Výtvarné umění (171. Vánoční aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
4. 12. - 6. 12. 2019 | 10-12 a 13-18
9. 12. - 11. 12. 2019 | 10-18
12. 12. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 12. 12. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 13. 12. 2019

  • Jiří Načeradský

    Figury

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Ukončení prvního podání: 12. 12. 2019 15:00

    olej, plátno, 2014, 65 x 81 cm, monogr. v malbě J.N. 2014, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    olej, plátno, 2013, 66 x 80 cm, sign. PD Načeradský 2013, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Jaroslav Paur

    (1918-1987)

    U Sýkořice

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, karton, 1959, 24 x 32 cm, sign. PD J Paur 59, rám, vzadu štítek ČVU, studium na grafické škole užitých umění prof. Rottera v Praze, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii výtvarného umění tamtéž, prof. J. Obrovského na AVU v Praze, soukromě studoval u M. Maliny, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jaroslav Paur

    (1918-1987)

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, karton, 1953, 25 x 32 cm, sign. PD J. Paur 53, rám, studium na grafické škole užitých umění prof. Rottera v Praze, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii výtvarného umění tamtéž, prof. J. Obrovského na AVU v Praze, soukromě studoval u M. Maliny, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jaroslav Paur

    (1918-1987)

    Město se satelity

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    olej, plátno, 1980, 57 x 74 cm, sign. PD Paur, rám, vzadu na slepém rámu popsáno, studium na grafické škole užitých umění prof. Rottera v Praze, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii výtvarného umění tamtéž, prof. J. Obrovského na AVU v Praze, soukromě studoval u M. Maliny, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

  • Václav Tikal

    (1906-1965)

    Atlantida

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 600.000 CZK (24.000 €)

    olej, dřevěná deska, 1944, 30,5 x 26,8 cm, sign. PN V. Tikal 44, adjustováno na dřevěné desce, významný český autor, který studoval na Akademii výtvarných umění, navázal v době II. světové války prostřednictvím Otty Mizery kontakty s českými surrealisty a postupně se spřátelil se členy spořilovské s…

    Aktuální cena: 600.000 CZK (24.000 €)

  • Miroslav Šnajdr

    Reminiscence v moll

    Položka č.: 47

    kombinovaná technika, olej, pastel, plátno, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí…

  • Michael Aspinall Murka

    Suché slané jezero

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Rosemary Bird

    Obřad země

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Hlava muže

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    tuš, papír, 1947, 16 x 10 cm, sign. PD Hudeček 47, rám, v Galerii Moderna v roce 2014, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Hlava ženy

    Položka č.: 51

    tuš, papír, 1945, 19 x 14,5 cm, monogr. LD FH 25.I. 45, rám, v Galerii Moderna v roce 2014, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Záplava úzkosti

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    tuš, papír, 1945, 43,5 x 29,5 cm, sign. PD Fr. Hudeček 45, rám, vzadu připsáno: na rubu kresby popsáno Fr. Hudeček: Záplava úzkosti, zažloutlý papír, na papíře drobné skrvnky, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Noční chodec

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    dřevoryt, 1945, 21 x 14,8 cm, sign. PD F. Hudeček 45, pasparta, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Množina

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    kombinovaná technika, papír, 1995, 9 x 14 cm, značeno DU B95, rám, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Množina

    Položka č.: 55

    kombinovaná technika, papír, 1995, 9 x 14 cm, rám, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    kombinovaná technika, papír, 1976, 49,7 x 35 cm, sign. PD istler, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Ota Janeček

    Akt ženy

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    akvarel, papír, 1978, 34,5 x 24 cm, sign. PN O. Janeček 78, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Milan Laluha

    (1930-2013)

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Exorcismus

    Položka č.: 59

    kolorovaná tuš, papír, 34 x 21 cm, sign. PD Neprakta, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Debata

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    tuš, akvarel, koláž, papír, 28, 5 x 42 cm, rám

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Vilém Plocek

    (1905-2001)

    Přívoz u řeky

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    tempera, papír, 1990, 28 x 40 cm, sign. PD Vilém Plocek 1990, rám, soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    Položka č.: 63

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    Položka č.: 64

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    Položka č.: 65

  • Roman Franta

    Dnes ještě ne

    Položka č.: 66

    akryl, plátno, 2015, 27 x 35 cm, monogr. PD R.F., Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech Bedřicha Dlouhého a Aleše Veselého. Ve studiu dále pokračoval v USA na kalifornském Institutu umění v San Franciscu u J. Morgana, J. Hatofského a K. Anno. Od roku 2008 působil v ateliéru malby Michala …

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Pád burzy

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    akryl, plátno, 2018, 40 x 40 cm, sign. PD GRIMMICH 18, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokalypsy, která je sa…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Jeff Koons (after)

    Blue Rabbit

    Položka č.: 68

    cold cast resin (za studena litá pryskyřice), 1986/2019, 28 x 11,5 x 8,5 cm, 186/500, přiložen autentizační štítek Éditions studio. Jedná se o sběratelskou kopii Koonsova originálu, který byl vydražen za 91,1 miliónu dolarů. Plastika původně autorem provedená v roce 1986 je dnes považovaná za jedno …

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • František Hodonský

    Bažiny

    Položka č.: 69

    olej, plátno, 1998, 40 x 30 cm, sign. PD Hodonský 98, rám, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • František Hubatka

    Chlapec s hlavou na stranu

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 9.600 CZK (384 €)

    olej, plátno, 85 x 90 cm, sign. PD Hubatka

    Aktuální cena: 9.600 CZK (384 €)