• Eliška Krásnohorská

    (1847-1926)

    Šumavský Robinson

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, redakce Jan Neruda, ed. Poetické besedy sv. 32., vydal Ed. Valečka, Praha 1887, pův. polopl. vazba, 112s., velmi dobý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • André Reuzé

    (1885-1949)

    Le veritable Robinson Crusoe ou la vie etonnante dAlexandre Selkirk

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, mapka ve frontispisu, 24 vyobrazení v přílohách, barevná ilustrace na obálce, francouzsky, vydal Bernard Grasset Editeur, Paris 1937, 138s., původní brož, na hřbetu odřeniny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Adventures of Robinson Crusoe, with Memoir of the Author

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, kolorovaný frontispis, ilustrace na titul. listu a četné ilustrace v textu a v přílohách podle kreseb Jeana-Jacquese Grandvillea vyryl do dřeva George Dorrington, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, tisk Willoughby And Co, vydal Willian Strange, Paternoster Row, London 1840, dobová p…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe, With a biographical introduction by Henry Kingsley. The Globe Edition.

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vazba s umělecky zdobenou slonovinovou intarzií, viněta na titul. listu, úvod Henry Kingsley obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, tisk C. J. Clay Cambridge, vydal Macmillan and Co., London 1868, zdobená celokožená vazba s intarzovanou slonovinovou destičkou, kosočtvercová destička ze …

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu

    (1760-1825)

    Begebenheiten eines französischen Schiffsjungenauf einer unbewohnten Insel, oder der zwölfjährige Robinson. Mit Kupfern.

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, německý překlad populární robinsonády dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, druhé vydání, kolorované mědiryty ve frontispisu a na titulu, 4 kolorované mědiryty v přílohách v textu, frakturou v němčině, Trachslerschen Buch- u. Kunsthandlung, Zürich & Leip…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Crusoe, des Aelteren wunderbare Schicksale zu Wasser und zu Lande

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dva díly v jednom svazku, šest kolorovaných mědirytin podle návrhu Joh. Voltze, tyto motivy použity také k tisku na deskách knihy, ilustrace dřevorytem na titul. listu, první i druhý díl mají samostat. titulní listy, šestnácté nově upravené původní vydání, frakturou v němčině, tisk Oskar Lei…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eugénie Foa

    (1796-1852)

    Der kleine Robinson von Paris oder der Triumph der Arbeitsamkeit.

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 8 barevných litografických příloh, přeložil L.H., vydal Verlag von Rudolf Lechner, Wien, 138s., papírová vazba se zlacenou reliéfní výzdobou, drobné odřeniny, velmi dobý stav, vzácně se vyskytující, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, 19,5 x 13 cm, převyprávění, poznámky a slovník V. Karsinkin, State Text-book Publishing House, Leningrad 1958, čtvrté vydání, 73 s., brož, anglicky, úvodní stať a poznámky rusky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Běhounek

    (1898-1973)

    Kniha Robinsonů Osudy slavných trosečníků

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ilustrace Zd. Burian, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1944, 338 s., plpl. převazba, vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ilustrace Zd. Burian, volně vypravuje Josef V. Pleva, předmluva Jarmila Glazarová, úprava Jiří Blažek, vydala Olympia, Praha 1986, 252 s., clpl. převazba, vazba místy lehce odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Adventures of Robinson Crusoe, of York, Mariner. Illustrated with One Hundred and Ten Wood Engravings.

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, frontispis, ilustrace na titul. listu a ilustrace v textu vše dřevorytem, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, vydal Ward & Lock, London, okolo 1865, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na přední desce a hřbetu, zlat. ořízka, 312 s., desky vzadu poškozené oděrem a velkou sk…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Le Nouveau Robinson, Faisant partie de lencyclopédie universelle pour les ecoles.

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podle 4. vydání přeložil z němčiny a předmluvou uvedl Michel Huber, několik ilustrací v textu, francouzsky latinkou, linky, stránkové kustody, Verlag Brunsvic (Braunschweig) 1793, 480 s., novodobá kartonová vazba, drobné skvrny v textu, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Příběhy Robinsona Crusoe

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vypravuje Albert Vyskočil, ilustrace Fr. Tichý, vydalo nakladatelství Orbis, Praha 1942, 2. vydání, 197 s., plpl. vazba s obálkou, obálka při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Krusoe

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravil J. V. Flos, ilustrace O. Cihelka, vydalo Státní nakladatelství, Praha 1932, 57 s., clpl. vazba, stránky zašpiněné, zašlé, prasklá a zašlá vazba, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Život a podivuhodné příběhy Robinsona Crusoë námořníka z Yorku, jenž žil dvacet osm let...

