Bibliofilská aukce (170. Aukce)

Sálová aukce se uskuteční 28. 11. 2019 od 18 hodin v prostorách Aukční síně Vltavín.

  • Různí autoři

    Sborník k 70. výročí Střední školy uměleckých řemesel v Brně

    Položka č.: 211

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, 8x grafický list (Mir. Bravenec, Vl. Drápal, Zd. Fuksa, D. Janoušek, A. Mikulka, M. Pytlová, P. Rudolf a H. Tomášková-Willmannová), vše signováno, ex. 82/100, volné listy v deskách, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jan Opolský: Stradivari

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    bibliofilie, frontispis, tit. list, pět iniciál, značka a vigneta Fr. Kobliha, podpis autora na tit. listě, vyd. Svatopluk Klír a F.J. Klír, Kladno, 1928, ex. 80/104, ed. Zodiak, ruční papír Fabriano, listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u …

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

  • Různí autoři

    Grafika Chrudim 1980 (sborník drobné grafiky)

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, 2x linoryt (J. Liesler a O. Janeček), 1x litografie (Vl. Suchánek), 2x dřevoryt (O. Dubay a N. Synecká), 1x bar. linoryt (L.J. Kašpar) a 1x dřevořez (K. Šafář), vše signováno, vyd. Klub přátel výtv. umění, Chrudim, 1980, ex. 122/250, obs. dva sešity s texty různých autorů (např. Fr. Dvo…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Různí autoři

    Grafika Chrudim 1977 (sborník drobné grafiky)

    Položka č.: 214

    bibliofilie, 2x dřevoryt (C. a J. Bouda), 3x linoryt (A. Beran, E. Hašková, M. Roubíčková-Lesařová), 1x bar. linoryt (J. Šváb) a 1x lept (Fr. Peterka), vše signováno, vyd. Klub přátel výtv. umění, Chrudim, 1977, ex. 231/250, obs. dva sešity s texty různých autorů (např. V. Cinybulk) a několika čb. v…

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Alois Moravec

    V. Hálek: Pohádka o jednom klobouku

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, pěti litografiemi vyzdobil Alois Moravec, celokožená vazba se zlacením Fr. Kunovský, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, 1928, ex. 12/225 s podpisem výtvarníka a vydavatele v tiráži, ruční papír, 28s., desky na hřbetu v rozích odřené, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žá…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Cyril Urban

    (1930-2002)

    Jan Skácel: Chyba broskví

    Položka č.: 216

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, osmi dvoubarevnými serigrafiemi vyzdobil C. Urban, vyd. Moraviapress, a.s. se Spolkem českých bibliofilů, Břeclav a Praha, 1998, ex. 231/300, návrh kožené vazy a typ. úprava M. Dyrynk, ruční papír Royal chamois, pův. celokožená vazba s ochranným pouzdrem, výborný stav, antiqari.at Radho…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    K.J. Erben: Zlatý kolovrat

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    bibliofilie, pěti barevnými celostránkovými a šesti barevnými dřevoryty v textu vyzdobil J. Hodek, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, 1930, ex. 30/180 s podpisem výtvarníka v tiráži, ruční holandský papír, pův. polokožená vazba, 22s., hřbet a růžky desek poškozené, jinak velmi dobrý stav, antiqar…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Cyril Bouda

    K. Havlíček-Borovský: Tyrolské elegie

    Položka č.: 218

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    bibliofilie, třemi celostránkovými a jedním dřevorytem v textu doprovodil C. Bouda, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, ex. 89/160 na ručním papíře Pannekoek a s podpisem výtvarníka v tiráži, polopergamenová vazba, 27s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, čle…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Vittoria Colonna a Michelangelo Buonarroti: Sonety

    Položka č.: 219

    bibliofilie, dvěma signovanými mědirytinami doprovodil J. Šerých, vyd. Nibiru, Praha, 2005, ex. 63/100 na papíře Excudit, mědirytiny tiskli M. a P. Dřímalovi, verše vybral, sestavil a pozn. napsal Milan Friedl (podpis s věnováním na patitulu), listy svázané nití v obálce, 24s., výborný stav, antiqar…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    Položka č.: 220

  • Různí autoři

    J. Seifert a Sv. Čech: Na Bezdězi

    Položka č.: 221

    bibliofilie, 1x sign. suchá jehla V. Komárek, 1x sign. suchá jehla V. Klápště a 1x sign. dřevoryt M. Janků, obs. dva dvojlisty s básněmi S. Čecha a J. Seiferta se stejným názvem, vyd. Vladimír Mikule, Lomnice nad Popelkou, 1992, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Lev Blatný: Tajemství Louvru

