Bibliofilská aukce - online část (166. aukce)

pouze online aukce.

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    1945-1955

    Položka č.: 967

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:28

    bibliofilie, podpis J. Seiferta pod vlastní básní, dřevoryty vyzdobil J. Mahelka, vyšlo jako příloha k 2. číslu Sborníku graf. umění Hollar, 1955, obs 7 básní různých autorů, volné lity, lehce opotřebeno, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E.A. Poe: Havran (In memoriam Františka Tichého)

    Položka č.: 968

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:29

    bibliofilie, vydání, jež shrnuje oba ilustrační doprovody k básni E.A. Poea Havran, vyd. NČSVU, Praha, 1963, 2x sešit s volnými listy v původní kartonové obálce, okraje pouzdra poškozené, sešity bez vady, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČ…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Františku Halasovi

    Položka č.: 969

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:30

    bibliofilie, ilustrace a úprava J. Ondroušková, podpis L. Kundery v tiráži, vyd. Okresní kulturní středisko, Blansko, 1990, 400 výtisků, sešit, 30s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Různí autoři

    5 leptů

    Položka č.: 970

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:31

    bibliofilie, 1x. sign. J. Pileček, J. Hadlač, 2x sign. neznámý autor a 1x lept bez signatury, bez nakl. údajů, 1979, ex. 24/90, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1958)

    Joseph Pennell

    Položka č.: 971

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:32

    bibliofilie, s původními litografiemi V. Strettiho, bez nakl. údajů, Praha, 1932, listy svázané nití v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Zeman

    Magda Gazdová: Zimní cesta

    Položka č.: 972

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:33

    bibliofilie, 3x původní sign. mědirytina K. Zeman, vyd. Supraphon, Praha, 1981, ex. 31/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, listy svázané nití v obálce, 28s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák Z. Sklenáře

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID3235 Historie příhozu

  • Marie Michaela Šechtlová

    J. Seifert: Kanálská zahrada

    Položka č.: 973

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:34

    bibliofilie, 6x původní signovaná suchá jehla M.M. Šechtlová, vyd. ctitelé díla J. Seiferta, Praha, 1987, ex. 53/60, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Miku…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Svolinský

    Dvojlist s linorytem a básněmi

    Položka č.: 974

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:35

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Daleké cesty

    Položka č.: 975

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:36

    bibliofilie, 10x původní signovaná suchá jehla K. Šafář, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Soubor šesti suchých jehel

    Položka č.: 976

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:37

    bibliofilie, 6x původní signovaná suchá jehla Fr. Burant, bez nakl. údajů, 1998, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Sen o říši krásy

    Položka č.: 977

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:38

    kniha, podpis na patitulu Jiří Karásek ze Lvovic, vignety kreslila Zd. Braunerová, vyd. K. Neumannová, Praha, 1907, clpl. převazba, 59s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Český Ráj v barevných dřevorytech

    Položka č.: 978

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:39

    bibliofilie, 47 barevných dřevorytů (16 celostránkových a 31 menších v textu) K. Vik, texty J. Pekař, Z. Wirth, K. Vik, vyd. Müller a spol., Turnov, 1930, poloplátěná vazba, původní přední i zadní obálka vevázána, 118s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lom…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Alena Antonová

    Spolek českých bibliofilů 1908-2008

    Položka č.: 979

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:40

    bibliofilie, s původní grafickou přílohou Aleny Antonové (sing, 163/250), vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2008, ex. 67/750, ke 100. výročí založení, 263 obr. příloh, brož s obálkou, 202s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Josef Hora: Rekviem

    Položka č.: 980

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:41

    bibliofilie, 3x sign. mědirytina a úprava V. Mašek, podpis básníka na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1940, ex. 4/150 na ručním papíře Pannekoek, listy svázané nití v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Endymion

    Položka č.: 981

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:42

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzdobil Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumanová, Praha, 1913, kartonová vazba, 60s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Ostrov vyhnanců

