• Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Mode D´Emploi

    Položka č.: 697

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. na tit. listě J. Kolář, vyd. Revue K, Alfortville, 1988, pův. brož, text francouzsky, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Vlach

    (1911-1986)

    Program koncertů

    Položka č.: 696

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, na posledním listě podp. Leopold Korbař (klavírista souboru), sešit s programem prvního samostatného koncertu K. Vlacha z roku 1941, medailonky členů, 12s., přiložena pozvánka na koncert 1. června, ob. na hřbetu natržená, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rudolf Antonín Dvorský

    (1899-1966)

    Program koncertů

    Položka č.: 695

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, podp. na ob. R.A. Dvorský, sešit s medailonky členů souboru a programem koncertů v první polovině roku 1941, sešit, 12s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Kalista

    (1900-1982)

    Blahoslavená Zdislava z Lemberka - listy z dějin české gotiky

    Položka č.: 763

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podpis a věnování Z. Kalisty, 4. sv. edice Sůl země, vydala Křesťanská akademie, Řím 1969, brož, 325s., někt. listy zažloutlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roshan Dhunjibhoy

    (1931-2011)

    Podpis

    Položka č.: 764

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, podpis s přáním na kartičce, dokumentaristka a novinářka, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Němec

    (1873-1966)

    2x podpis

    Položka č.: 765

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, podpis na dokumentu Čs. Nár. rady batalelské ve věci zvolení prof. J. Čadíka členem; podpis na papírku pod vlastnoručně přepsanou citací textu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Drobná korespondece

    Položka č.: 766

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    3x dopisnice, 2x lístek s účetními záležitostmi s prodejem knih s podp. Ant. Florianové a dalším jedním neurčeným, 1x hustě popsaná třetina dopisnice (zbytek chybí); dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hana Čápová

    (1956-2019)

    Fénixovo hnízdo

    Položka č.: 442

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1991, 31 x 22,5 cm, vše sign. PD H. Čápová, velikost souboru 5 x lept H. Čápová, vydal Supraphon v roce 1991 v počtu 200 ks, tento má číslo 30., žákyně prof. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Velíšek

    (1963)

    Album Profese

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    soubor šesti barevných litografií, 2023, 38 x 31 cm, sign DU MVelíšek, č. 55/60, součástí alba jsou pevné desky a textová čast, žák prof. S. Libenského a J. Svobody na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Album litografií

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    soubor 10 litografií, 72,5 x 51 cm, vše sign., č. 7/50, album deseti litografií Michaela Rittsteina připravil v roce 2010 Petr Mach. Vydáno v nákladu padesáti číslovaných souborů., studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale pře…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Konvolut Staré řecké báje

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    10 x dřevoryt, cca 25 x 18 cm, sign. vše Zd. Mézl, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Nahota

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    5x lept, sign. vše P. Kotík, Soubor pěti původních grafik vydalo Družstvo dílo přátel umění a knihy. Úvodní slovo napsal František Halas., žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    František Halas - Mladé ženy

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1979, sign. Ota Janeček, rozměr souboru 30,5 x 22 cm. Osmi barevnými suchými jehlami doprovodil Ota Janeček, k narozeninám Oty Janečka vydal 15. 8. 1979 Klub přátel umění v Gottwaldově. Tento výtisk má číslo 23, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Šamsuddín Muhamed Háfez - Z Dívanu

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1987, vše sign. DU Istler, rozměr alba 31,5 x 22 cm, 6 x barevný lept, vydal Supraphon v roce 1986 v nákladu 200 ks, tento má číslo 188. Ochranný plastový obal místy potrhán., žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, S…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Karel Bednář: Očarované lodi

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, rozměr A5, papírový přebal, 1937, 6 kolorovaných leptů od L. Jiřincové, vše signováno. Vydal Klub přátel výtvarného umění v Gottwaldově v nákladu 60 ks, tento má číslo 2, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku český…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hanuš Bohman

    (1903-1980)

    Kresba a rukopis

    Položka č.: 780

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    uhel, papír, rukopis, 34 x 24,5 cm, kresba, rukopis s podpisem H. Bohman, papír s rukopisem nalepen, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Langer

    (1888-1965)

    Pět povídek z vojny

    Položka č.: 562

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, Charbin 1920, 102 s., obálka vevázaná, pl. kožená vazba, zl. ořízka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    3x dopisnice

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopisnice, 3ks dopisnic podle amerických revolučních posters mistra V. Preissiga a s jeho svolením, texty citace E. Beneše, M. Hodži a výkon. výboru Čs. obce legionářské, nedat. (1938), velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG H…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumír Dvorský

    (1902-1976)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 807

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1971, Rukopisný dopis s podpisem z 27.12.1971, v původní obálce s autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, soukromá škola O. Molitora, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, Výtvarných umělců Moravská Ostrava, Skupiny výtvarných umělců v Brn…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumír Lifka

    (1900-1987)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou grafikou

    Položka č.: 808

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1980, Rukopisný dopis s podpisem ze 7.4.1980, v původní obálce, přiložen dřevorytový portrét B. Lifky od M. Floriana, provedený ve formátu 14 x 9 cm na ručním papíře. Redaktor, knihovník, publicista, literární historik, bibliofil., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 809

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1935, 26,6 x 18,3 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 26.II.1935, v původní obálce. Preissig se v dopise vyjadřuje k Tomanem zamýšlenému vydání celého básnického díla Petra Bezruče, které měl graficky upravit, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Máne…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 810

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1931, 29 x 22 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.12.1931, v původní obálce s autorským razítkem. Štyrský se v dopise souhlasně vyjadřuje k tomanovu návrhu o vzájemnou směnu knižních publikací jimi vydaných., Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Chaloupek

    (1958)

    Zdeněk Lorenc: Okolo surrealismu

    Položka č.: 247

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, dvojlist s texem Z. Lorence (podpis), přiložen graf. list J. Chaloupka Pocta Bohumlu Hrabalovi (sign., 46/100), vyd. Galerie Vltavín, Praha, 1997, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Skupina Ra - P.F. 1947

    Položka č.: 245

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, soukromý neprodejný tisk edice Ra (sv. 5), náklad 100ks, v úpravě V. Reichmanna a s obálkou M. Korečka, vyd. v Brně, 1946, obs. 2x báseň (L. Kundera, Z. Lorenc) a 5 čb. vyobrazení děl (J. Istler, V. Zykmund, B. Lacina, V. Reichmann, V. Tikal), drobný sešit, v dobrém stavu, Antiqari.at Radho…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    G. Duhamel: Tři rozhovory

    Položka č.: 241

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Petr Kropotkin: Mladým lidem

    Položka č.: 240

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1920, 68 s., brož., zažloutlý papír, rozpadlá, potrhaná obálka , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    J. Mahen: Kniha o českém charakteru

    Položka č.: 239

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Jules Romains: Na březích Villette

    Položka č.: 238

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Alois Srdce, Praha 1920, 102 s., brož., obálka při okrajích lehce zašlá, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 811

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Knut Hamsun: Pan

    Položka č.: 640

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. B…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook