• Jiří Anderle

    (1936)

    Manipulace I

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    suchá jehla, mezzotinta, 1976, 32 x 65 cm, sign. DU Anderle, č. 13/70, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Generatio nostra

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    suchá jehla, mezzotinta, 1972, 56 x 70,5 cm, sign. DU Anderle 72, č. 4/7, dole autorské věnování, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP …

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK

  • Jaroslav Róna

    (1957)

    Portrét manželů B.

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 2014, 35,7 x 40,8 cm, sign. PD JRóna 14, 57/120, grafický list zpodobuje zpěvačku Björk s jejím tehdejším manželem, kterým byl avantgardní filmař a výtvarník Matthew Barney, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládají…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Jiří Sopko

    (1942)

    Hlavičky

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1995, 54 x 43,5 cm, sign. PD Sopko 95, č. 96/100, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

    Odhadní cena: 15 000 - 25 000 CZK

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Wholpin Bay Store

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1996, 34 x 53 cm, sign. DU Tomáš Bím 1996, č. 52/70, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Pocta Zdeňku Sklenářovi

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1975, 26,2 x 37,3 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, č. 4/7, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Sen z Galerie Pitti

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1993, 48 x 37 cm, sign. PD Liesler 93, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Bárky

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    pastel, papír, 1957, 29 x 41 cm, sign. LD Šlitr 57, rám

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Pamatuj, že jsi jen člověk

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    měkký kryt, lept, kombinovaná technika, 27 x 32 cm, sign. PD Anderle, H. C., ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor m…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Pour féliciter

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    mezzotinta, suchá jehla, kombinovaná technika, 25,8 x 23,5 cm, sign. DU Anderle, č. 71/91, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Kráska v ohrožení

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    měkký kryt, suchá jehla, 15 x 20 cm, sign. DU Anderle, č. 4/70, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a grafik…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Marrons

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    tuš, papír, 1964, 28 x 20 cm, sign. PD Šlitr 64, rám

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Profil

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, sololit, 1989, 25 x 35 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, číslo katalogu 3864, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 110 000 - 130 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Hlava

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, malířská lepenka, 1986, 18,5 x 21,5 cm, sign. DU Ota Janeček 1986, rám, malba je prací významného českého malíře, grafika a ilustrátora, který studoval kresbu nejprve u C. Boudy a poté malbu na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Byl členem SVU Mánes. Dílo je v rámci Janečkovy tvorby ukázkou exp…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    Bez názvu

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, kombinovaná technika, plátno, 40 x 25 cm, sign. PD R. Fila, rám, žák B. Laciny na ŠUP v Brně a J. Mudrocha na VŠVU v Bratislavě, člen skupiny Konfrontácie

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 70 000 - 100 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Komedie č. 10

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    suchá jehla, mezzotinta, 1969, 15,9 x 13,4 cm, sign. DU Anderle 69, č. 59/60, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Akrobat

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2009, 30 x 40 cm, sign. PD 2009 M. Rittstein, rám, vzadu popsáno autorem, autor je významným představitelem české figurativní malby, dlouhá léta vedl ateliér malby na AVU v Praze a byl rovněž členem skupiny 12/15. Jeho práce přesahuje významem české současné umění, o čemž svědčí i  je…

    Aktuální cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 250 000 - 350 000 CZK

  • Jiří Sopko

    (1942)

    Figurky

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 300.000 CZK (12.500 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1991, 61 x 96 cm, sign. PD Sopko 91, prof. Jiří Sopko je výrazným představitelem české poválečné malby, členem skupiny 12/15, která se významně zapsala do historie vývoje současného malířského umění. Jiří Sopko ovlivnil celou generaci porevolučních umělců. Jeho tvorba je skvělou ukázko…

    Aktuální cena: 300.000 CZK (12.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Hvězda

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    akryl, kombinovaná technika, sololit, 2000, 61 x 59 cm, monogr. vzadu JK 2000, rám, Jan Koblasa, který žil od roku 1968 v Německu, patřil k nejuznávanějším exilovým umělcům. Dílo Jana Koblasy je plné symbolů a znaků a hlavní roli v něm hrají návraty k mýtům a archetypům. V jeho dílech se často objev…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zápasy

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    lept, akvatinta, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Emil Filla, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    V hostinci

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    linořez, 1919, 10,6 x 8,7 cm, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Kompozice

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    perforovaná serigrafie, 1984, 84 x 61 cm, sign. Jos. Hampl 84, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Cukrová vata

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    serigrafie, 1999, 35 x 28 cm, sign. PD Jan Merta 99, rám, č. 88/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    U bazénu

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.417 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2015, 50 x 70 cm, sign. vzadu A. L. 15, rám, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 80 000 - 120 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Sférické spirály

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 2004, 55 x 74 cm, sign. DU A. Lamr 04, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bueno…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Čekání na pivo

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 2010, 97 x 130 cm, sign. LN Načeradský 2010, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2010 představuje melancholický autoportrét, při jehož vzniku malíř upřednos…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 120 000 - 150 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Servis

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, rám, č. 77/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Mám rád Ameriku? Má Amerika ráda mě?

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    serigrafie, 2002, 37,7 x 31,2 cm, sign. PD J. Merta 99, rám, č. 27/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Hrající si děti

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    tužka, papír, 1916, 17,5 x 12 cm, DU monogr. J. Č. , studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Venuše

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 2004, 30 x 42 cm, sign. LN Načeradský 2004, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k tomu v…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK

Instagram

Facebook