    Položka č.: 982

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:43

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzdobil Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumanová, Praha, 1912, kartonová vazba, 86s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Josef Berka

    (1909-1987)

    Klekání (verše)

    Položka č.: 983

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:44

    bibliofilie, kresba a úprava Jar. Krátký, vyd. Sdružení západočekých výtv. umělců, Plzeň, 1936, ed. Stín, sv. 11, listy svázané nití v obálce, 46s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Josef Čapek Bohuslavu Reynkovi

    Položka č.: 984

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:45

    bibliofilie, sing. tříbarevný dřevoryt s podobiznou B. Reynka ve frontispisu M. Florian, vyd. Josef Glivický jako soukromý tisk, Prostějov, 1970, na ručním lisu vytiskl Josef Cipra, dva dvojlisty v kartonové vazbě, pův. obálka vevázána, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČ…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    František Halas: Malířka Linka Procházková

    Položka č.: 985

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:46

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, dřevoryty B. Lacina, vyd. Karel Kryl, Kroměříž, 1948, ex. 144/200, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na VŠUP v Praze, člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Moravského sdružení vý…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    J. Neruda: Ballady a romance

    Položka č.: 986

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:47

    bibliofilie, 10x lept A.J. Alex, vyd. F. Topič, Praha, 1920, ex. 43/400, pův. karton. desky, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3559 Historie příhozu

  • Karol Ondreička

    (1944-2003)

    PF s básní a grafikou

    Položka č.: 987

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:48

    bibliofilie, 1x sign. suchá jehla a podpis pod přáním K. Ondreička, báseň M. Rúfuse Zvony, vydáno jako PF, dvojlist s volně vloženou grafikou, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Brunovského na VŠVU v Bratislavě

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Charles Nodier

    (1780-1844)

    Bibloman

    Položka č.: 988

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:49

    bibliofilie, podobizna autora ve frontispisu G. Staal, vyd. Jarmil Krecar, Praha, 1918, ex. 39/225 na hadrovém papíře, pův. kartonové desky, 25s., mírně rozvolněno a při okrajích odřeno, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Harald Gröhler

    Das Mineral der Romantiker (15 gedichte und ihr ursprungstext)

    Položka č.: 989

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:50

    bibliofilie, podpis s věnováním básníka na tit. listě, vyd. Corvinus Presse, Berlin, 1996, listy sešité nití, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Svolinský

    Alain-Fournier: Veliký Meaulnes

    Položka č.: 990

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:51

    bibliofilie, dřevoryt na tit. listě K. Svolinský, vazba H. Dostálová, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1928, ex. 60/550 na papíře Japan Banzay, celokožená vazba, 214s., hřbet a růžky mírně odřené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Sůra

    (1929-2011)

    M. Doležal: Kamení

    Položka č.: 991

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:52

    bibliofilie, 2x dvoubarevná serigrafie J. Sůra, podpis autora a M. Dyrynka v tiráži, vyd. M. Dyrynk v edici Slza, ex. 45/300, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    J.J. Paulík: Arizona

    Položka č.: 992

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:53

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, úprava a obálka Fr. Muzika, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 24/50 na holandu, pův. brož, 159s., krásný stav, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Ivan Klíma

    Absolutní frajer

    Položka č.: 993

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:54

    bibliofilie, podpis s věnováním autora na tit. listě, vyd. J. Vinklát a M. Janáček, Liberec, 2014, 180 výtisků (tento nečíslovaný), pův. brož s obálkou, 48s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jaroslav Uiberlay

    (1921-1991)

    Ilustrace k Petru Bezručovi

    Položka č.: 994

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:55

    bibliofilie, 2x sign. suchá jehla J. Uiberlay, vyd. SMO, Opava, 1980, ex. 12/150, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Eugenio Montale

    (1896-1981)

    Příležitosti

    Položka č.: 995

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:56

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Otokar Březina: Prolog k hudbě pramenů

    Položka č.: 996

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:57

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu J. Šerých, vyd. Josef Cipra, Kladno, 1985, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turno…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)