Bibliofilská aukce (170. Aukce)

Sálová aukce se uskuteční 28. 11. 2019 od 18 hodin v prostorách Aukční síně Vltavín.

  • Josef Herčík

    (1877-1962)

    Jiří Pilka: Oslovení hudby

    Položka č.: 391

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, sign. ocelorytina J. Herčík, úprava Anošt Staněk, Lyra Pragensis, 1989, ex. 167/200, brož, kolibří vydání, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jan Amos Komenský

    (1592-1670)

    Jak dovedně užívat knih

    Položka č.: 392

    bibliofilie, sign. komb. technika Petr Melan, úprava Vlad. Viener, Lyra Pragensis, 1987, ex. 70/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 21 s., brož, kolibří vydání, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Miroslav Florian: Grafický list Albína Brunovského

    Položka č.: 393

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    bibliofilie, sign. komb. technika A. Brunovský, Lyra Pragensis, 1985, ex. 138/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 12 s., kolibří vydání, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Ladislav Kuklík

    Vítězslav Nezval: Sloky o Praze

    Položka č.: 394

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, tři sign. komb. techniky L. Kuklík, neprodejná příloha k programu Literárního večera Lyry v divadle hudby v Praze, vydal Supraphon, Praha 1988, ex. 169/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 22 s., kožená vazba, zlatá ořízka, kolibří vydání, velmi dobrý stav, drobná vada na vazbě, Antik…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Karel Demel

    Zápisník zmizelého

    Položka č.: 395

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, tři sign. komb. techniky K. Demel, tisk P. Dřímal, úprava B. Berka, vyd. Pražské jaro, Praha 1988, ex. 89/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 46 s., kožená vazba, zlatá ořízka, kolibří vydání, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, č…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    Plácky

    Položka č.: 396

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    bibliofilie, 5x sign. litografie T. Bím, vyšlo nákladem autora, Praha, 1980, edice 8x8 (řídí Jaroslav Černý), ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Paříž

    Položka č.: 397

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bibliofilie, 8x sign. lept V. Komárek, vyšlo nákladem autora, Praha, 1987, edice 8x8 (řídí Jaroslav Černý), ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Paříž

    Položka č.: 398

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    bibliofilie, 8x sign. litografie K. Chaba, vyšlo nákladem autora, Praha, 1981, edice Města, ex. 16/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium

    Aktuální cena: 5.700 CZK (228 €)

  • Pavel Roučka

    Blázen nic

    Položka č.: 399

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, 8x sign. litografie P. Roučka, vyšlo nákladem autora, Praha, edice 8x8, ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Vladimír Novák

    Různé

    Položka č.: 400

    bibliofilie, 8x sign. litografie V. Novák, vyšlo nákladem autora, Praha, 1982, edice postav, ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Paderlíka, člen Volného sdružení 12/15, Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Jiří Šalamoun

    Pátek třináctého

    Položka č.: 401

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    bibliofilie, 8x sign. litografie J. Šalamoun, vyšlo nákladem autora, Praha, 1980 a 1981, edice postav, ex. 44/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Václav Bláha

    (1922)

    Sprchouni běhouni

    Položka č.: 402

    bibliofilie, 8x sign. litografie V. Bláha, vyšlo nákladem autora, Praha, 1980, edice 8x8 (řídí Jaroslav Černý), ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Ctirad Stehlík

    (1938-2003)

    Parky

    Položka č.: 403

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, 7x sign. litografie C. Stehlík, vyšlo nákladem autora, Praha, 1981, edice 8x8 (řídí Jaroslav Černý), ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Michael Rittstein

    Milenci šílenci

    Položka č.: 404

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    bibliofilie, 9x sign. litografie M. Rittstein, vyšlo nákladem autora, Praha, 1980 a 1981, edice 8x8 (řídí Jaroslav Černý), ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Jiří Sozanský

    Člověk Job

    Položka č.: 405

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, 8x sign. lept J. Sozanský, vyšlo nákladem autora, Praha, 1988, edice postav, ex. 43/100, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Jiroudka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Pavel Landovský

    (1936-2014)

    K. Hvížďala: Soukromá vzpoura

    Položka č.: 406

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    studie, věnování s podpisem P. Landovského a K. Hvížďaly na titulu, vydal Karel Ritter, Bonn 1988, brož., 235s., obálka v rozích přeložená, malá část dolního růžku chybí, stopy použití, pokrčené rohy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jan Čep

    (1902-1973)

