944

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:05

    bibliofilie, úprava C. Bouda, vyd. E. Janská, Praha, 1927, ed. Hyperion, sv. 30, vázal A. Tvrdý, pův. zdobená celokožená vazba s ražbou, 108s., vybledlý hřbet, jinak výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Maurice de Guérin: Kentaur a bakchantka

    Položka č.: 945

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:06

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Ludvík Bradáč

    (1885-1947)

    Isqui (Balada o vazbě z lidské kůže)

    Položka č.: 946

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:07

    bibliofilie, soukromý tisk, 1937, 30 výtisků, ruční papír, americká kartonáž, nestr., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Svolinský

    J. Wolker: Svatý kopeček

    Položka č.: 947

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:08

    bibliofilie, vazba Rajman, Rožďalovice, výzdoba K. Svolinský, vyd. Prostějovští knihomilové, Prostějov, 1940, pův. obálka vevázána, 250 exemplářů, celokožená vazba se zlacením, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČU…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Max Švabinský

    J. Kaušitz: Rozprávky o Švabinském

    Položka č.: 948

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:09

    bibliofilie, 2x původní signovaná litografie M. Švabinského, podpis s věnováním autora, vyšlo jako příloha k 4. číslu Sborníku Hollar, Praha, 1955, volné listy, 15s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Žižkovský

    Ztráta paměti?

    Položka č.: 949

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:10

    bibliofilie, bez grafických příloh, nevšední i všední paměti sběratele K. Žižkovského, vyd. Jan Runštuk a K. Žižkovský, Praha, 2007, ex. 93/120, pův. brož v koženkovém pouzdře, 128s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Panuška

    (1872-1958)

    V. Říha: Letní noc

    Položka č.: 950

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:11

    bibliofilie, vyd. B. Kočí, Praha, 1905, pův. plpl. vazba, 40s., odřené okraje desek, naražené růžky, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera a J. Mařáka, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID884 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    B. Němcová: Pohádka o chudých sirotcích a o anděli

    Položka č.: 951

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:12

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Pavlína Hradecká

    (1976)

    Listy královny Kunhuty králi Přemyslovi

    Položka č.: 952

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:13

    bibliofilie, kresby P. Hradecká, vyd. Akropolis, Praha, 1997, ex. 185/220 na ručním papíře z Velkých Losin, 55s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Praga

    Položka č.: 953

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:14

    bibliofilie, 12 ocelorytin J. Švengsbír, text M. Horyna, vyd. Škodaexport, Praha, 1981, sešit + volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Cyril Bouda

    Z legend Svatoivanských

    Položka č.: 954

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:15

    bibliofilie, dřevotyt ve frontispisu C. Bouda, podpis s věnováním v tiráži Fr. Tichý, který knihu též vydal a doprovidl poznámkami, Praha, 1945, ex. 257, upr. M. Kaláb, ruční papír, volné listy v obálce, 60s., flíčky na listech, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, čle…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    J.A. Komenský: Kšaft umírající matky Jednoty Bratrské

    Položka č.: 955

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:16

    bibliofilie, 3x sign. dřevoryt a úprava Fr. Bílek, vyd. Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha, 1940, ex. 155/250 na ručním papíře Pannekoek, upr. M. kaláb, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Max Švabinský

    J. Seifert: Nad listy Maxe Švabinského

    Položka č.: 956

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:17

    bibliofilie, původní litografie ve frontispisu ručně signovaná a s věnováním (datováno k 14.II.55) M. Švabinský, podpis J. Seiferta v tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1954, jako pamětní list, 3x dvojlist v pův. obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Pozdrav moravské zemi

    Položka č.: 957

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:18

    bibliofilie, podpis J. Seiferta v tiráži, vyd. Krajská lidová knihovna, Olomouc, 1955, 150 výtisků, kresba K. Svolinského, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Max Švabinský

    Jan Štursa 1880-1925

    Položka č.: 958

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:19

    bibliofilie, sign. litografie s portrétem J. Štursy ve frontispisu M. Švabinský, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1955, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Petr Bezruč: Červený květ

    Položka č.: 959

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:20

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Rastislav Michal

    J. Seifert: Jarní rytmy

    Položka č.: 960

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:21

    bibliofilie, sign. suchá jehla R. Michal, podpis J. Seiferta pod vlastní básní, dvojlist, ex. 34/60, ruční papír, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, A. Pelce, M. Holého a K. Součka, člen UVU

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Ota Janeček

    J. Seifert: Rozhovor

    Položka č.: 961

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:22

    bibliofilie, sign. serigrafie O. Janeček, podpis J. Seiferta pod vlastní básní, pamětní list vyd. Spolek č. bibliofilů k 65. narozeninám O. Janečka, dvojlist, ruční papír, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jaroslav Novák

    (1914-1984)

    Vítězslav Novák: Baladická barkarola pro klavír na dvě ruce

    Položka č.: 962

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:23

    bibliofilie, 3x původní signovaná litografie Jar. Novák, vyd. nákladem vlastním, 1946, ex. 32/350, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Praha stověžatá

    Položka č.: 963

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:24

    bibliofilie, soubor 9 leptů (vše signováno) s motivy pražských věží, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Kábrt

    (1920-1989)

    Fr. Villon: Nářek někdejší sličné zbrojmistrové

    Položka č.: 964

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:25

    bibliofilie, 6x původní lept J. Kábrt (vše signováno), vyd. jako neprodejný tisk, ex. 46/100, volné listy v obálce, 18s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák. prof. F. Kysely a J. Bendy na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Vladimír Komárek

    Gratulantům

    Položka č.: 965

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:26

    bibliofilie, 3x sign. lept V. Komárek, vyd. L. Loubal a J. Mauler k 55. narozeninám V. Komárka, Nedvěží, 1983, ex. 23/80, ruční papír, volné listy, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID6979 Historie příhozu

  • Petr Herel

    Jan M. Tomeš: Verše

    Položka č.: 966

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:27

    bibliofilie, 4x barevný lept s akvatintou P. Herel, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1995, ex. 50/170 na ručním papíře chamois z Velkých Losin, volné listy v obálce, 55s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)