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vypravuje Miloš Maixner, 30 barevných ilustrací podle náčrtů V. Preissiga, vydala Rodina, Praha 1932, 267 s., clpl. vazba, prasklý hřbet, vazba místy vybledlá, lehce zašpiněná, místy na stránkách skvrny, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, překlad Albert Vyskočil, ilustrace a vazba Fr. Tichý, vydala Mladá fronta, Praha 1964, 297 s., clpl. vazba s obálkou, lehce zašpiněná vazba, obálka zašlá, při okrajích poškozená jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, volně vypravuje Josef V. Pleva, ilustrace Zd. Burian, edice KOD, vydalo SNDK, Praha 1963, laminátová vazba, 252 s., natržené dvě stránky, na hřbetu lehce poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Ein Lesebuch für Kinder

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 4 barvotiskové ilustrace, Freyhoff ´s Verlag, Oranienburg 1887, v němčině, 175 s., polokožená vazba, při okrajích odřená, na papíře skvrny, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 32,5 x 22 cm, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, Praha 1957, 16 s. (nestr.), v němčině, lehce odřený hřbet a při okrajích lehce poškozeno, chybí celofán, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako b…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • .

    Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polopl. vazba , 100s., frontispis chybí, desky při krajích odřené, listy místy nečisté, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • .

    Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, frontispis rytina Robinsona s dalekohledem, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polokož. vazba , 100s., desky odřené a poškozené, listy místy nečisté, dobrý stav , Antikva…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Adventures of Robinson Crusoe / Three Volumes completed in one

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, tři díly, rytina portrétu D. Defoe ve frontispisu podle předlohy J. Richarsona, rytina v titul.listu a 4 rytiny v přílohách (I. díl), rytina v titul. listu II. dílu, dále frontispis a 3 přílohy (II. díl), rytina v titul. listu III. dílu a frontispis ilustrujících Robinsonovy příhody od různýc…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Paul Ferrard

    Les Aventures de Robinson Crusoé

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, P. Ferrard pravděpodobně upravil z Campeho, vydal W, Hinrichsen, 100 barev. ilustrací Max. Schäfer, Paris 1889, francouzsky, 180 s., clpl. vazba, lehce odřený hřbet, skvrny na vazbě, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Franz Xaver Geiger

    (1749-1841)

    Der neue Robinson, oder Seefahrten und Schicksale eines Deutschen : Eine angenehme und lehrreiche Erzählung für den gemeinen Mann

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, bavorský katolický spisovatel F.X. Geiger přepracoval Campeho Robinsona mladšího pro obecný lid, frontispis s rytinou Robinsona na ostrově a 8 ilustračních rytin v příloze, drobné viněty, dekorat. linky, kustody, německý text frakturou, vydal Johann Baptist Merz, Augsburg 1794, polokož. vazba…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Ein Lesebuch für Kinder

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 6 barvotiskových ilustrací C. Offterdinger a 23 ilustrací v textu W. Zweigle, Verlag von Wilhelm Effenberger, Stuttgart 1880, v němčině, 116 s., plpl. vazba, při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, 3 barvotiskové ilustrace F. Schneider, v němčině, vydal Richard Gahl Verlag, Berlin cca 1910, 116 s., plpl. vazba, desky při okrajích odřené, poškozené, prasklá vazba, zažloutlé listy , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež nově upravil Julius Hoffmann, 6 barvotiskových příloh a ilustrace v textu W. Hoffmann, v němčině, Thienemanns Verlag, Stuttgart cca 1910, 198 s., clpl. vazba, zašlá vazba, drobné skvrny na vazbě, uvnitř lepená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe. Dobrodružné příběhy jinocha na pustém ostrově

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravil Jos. Hrbek, barev. frontispis, 1 barev. příloha a 1 ilustrace v textu + pérové v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest v závěru, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1946, 216 s., plpl. vazba, hřbet lehce poškozený a zkosený, odřené desky, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe. Jeho život a podivuhodné příhody

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravila a přeložila B. Hloušková, 2 barev. frontispis + pérové kresby v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest, obsahuje I. a II. díl, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1933, 175 s., clpl. vazba, praský hřbet, lehce zašlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Krusoe. Cesty a příhody Robinsonovy na zemi i na moři

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravil Oskar Höcker, překlad Jan V. Novák, barev. ilustrace ve frontispise a čb. v textu Maximilian Schäfer, vydal Fr. A. Urbánek, Praha 1888, 181 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook