Bibliofilská aukce - online část (170. Aukce)

pouze on-line část sálové aukce

  • Cyril Bouda

    Nové zámecké schody

    Položka č.: 848

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:55

    bibliofilie, pův. sign. suchá jehla C. Bouda, podpis J. Seiferta na tit. listě, vyd. Miloslav Janča, 1981, upr. M. Dyrynk, ruční prapír, volné listy v obálce, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jaroslav Velinský

    (1932-2012)

    Zápisky z Garthu / Leonora

    Položka č.: 849

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:56

    kniha, podpis autora na tit. listě, vyd. Kapitán Kid, 1995, ex. 727/999, pův. brož, 192s., mírně ohutné růžky, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Max Švabinský

    Knižní ilustrace Maxe Švabinského

    Položka č.: 851

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:58

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu M. Švabinský, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1954, volné listy v obálce, 35s. + 8 reprod. v příl., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Píseň o chrámu

    Položka č.: 852

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 08:59

    5x litografie, 38 x 28 cm, značeno v desce, původně 6 litografií tiskl Fr. Tocl, jedna chybí, drobné skvrny na přebalu, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • O. Hlavsa, M. Troup

    Senefelder a Praha

    Položka č.: 853

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:00

    bibliofilie na ručním papíře s vloženými litografiemi M. Troupa, 1959, 34 x 23 cm, 115/300, ke 125. výročí narození Aloyse Senefeldera vydalo Sdružení podniků polygrafického průmyslu Praha 1959, typografie O. Hlavsa, 100 stran, celoplátěná vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Rudolf Michalik

    (1901-1993)

    J. W. Goethe: Paria

    Položka č.: 854

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:01

    bibliofilie se čtyřmi litografiemi, 1927, 40 x 29,3 cm, na přední straně sign. nakladatelem Otto F. Babler, 185/200, napsal Johann Wolfgang von Goethe, přeložil a vydal Otto F. Babler, na kámen kreslil a napsal Rudolf Michalik v kamenotiskárně lidových závodů tiskařských a nakladatelských spol. s. r…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jan Rambousek

    (1895-1976)

    Stvořidla

    Položka č.: 855

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:02

    cyklus čtyř litografií + litografovaný přebal, 1945, 30,5 x 40,5 - 32 x 39 cm, monogr. PD na kameni J. R., 444/500, cyklus litografií na oslavu řeky Sázavy, z nejkrásnějšího úseku jejího toku, mezi obcemi Smrčnou a Vilémovicemi, názvy litografií: Bludný balvan, V peřejích, Kamenné moře, Prudký proud…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Různí autoři

    XV Ex libris dřevorytů

    Položka č.: 856

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:03

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Arnošt Bareš

    (1898-?)

    Venkovský tiskař o básníkovi

    Položka č.: 857

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:04

    bibliofilie, 1929, 21 x 13,1 cm, 35/220, Victor Pavie, Angers - Louis Bertrand, Dijon, 13 s., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Svolinský

    Božena Němcová: Tři citrony

    Položka č.: 858

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:05

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Th. Bannwarth

    Militärisches Prachtbilderbuch

    Položka č.: 859

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:06

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Petr Pištělka

    (1887-1963)

    Cestou domů

    Položka č.: 860

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:07

    bibliofilie s 10. dřevoryty a předmluvou Rudolfa Medka, 1921, 45,5 x 36 cm, vše signováno, grafický přehled mladého legionáře z cest po Rusko a Dálném východu, Švábenice na Moravě 1921, volné listy v kartonovém obalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. H. Schweigra a M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Zpěv tříkrálový

    Položka č.: 861

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:08

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Vladimír Iljič Lenin - Vladimír Majakovskij

    Položka č.: 862

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:09

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Zdeněk Juna

    (1897-1975)

    Škádlivé povídky - Jean de Lafontaine

    Položka č.: 863

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:10

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Město ve znamení ohně - Marie Majerová

    Položka č.: 864

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:11

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Písně ostrovů a bídy

    Položka č.: 865

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:12

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Antonín Hála

    (1895-1952)

    Dřevoryty

    Položka č.: 866

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:13

    20x dřevoryt, 1929, 50 x 35,5 cm, vše sign. PD A. Hála, 114/200, vydal Bohuslav Durych v Přerově, text Bedřich Konařík, v původním papírovém přebalu, obsahuje seznam vyobrazení dřevorytů vzniklých v letech 1924 - 1929, kompletní, desky potrhané v hřbetní části, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Šva…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    The House - O knize Vojtěcha Preissiga

    Položka č.: 867

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:14

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    Položka č.: 868

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:15

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Květná neděle - Marie Majerová

    Položka č.: 869

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:16

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Cyril Bouda

    Balady - Jiří Wolker

    Položka č.: 870

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:17

    bibliofilie, 1925, 26 x 16,5 cm, původní lept Cyril Bouda, Nakladatelství Václav Petr, Praha, svazek č. 373, pevná, plátěná vazba, 64 stran, lehce natržený hřbet, lehce povolená vazba, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Josef Jahoda

    (1872-1946)

    Pazderna

    Položka č.: 871

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:18

  • Helmut Maletzke

    (1920-2017)

    Küstenlandschaft

    Položka č.: 872

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:19

  • Cyril Bouda

    Položka č.: 873

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:20

    bibliofilie, 1927, 14 x 9 cm, lept Cyrila Boudy, Hyperoin, Praha, celokožená vazba, 187 stran, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Stoletý kalendář

    Položka č.: 874

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:21

    kniha, 1926, 19,5 x 13 cm, František Borový, Praha, ilustrace A. Chlebeček, vlepeno exlibris, původní zdobená celokožená vazba se zlacením, 59 stran, bez výrazného poškození, kniha je v kartonovém pouzdře, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jan Konůpek

    Saga o Gunnlaugovi, hadím jazyku

    Položka č.: 875

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:22

    bibliofilie, 15,5 x 9,5 cm, 1x sign. lept J. Konůpek, vyd. Ludvík Bradáč, Praha, 1919, ex. 33/?, ze staré islandštiny přeložil Emil Walter, ruční papír, pův. pevná kart. vazba, 67s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A.…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Svolinský

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 876

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:23

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jan Rejchl

    (1899-1985)

    Ignát Herrmann - Něco ze vzpomínek hradeckých

    Položka č.: 877

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:24

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Václav Synek

    1943 - osm dřevorytů z německých věznic

    Položka č.: 878

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:25

    bibliofilie, 44 x 21 cm, 8x dřevoryt V. Synek, vyd.Okresní kulturně - propagační komise KSČ, Kutná Hora, 1947, ex. ?/250, volné listy v obálce, obálce opotřebena a lehce pomačkána, Antikvariát Dlážděná