Bibliofilská aukce - online část (170. Aukce)

pouze on-line část sálové aukce

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    15 dětských alegorií

    Položka č.: 879

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:26

    kniha, 23,5 x 33 cm, 15x fotolitografie M. Švabinský, vyd. a fotogr. Bartoš, Praha, fotolit. a tisk Farský, Praha, pův. clpl. vazba, 15s., odřený hřbet, na stránkách flíčky, Antikvariát Dlážděná, žák V. V. Mánesa, CH. Rubena a F. Tkadlíka na pražské Akademii, poté studium na Akademii v Mnichově, čle…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka Jana Baucha napsaná k 80. narozeninám Karla Svolinského

    Položka č.: 880

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:27

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • František Kaláb

    (1908-1950)

    Janko Kráľ - Štyry balády

    Položka č.: 881

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:28

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Dajč

    Aleš Nevečeřal - V chrámu těla

    Položka č.: 882

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:29

    bibliofilie, 21 x 13,5 cm, 3x sign. suchá jehla J. Dajč, vyd. autor, Praha, 1995, podpisy a věnování autorů v tiráži, ex. 89/110, volné dvojlisty v obálce, 21s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Toufra, Bulanta, Kosa a Hyliše na Pedagogickém institutu v Jihlavě, žák prof. Hadlače na…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Stanislav Vymětal

    (1929-1992)

    Šachy hra královská

    Položka č.: 883

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:30

    volné listy, 21 x 10 cm, 11x sign. linoryt S. Vymětal, vyd. Klub přátel výt. umění, Mohelnice, 1976, ex. 83/200, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Ferdinand Hejna

    Poznámky k dílu Bayrosovu (Ke knize Rud. Brettschneidra Franz von Bayros)

    Položka č.: 884

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:31

    bibliofilie, 23 x 15,5 cm, 3x heliogravura jako příloha, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1931, ex. 186/300, pův. brož, 22s, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Petr Bezruč - Labutinka

    Položka č.: 885

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:32

    bibliofilie, 23,5 x 16 cm, 1x dřevoryt J. Dobrovolský, vyd. A. Kučík, Břeclav, 1933, podpis P. Bezruče, ex. 43/200, pův. brož, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Pavel Eisner - Matky

    Položka č.: 886

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:33

    kniha, 21 x 13 cm, 1x sign. litografie ve frontispice L. Jiřincová, vyd. Melantrich, Praha, 1950, převazba s koženým hřbetem, obálka vevázána, 419s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Max Švabinský

    Grafika a kresby z let 1943 - 1948

    Položka č.: 887

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:34

    katalog, 20,5 x 15 cm, 1x litografie ve frontispise M. Švabinský, vyd. B. Buchtelík, Praha, 1948, podpis Z. Švabinská a titl. listě, pův. sešit, 19s , dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Oberthor

    Hans Christian Andersen

    Položka č.: 888

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:35

    8x litografie, 1974, 22 x 16 cm, vše sign. DU K. Oberthor, 8 litografických exlibris na motivy Andersenových pohádek, vydal Exlibristen 1974, Frederikshavn, Dánsko, volné listy v kartonovém přebalu, text v dánštině, kompletní, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • J. Meyer

    Meyers Universum oder die schönsten Ansichten der Erde

    Položka č.: 889

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:36

    bibliofilie s 46 původními ocelorytinami, 1838, 20 x 28,7 cm, svazek pátý, Druck und Verlag vom Bibliographischen Institut in Bildburgshausen 1838, 138 stran, text v němčině, na rytinách místy drobné skvrnky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Carl Wilhelm Dempp

    Muster Sammlung für Maurer

    Položka č.: 890

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:37

    stará kniha, 1846, 29,7 x 23 cm, Verlag von Emil Roller, München 1846, text německy, velké obrazové přílohy i rozkládací plány staveb, vazba opotřebená, na listech hnědé fleky, popsáno přídeští, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • J. Karásek

    Herbarium

    Položka č.: 891

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:38

    starý herbář, 1895, 34 x 23 cm, starý herbář, obsahuje množství sušených rostlin a větviček stromů vlepených na papíře, s označením českého a latinského názvu byliny, čeledi, popř. i místa a data naleziště, volné listy ve svázaných kartonových deskách, horší stav, odpovídá značnému stáří herbáře, An…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Jan Erazim Wocel

    (1802-1871)

    Meč a kalich

    Položka č.: 892

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:39

    kniha, 1843, 21 x 14 cm, Knihtiskárna a sklad Jar. Pospíšila, vazba původní, poloplátěná, 223 stran, stav dobrý, stránky zažloutlé, flekaté, opotřebená vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Anonym

    Mémoires de Joseph Fouché duc d´otrante - partie I.

    Položka č.: 893

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:40

    kniha, 1824, 20,5 x 13 cm, životopis slavného francouzského politika,vydavatel Paris, Le Rouge, razítko majitele, text francouzsky, vazba nepůvodní, polokožená, 418 stran, stav dobrý, vazba mírně opotřebená, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Wáclav Laukota

    Důležitost stálého vyznání zgeweného náboženstvi Kristowa, a šestinedělní cvičení pro ty, kteří míní od katolické církwe odstaupit, dle nejwyší wůle Pána země léta 1732. dne 15. prosince k zastaweni odpadu wysazené

    Položka č.: 894

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:41

    kniha, 1812, 17,5 x 10,5 cm, vydání autorovým nákladem, autrem probošt v Roudnici nad Labem, kvalitní převazba, 236 stran , stav dobrý, vazba opotřebená , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Kolektiv autorů

