Bibliofilská aukce (170. Aukce)

Sálová aukce se uskuteční 28. 11. 2019 od 18 hodin v prostorách Aukční síně Vltavín.

  • Jiří Stránský

    Štěstí

    Položka č.: 601

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 11. 2019 15:00

    kniha, raritní exemplář prvního vydání, jehož náklad byl po r. 1968 zničen, vyd. Mladá fronta, Praha, 1969, ed. Mladé cesty, pův. brož s obálkou, 136s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Pavel Hajný

    (1939)

    Kde teče Tennessee

    Položka č.: 602

    kniha, raritní exemplář prvního vydání, jehož náklad byl po r. 1968 zničen, vyd. Mladá fronta, Praha, 1969, ed. Mladé cesty, pův. brož s obálkou, 234s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Domácí úkoly z pilnosti

    Položka č.: 603

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, 1. vydání, vyd. Mladá fronta, Praha, 1970, doslov K. Sidon, upr. J. Rathouský, pův. brož s obálkou, 102s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Artur London

    (1915-1986)

    Doznání

    Položka č.: 604

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    kniha, první vydání románo o politických procesech v Československu 50. let, náklad po vydání zabaven, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1969, pův. brož s ob., 412s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Hiršal

    (1920-2003)

    Ion Budai-Deleanu: Cikaniáda

    Položka č.: 605

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, náklad zničen, zachováno jen několik desítek výtisků, vyd. Odeon, Praha, 1972, clpl. vazba s ob., 440s., mírně zašlá a odřená obálka, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Přirozený svět jako filosofický problém

    Položka č.: 606

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, náklad šel po vydání do stoupy, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1970, ob. a typ. Z. Seydl, ed. Dílna, pův. clpl. vazba s ob., okraje obálky mírně otřepené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Přístav volá

    Položka č.: 607

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    kniha, 19,5 x 13 cm, první kniha Jaroslava Foglara, vyd. Melnatrich, Praha, 1934, 1. vydání, pův. pevná clpl. vazba bez ob., 144s., velmi dobrý stav, restaurováno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Stínadla se bouří

    Položka č.: 608

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    kniha, podpis autora na tit. listě, vyd. Olympia, Praha, 1970, clpl. vazba s obálkou, 231s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Přístav volá

    Položka č.: 609

    kniha, 6 akvarel. ilustrací v přílohách a tušové kresby v textu Bohumil Bimba Konečný, ed. Knihy táborového ohně sv. 3, vydal Kobes, Praha 1941-42 , dobová polopl. vazba s reliéfní kresbou, 204 s., velmi dobrý stav,skrvny na papíře, Přístav volá byl třetí knihou vydanou Kobesem v sešitech a vyšel v …

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Chata v jezerní kotlině

    Položka č.: 610

    kniha, 4 kvašové ilustrace v přílohách Zd. Burian a čb. kresby v textu M. Mariquita , ed. Knihy táborového ohně sv. 2, vydal Kobes, Praha 1941 , dobová polopl. vazba s reliéfní kresbou, 312s., velmi dobrý stav,skvrny na papíře, Přístav volá byl třetí knihou vydanou Kobesem v sešitech a vyšel v čísle…

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Pod junáckou vlajkou

    Položka č.: 611

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis J. Foglara na titl. straně, vyd. J. Kodes, Praha, 1940, 1. vydání, pův. pevná clpl. vazba bez ob., 167s., restaurováno, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Přístav volá

    Položka č.: 612

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    kniha, 24 x 17,5 cm, vyd. J. Kobes, Praha, 1942, 2. vydání, pův. pevná vazba bez ob.128s., vazba ošoupaná a odřená, dedikace bez souvislosti, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Když duben přichází

    Položka č.: 613

    kniha, 24,5 x 17 cm, vyd. J. Kodes, Praha, 1944, 1. vydání, il. B. Čermák, pův. pevná vazba bez ob., 176s., odřená vazba a ohřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Boj o první místo

    Položka č.: 614

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, 24 x 17,5 cm, vyd. J. Kodes, Praha, 1936, 1. vydání, il. A. L. Salač, převazba s pův. plátěným přebalem, 142s., zašpiněná vazba i některé listy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Boj o první místo

    Položka č.: 615

    kniha, 24,5 x 17,5 cm, vyd. J. Kodes, Praha, 1940, 2. vydání, il. A. L. Salač, pův. pevná vazba bez ob., 137s., lehce prohnuto, mírně opotřebeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Historie Svorné sedmy