    Položka č.: 222

    bibliofilie, dva dřevoryty, tit. list a ediční značka J. Hodek, podpis autora na patitulu, vyd. Marie Hodková, Plzeň, 1928, ed. Proměny, sv. 3, ruční papír, 120 výtisků, pův. celokožená vazba, 18s., okraje a povrch desek lehce odřený, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, soukromý žák J. Hodka (…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Cyril Bouda

    Gérard de Nerval: Očarovaná ruka

    Položka č.: 223

    bibliofilie, úprava C. Bouda, vyd. E. Janská, Praha, 1927, ed. Hyperion, sv. 30, vázal A. Tvrdý, pův. zdobená celokožená vazba s ražbou, 108s., vybledlý hřbet, jinak výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Příručka umělce-grafika / Dřevoryt

    Položka č.: 224

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, Dřevoryt: ve frontispisu sign. dvoubar. dřevoryt T.F. Šimon, vyd. J. Štenc, Praha, 1927, řada vyobr. v textu, polopergamen. vazba, 114s., odřené okraje desek, dobrý stav; Příručka umělce-grafika: vyd. J. Štenc, Praha, 1921, karton. desky, odřené a zažloutlé okraje, dobrý stav, antiqari.…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Karel Svolinský

    J. Wolker: Svatý kopeček

    Položka č.: 225

    bibliofilie, vazba Rajman, Rožďalovice, výzdoba K. Svolinský, vyd. Prostějovští knihomilové, Prostějov, 1940, pův. obálka vevázána, 250 exemplářů, celokožená vazba se zlacením, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČU…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Žižkovský

    Ztráta paměti?

    Položka č.: 226

    bibliofilie, bez grafických příloh, nevšední i všední paměti sběratele K. Žižkovského, vyd. Jan Runštuk a K. Žižkovský, Praha, 2007, ex. 93/120, pův. brož v koženkovém pouzdře, 128s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Liesler

    Alena Vrbová: Fontana di Trevi

    Položka č.: 227

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    J.A. Komenský: Kšaft umírající matky Jednoty Bratrské

    Položka č.: 228

    bibliofilie, 3x sign. dřevoryt a úprava Fr. Bílek, vyd. Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha, 1940, ex. 155/250 na ručním papíře Pannekoek, upr. M. kaláb, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Max Švabinský

    Jan Štursa 1880-1925

    Položka č.: 229

    bibliofilie, sign. litografie s portrétem J. Štursy ve frontispisu M. Švabinský, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1955, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jaroslav Novák

    (1914-1984)

    Vítězslav Novák: Baladická barkarola pro klavír na dvě ruce

    Položka č.: 230

    bibliofilie, 3x původní signovaná litografie Jar. Novák, vyd. nákladem vlastním, 1946, ex. 32/350, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Praha stověžatá

    Položka č.: 231

    bibliofilie, soubor 9 leptů (vše signováno) s motivy pražských věží, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Liesler

    Jaroslav Seifert: Noční divertimento

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, 3x barevný lept J. Liesler (vše signováno), podpis J. Seiferta na tit. listě a Fr. Janáse v tiráži, vyd. CZV SSM Pozemních staveb, Brno, 1984, ex. XXIX, ruční papír, ed. 33 (Fr. Janás), volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Krá…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Stanislav Juřík

    (1948-1993)

    Franz Kafka: Povídky

    Položka č.: 233

    bibliofilie, 5x sign. linoryt vyřezal, vytiskl a vyd. St. Juřík, 1988, ex. 3/40 na ručním papíře z Velkých Losin, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Georg Trakl: Lidský žal

    Položka č.: 234

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Michael Rittstein

    Mídas / Midas

    Položka č.: 235

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě M. Rittstein (A4), vyd. nákladem autora, 1985, ex. 44/100, 5. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Vo…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E.A. Poe: Havran (In memoriam Františka Tichého)

    Položka č.: 236

    bibliofilie, vydání, jež shrnuje oba ilustrační doprovody k básni E.A. Poea Havran, vyd. NČSVU, Praha, 1963, 2x sešit s volnými listy v původní kartonové obálce, okraje pouzdra poškozené, sešity bez vady, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČ…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Ota Janeček

    Vzpomínka na Jaroslava Seiferta

    Položka č.: 237

    bibliofilie, 1x sign. serigrafie O. Janeček (21x15cm), podpis pod vlastní básní L. Stehlík, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1986, rozkládací list, ruční papír, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Triptych

    Položka č.: 238

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Daleké cesty

    Položka č.: 239

    bibliofilie, 10x původní signovaná suchá jehla K. Šafář, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Soubor šesti suchých jehel

    Položka č.: 240

    bibliofilie, 6x původní signovaná suchá jehla Fr. Burant, bez nakl. údajů, 1998, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)