Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
16. 9. - 20. 9. 2019 | 10-12 a 13-18
23. 9. - 25. 9. 2019 | 10-18
26. 9. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 26. 9. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky budou rozeslány následující den, tj. 27. 9. 2019

  • Maxmilián Švabinský

    Ke cti Josefa Mánesa

    Položka č.: 180

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Ukončení prvního podání: 26. 09. 2019 15:00

    dřevoryt, 44,5 x 30,5 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale …

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Alena Kučerová

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    suchá jehla, rytina, 1964, 32,5 x 32 cm, sign. PD Alena Kučerová 64, rám, 6/10 autorský tisk, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Eduard Ovčáček

    (1933)

    Interference IV.

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    serigrafie, 1983, 47,2 x 35,6 cm, sign. PD E. Ovčáček 83, č. 29/30, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Čeněk Pražák

    (1914-1996)

    Sexus

    Položka č.: 183

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Čeněk Pražák

    (1914-1996)

    Orfeus

    Položka č.: 184

    dřevoryt, ruční papír, 1958, 35,3 x 43,5 cm, sign. PD Čeněk Pražák 58, č. 3/15, antiqari.at Radhošťská, žák prof. L. Bradáče a F. Tichého, člen skupiny Máj a skupiny März v Linci

  • Lubomír Přibyl

    (1937)

    Gravure Concrete 37

    Položka č.: 185

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    lept, reliéfní tisk, 1965, 80 x 60 cm, sign. PD L. Přibyl, rám, autorský tisk, žák prof. Z. Balaše, K. Tondla, K. Müllera, V. Rady, člen SČUG Hollar, skupiny Jiná geometrie a Klubu konkrétistů

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jiří Sozanský

    Z cyklu Outsideři

    Položka č.: 186

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    lept, 2003, 78 x 118 cm, sign. LD Sozanský 2003, 2/5, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Jiroudka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    PF 1988

    Položka č.: 187

    lept, 1987, 9,4 x 5,5 cm, sign. DU Albín Brunovský, rám, DU popsáno: Pour feliciter 1988, antiqari.at Radhošťská, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Opilý koráb

    Položka č.: 188

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    mezzotinta, lept, suchá jehla, 1980, 25 x 17,3 cm, sign. DU Albín Brunovský, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Žena s drdolem

    Položka č.: 189

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    suchá jehla, 1980, 61,5 x 49,5 cm, sign. PD F. Burant 1980, č. 18/25, při okrajích lehce pokrčený papír, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

  • František Burant

    (1924-2011)

    Zrození

    Položka č.: 190

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    suchá jehla, 1985, 65,7 x 89 cm, sing. PD F. Burant 1985, č. 15/26

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Ze života hmyzu

    Položka č.: 191

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    suchá jehla, 1991, 60 x 85 cm, sign. PD F. Burant 1991, rám, č. 26/28, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Kamil Lhoták, Adolf Born, Jiří Bouda, Karel Toman

    Terče

    Položka č.: 192

    litografie, 1985, 48,5 x 38 cm, sign. ABorn a sign. Jiří Bouda 1985, značeno razítky: Kamil Lhoták a Karel Toman, č. 73/75, tištěno z původního kamene 2015

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Kolektiv autorů

    Dívčí válka

    Položka č.: 193

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    litografie, 1979, 29,2 x 80,7 cm, sign. všemi autory, č. 38/190, Kamil Lhoták, Adolf Born, Jiří Bouda, Eva Natus Šalamounová, Ciryl Bouda, Karel Toman, Ctirad Stehlík, Jiří Bouda, Pavel Roučka, Jiří Šalamoun, Květa Pacovská, , antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 194

    lept, akvatinta, akvarel, papír, 24 x 18,1 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, č. 29/108, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Pavel Brázda

    (1926-2017)

    Modrý, červený a žlutý

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    serigrafie, 29,9 x 13,9 cm, sign. LD Brázda, č. 11/30, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Pavel Brázda

    (1926-2017)

    Závodník

    Položka č.: 196

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (232 €)

    serigrafie na ručním papíře, 29,7 x 20,9 cm, sign. LD Pavel Brázda, nalepeno na papíře, a. t., autorský tisk, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.800 CZK (232 €)

  • Pasta Oner

    (1979)

    A Film by Quentin Tarantino

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    serigrafie, 2015, 45 x 32 cm, sign. PD Pasta Oner 2015, 36/50, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Pasta Oner

    (1979)

    A Film by Quentin Tarantino

    Položka č.: 198

    serigrafie, 2015, 45 x 32 cm, sign. PD Pasta Oner 2015, 46/50, Antikvariát Dlážděná

  • Pasta Oner

    (1979)

    Dear Future Im ready now

    Položka č.: 199

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    serigrafie, 2019, 45 x 65,5 cm, sign. PD Pasta Oner 2019, 4/50, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Pasta Oner

    (1979)

    Nothing worth having comes easy

    Položka č.: 200

    serigrafie, 2019, 65 x 46 cm, sign. PD Pasta Oner 2019, 27/50, Antikvariát Dlážděná

    Ikona - Svatý Mikuláš

    Položka č.: 201

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

    Ikona - Pokrov přesvaté Bohorodice

    Položka č.: 202

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    malba na dřevě, pol. 19. století, 40 x 34,5 cm, ikona zobrazuje svátek Přesvaté Bohorodice Ochránkyně, který je jedním z velkých svátků řeckokatolické a pravoslavné církve. Svátek byl zaveden na základě zjevení Bohorodice svatému Ondřeji Konstantipoloskému v polovině 10. století. Bohorodice se zjevi…

    Ikona - Madona

    Položka č.: 203

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

    Umučení sv. Sixta

    Položka č.: 204

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, plátno, kolem 18. století, 93 x 70,5 cm, rám, Sixtus II. byl zvolen do papežského úřadu v roce 257, tedy v době, kdy císař Valerianus tvrdě stíhal všechny rané křesťany. Za Sixtovy vlády se podařilo urovnat spory s africkou i východní církví. Ač se v Římě ukrýval na pohřebišti poblíž dnes znám…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Marie s Ježíškem

    Položka č.: 205

    malba na plechu, 34 x 26 cm, malba , Antikvariát Dlážděná

    Svatá rodina

    Položka č.: 206

    malba na plechu, 34 x 26 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Pietr Claesz- kopie

    Zátiší s ústřicemi

    Položka č.: 207

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, plátno, 38 x 53 cm, rám

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Melchior de Hondecoeter - kopie

    Drůbež v zahradě

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, plátno, 68 x 100 cm, sign. LD, rám, krakeláž

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Jan Dědina

    (1870-1955)

    Desdemona při poslední toaletě

    Položka č.: 209

    olej, dřevo, 1916, 34,6 x 28 cm, sign. PD Jn. Dědina , rám, na rámu oděrky. Jan Dědina byl především malíř žánrů a podobizen. Od roku 1894 působil v Paříži, kde se v počátcích živil ilustracemi pro Monde Illustré, Revue du Bien, ĹAssiette au Beurrean. Jeho veristické kresby byly velmi oblíbené. Jeho…