    Malé řeči sváteční

    Položka č.: 407

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    kniha, výbor z rozhlasových úvah z let 1954-58, vydala Křesťanská akademie, Řím 1959, 12. svazek edice Vigilie, 77 s., brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ferdinend Peroutka

    (1895-1978)

    Muž přítomnosti

    Položka č.: 408

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    kniha, první české exilové vydání, předmluva J. Kovtun, sestavil a texty doplnil kruh přátel F. Peroutky, ed. poznámka S. Peroutková a J. Strnad, rodinné fotografie a další kresby zapůjčila S. Peroutková, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1985, 232 s. + přílohy, brož, výborný stav, Antikvari…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Dominik Pecka

    (1895-1981)

    Člověk filosofická antropologie I. - III.

    Položka č.: 409

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    3x kniha, jednotlivé díly: Z dějin myšlení o člověku; Lidská přirozenost; Kultura, obálka Gertruda Gruberová - Goepfertová, vydala Křesťanská akademie, Řím 1970 - 1971, 13., 14. a 15. svazek edice Studium, 401 + 451 + 433 s., brož, lehce zašpiněná obálka, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jaroslav Brodský

    (1920-1981)

    Řešení gama

    Položka č.: 410

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    kniha, obálku navrhli Alena a Pavel Rakovi, předmluva Květa Hanková, tisk Frank Vedrina Printing, I. vydání, 1970, 205 s., brož, ohnuté rohy, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Josef Beran

    (1888-1969)

    Velká mše

    Položka č.: 411

    kniha, biografie kardinála, arcibiskupa pražského, připojen výbor z kardinálových pastýřských listů, kázání, projevů a dopisů z let 1946-69, předmluva Jar. Škarvada, Náboženská edice sv. 24, vydala Křesťanská akademie, Řím 1970, 411 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Pavel Eisner

    (1889-1958)

    Čeština poklepem a poslechem; Bohyně čeká

    Položka č.: 412

    2x kniha, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1976 a 1977, 369 s. + 77., plátěná a kartonová s obálkou, lehce zašpiněná obálka jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Franz Kafka

    (1883-1924)

    Proces

    Položka č.: 413

    kniha, první české exilové vydání, přebal a ilustrace Jan Kristofori, přeložili Dagmar a Pavel Eisnerovi, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych, 1975, 226 s., plátěná s obálkou, vynikající stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Václav Havel

    (1936-2012)

    Moc bezmocných

    Položka č.: 414

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, 1. vydání slavného eseje, Edice londýnských listů, vydaly Londýnské Listy, Londýn 1979, 44 s., brož, ohnutý roh, vybledlý hřbet, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Jan Čep

    (1902-1973)

    Poutník na zemi

    Položka č.: 415

    kniha, ed. Vigilie sv. 28., vydala Křesťanská akademie, Řím 1965,  192 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Osobnost a dílo

    Položka č.: 416

    kniha, obs. v 1. části studie J.Patočky Ideologie a život v ideji, Je technická civilizace úpadková, a proč?, Hrdinové naší doby (Sartre, Kající se atomoví vědci Oppenheimer a Sacharov, Solženicyn, Heidegger), Jací jsme a jací nejsme, Spisovatel a jeho věc, K záležitostem Plastic People of the Unive…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Rio Preisner

    (1925-2007)

    Až na konec Česka

    Položka č.: 417

    kniha, podpis a dedikace R. Preisnera, red. Jiří Gruša, vydalo nakladatelství Rozmluvy, 41. svazek, 1987, obálka Jan Brychta, 309 s., brož, podtrhaný text, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Zdeněk Jirotka

    (1911-2003)

    Saturnin

    Položka č.: 418

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    kniha, obálka a ilustrace Jan Kristofori, Edice humoru a satiry, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1979, 200 s., brož., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jan Palach

    (1948-1969)

    Živé pochodně

    Položka č.: 419

    kniha, vzpomínkový sborník věnovaný Janu Palachovi a Janu Zajícovi, uspořádal Josef Sádecký, autoři statí mmj. I. Diviš, P. Pitter, J. Zajíc, E. Plocek, A. Opasek, M. Holub, P. Horov, A. Brousek, A. Heidler, obálka a úprava Jan Kristofori, vydal Čs. klub Jan Palach v Curychu, v nakladatelství Konfon…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Hokův

    Čínská zeď

    Položka č.: 420

    kniha, první české exilové vydání, obs. bás. sbírky Vrstvy, Pocta jazzu a prózu Úseky, obálka K.R. Matějovský, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1980, 57 s., brož., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)