    Gesetzbuch über Verbrechen und Schwere Polizey-Uebertrertungen

    Položka č.: 895

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:42

    starý tisk, 1815, 20 x 14 cm, zweyte Auflage, K. K. Hof- und Staats-Aerarial-Druckerey, Wien 1815 mit angehängten neueren Vorschriften, polokožená vazba, 342 stran, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Publius Cornelius Tacitus

    (55-115)

    Histoire romaine

    Položka č.: 896

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:43

    starý tisk, 1807, 17 x 10 cm, kniha o římské historii sestavená na základě Tacitových spisů sloužící jako učební a školní pomůcka, vydáno v Paříži, rue Vieille du - Temple, celokožená vazba, 294 stran, naprasklý hřbet, zažloutlé a skrvnité listy, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Anonym

    Manövrir-Reglement für die kaiserl. königl. Infanterie

    Položka č.: 897

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:44

    kniha, 1853, 23 x 15 cm, kniha vojenských nařízení, nakl. Kaiserlich-Königliche Hof- und Staatsdruckerei, Vídeň, německy, rozkládací mapky, dobrý stav, nalepený štítek knihovny, razítko majitele, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Joseph Mathias von Thun

    Gedichte aus Böhmens Vorzeit

    Položka č.: 898

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:45

    kniha, 1845, 23,5 x 15,5 cm, kniha pezie českých dějin a bájí, básně německy a česky vydal Friedrich Tempsky, vazba původní, poloplátěná, 183 stran, stav dobrý, se stopami používání, listy flekaté, zašlé, s pachovou stopou, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Winařický

    (1803-1869)

    Kytka

    Položka č.: 899

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:46

    kniha, 1842, 17 x 10 cm, obsahuje několik stran notových zápisů, písničky lidové i autorské, tisk J. Spurný, Praha, vazba nepůvodní, celoplátěná, 73 stran, stav dobrý, vazba opotřebená, listy polité , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karl Friedrich Vollrath Hoffmann

    (1796-1842)

    Die Erde und ihre Bewohner, ein Hand- und Lesebuch für alle Stände

    Položka č.: 900

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:47

    kniha, 1835, 23 x 15 cm, zěměpisná příručka, obsahuje 7 ocelorytin, 2 litografie a 25 dřevorytů, nakl. J. Scheibles Buchhandlung, Stuttgart, vazba polokožená, 759 stran , stav dobrý, pár hnědých flíčků, pachová stopa , Antikvariát Dlážděná

  • Paul - Mathieu Laurent

    (1793-1877)

    Histoire de LEmpereur Napoléon

    Položka č.: 901

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:48

    kniha, 1840, 26,5 x 18 cm, historie císaře Napoleona, autor obrazových ilustrací Horece Vernet, nakl. J. J. Dubochet, Paříž, francouzsky, původní vazba, 799 stran, stav dobrý, vazba opotřebená a mírně natržená u hřbetu, stopy po lepicí pásce, razítka, tužkou popsaná zadní předsádka , Antikvariát Dlá…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Julius Pflugk - Harttung

    (1948-1919)

    Deutsche Gedenkhalle

    Položka č.: 902

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:49

    kniha, 1905, 46 x 36 cm, vlastenecko - historické dílo německého hostorika a pedagoga, celoplátěná bohatě zdobená a zlacená reliefní vazba, velké množství ilustrací, vydalo vydavatelství Vaterland, Berlín, Lipsko. 418 stran, odřený hřbet, zašpiněný reliéfní znak ve vazbě, ohraje stránek zabarvené, A…

  • Jan Nepomuk Filcík

    (1785-1837)

    Přjrodopis co kratochwilnjk školnj pro mládež dospělegšj českoslowanskau

    Položka č.: 903

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:50

    kniha, 1834, 20 x 12,5 cm, množství mědirytin zvěře, rostlin a anatomie člověka, vydala Knížecí arcibiskubská tiskárna, Praha, převazba, 250 stran, flekaté stránky od polití, Antikvariát Dlážděná

  • Alfred Edmund Brehm

    (1829-1884)

    Brehms Thierleben. Allgemeine Kunde des Tierreichs Große Ausgabe,Zweite, umgearbeitete und vermehrte Auflage

    Položka č.: 904

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:51

    kniha v 10 svazcích s dřevorytovými ilustracemi, 1876-1878, 26 x 18 cm, velké množství černobílých ilustrací, Verlag des Bibliographischen Instituts, Leipzig, původní polokožené vazby s originálním zdobením a zlaceným hřbetem, 2. vydání, mírné odření vazeb, jinak velmi pěkný stav, Antikvariát Dláždě…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Písně Petra Bezruče

    Položka č.: 905

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:52

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karol Sidon

    Dvě povídky o utopencích

    Položka č.: 906

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:53

    kniha, 1988, 17 x 11 cm, obálka Marcela Třebická, INDEX - společnost pro československou literaturu v zahraničí, Köln, vazba původní, brožovaná, 240 stran , stav velmi dobrý, vazba lehce opotřebená , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Scherzo Capriccioso - Veselý sen o Dvořákovi

    Položka č.: 907

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:54

    kniha, 1982, 18 x 10,5 cm, obálka Barbora Munzarová, Sixty-Eight Publishers, Toronto, vazba původní, brožovaná, 555 stran , stav dobrý, vazba lehce opotřebená , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Arnošt Lustig

    (1926-2011)

    Ulice ztracených

    Položka č.: 908

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 29. 11. 2019 09:55

    kniha, 1973, 17 x 11 cm, INDEX - společnost pro československou literaturu v zahraničí, Köln, vazba původní, brožovaná, 374 stran , stav velmi dobrý, vyrudlý hřbet , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)