    Položka č.: 616

    kniha, 24 x 17,5 cm, vyd. J. Kodes, Praha, 1940, 1. vydání, pův. pevná vazba, 99s., zašpiněná vazba, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Hoši od Bobří řeky

    Položka č.: 617

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    kniha, 17 x 12,5 cm, vyd. J. Kodes, Praha, 1941, il. Z. Burian, převazba s pův. přebalem, 276s., opraveny rohy, opotřebená vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Stínadla se bouří

    Položka č.: 618

    kniha, 23 x 16 cm, podpis autora, vyd. Časopis Vpřed, plpl. převazba, 76s., vazba lehce opotřebená, lehce odřeta ve hřbetu, listy zažloutlý, první list lehce natržený, některé listy uvolněné, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Rychlé Šípy 1-16

    Položka č.: 619

    16x časospis, 27 x 19 cm, 16x Rychlé Šípy, vyd. Park kultury a oddech a Klub Máj Karviná - PULS, Ostrava, 1969 - 1971, sešitová vazba s obálkou, některé výtisky odřené, opotřebené, Antikvariát Dlážděná

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Lécole des Robinsons

    Položka č.: 620

    kniha, Škola Robinsonů, 51 ilustrací L. Benetta, vyd. Bibliothèque dÉducation et de Récréation, J. Hetzel et Cie., Paříž, nedat., pův. zdobená clpl. vazba se zlacením, 202s., zlacená horní, boční i dolní ořízka, velmi dobrý až výborný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Lile mystérieuse

    Položka č.: 621

    kniha, Tajuplný ostrov, 154 ilustrací od Férata, vyd. Bibliothèque dÉducation et de Récréation, J. Hetzel et Cie., Paříž, nedat., obs. Les Naufragés de l´air, L´abandonné a Le secret de l´ile, pův. zdobená clpl. vazba se zlacením a ražbou, 616s., zlacená horní, boční i dolní ořízka, velmi dobrý až v…

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Vingt mille lieues sous les mers

    Položka č.: 622

    kniha, Dvacet tisíc mil pod mořem, 111 ilustrací Neuville a Riou, vyd. Bibliothèque dÉducation et de Récréation, J. Hetzel et Cie., Paříž, nedat., pův. zdobená clpl. vazba se zlacením a ražbou, 434s., zlacená horní, boční i dolní ořízka, nepatrně uvolněný prvních arch, jinak velmi dobrý stav, antiqa…

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Aventures du capitaine Hatteras

    Položka č.: 623

    kniha, Dobrodružství kapitána Hatterase (Les Anglais au pole nord; Le Désert de glace), 150 ilustrací Riou, vyd. Collection Hetzel, Paříž, nedat., pův. zdobená clpl. vazba se zlacením a ražbou, 466s., zlacená horní, boční i dolní ořízka, nepatrně rozvolněná vazba v přední části, flíčky na listech, v…

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Do měsíce

    Položka č.: 624

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    kniha, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1929, il. E. Bayard a A. de Neuville, původní brož, 153s., restaurováno, flíček na spodní ořízce, jinak velmi dobrý, krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Červenomodrý Methusalem

    Položka č.: 625

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1933, pův. clpl. vazba, 367s., mírně zkosený hřbet a jen lehce opotřebené okraje desek, jinak velmi dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Karavana otroků

    Položka č.: 626

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. vazba, 456s., mírně odřené okraje, na zadní straně desek flíčky, dolní část hřbetu restaurována, dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purky…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Karel May

    (1842-1912)

    Na válečné stezce

    Položka č.: 627

    kniha, obs. barevná vyobr. z filmů s Vinnetouem, příběhy z III. dílu románového cyklu, vyšlo jako příloha X. ročníku časopisu ABC, 1966, clpl. převazba, 96s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Matzal Troska

    (1881-1961)

    Planeta Leon I.+II.

    Položka č.: 628

    kniha, pův. obálky a il. V. Živný, vyd. Karel Červenka, Praha, 1943, 2x pův. brož, 227+194s., restaurováno - krásný stav, nové hřbety a ořízka, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Honba za meteorem

    Položka č.: 629

    kniha, il. G. Roux, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1925, clpl. převazba, 243s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel May

    (1842-1912)

    Ardistanem do Džinistanu I+II

    Položka č.: 630

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    kniha, il. Josef Ulrich, vyd. Vojtěch Šeba, Praha, 1923, 2x pův. clpl. vazba, 400+429s., hřbety mírně zkosené, okraje desek na hřbetu lehce odřené/otřepené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)