Výtvarné umění (171. Vánoční aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
4. 12. - 6. 12. 2019 | 10-12 a 13-18
9. 12. - 11. 12. 2019 | 10-18
12. 12. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 12. 12. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 13. 12. 2019

    Madona a sv. Šebestián

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Ukončení prvního podání: 12. 12. 2019 15:00

    olej, plátno, 201,5 x 112, 5 cm, rentoilováno, malba místy sedřena

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Vyhnání Hagar a Izmaela z domu Abrahámova

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    malba na porcelánu, 40 x 31 cm, rám, scéna znázorňuje starozákonní příběh o vyhnání egyptské otrokyně Hagar a jejího syna Izmaela, kterého porodila Abrahamovi před narozením Sářina syna Izáka. Po narození vlastního syna nechala Sára vyhnat Hagar a Izmaela ze svého domu, jelikož nestrpěla nemanželsk…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Poslední dražitel: ID4*** Historie příhozu

    Svatá Tekla

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    olej, plátno, 79,5 x 64,5 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Betlém

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    polychromované dřevo, kombinovaná technika, 20. - 30. léta 20. století, soubor dřevěných, ručně malovaných figurek s ústředními postavami Marie, Josefa a Ježíška v Betlému, třemi králi a početnou skupinou doprovodných postav

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

  • Oldřich Blažíček

    (1887-1953)

    U svatého Matěje

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    olej, karton, 1953, 28,4 x 39,6 cm, rám, vzadu štítky: Dům umění města Brna, Soubor O. Blažíčka 1957, položka 220; Praha, duben - květen, Souborná výstava prof. O. Blažíčka, Obecní dům, položka 161, studium na VŠUP v Praze, žák H. Schweigera na AVU tamtéž, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Rozkvetlý břeh

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, plátno, 48 x 64 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • František Jakub

    (1875-1940)

    Na louce u lesa

    Položka č.: 17

    olej, plátno, 1928, 109 x 149 cm, sign. PD F. Jakub 28, rám, člen Jednoty umělců výtvarných v Praze

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Chalupa v zimě

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    olej, lepenka, 19 x 27 cm, sign. LD Kaván, rám, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVU Mánes, Jednoty umělců výtvarných v Praze ad.

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Trosky

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    olej, karton, 1918, 98 x 110 cm, sign. LD Gustav Macoun 1918, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák V. Jansy, Al. Kalvody, Ant. Slavíčka

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

  • Otakar Nejedlý

    (1883-1957)

    Položka č.: 20

    olej, plátno, 40 x 48 cm, sign. LD Ot. Nejedlý, rám, soukromý žák A. Slavíčka, F. Engelmüllera

  • Karel Souček

    (1885-1972)

    Podvečer u řeky

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 30 x 50 cm, sign. PD Souček, rám, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Josef Ullmann

    (1870-1922)

    Letní krajina

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.320 €)

    olej, lepenka, 32 x 41,5 cm, sign. PD J. Ullmann, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Atraktivní letní imprese známého krajináře, který studoval nejprve na mnichovské Akademii, později u M. Pirnera a J. Mařáka na pražské Akademii výtvarných umění. Zpočátku své tvorby byl ovlivněn …

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.320 €)

  • Alojz Struhár

    (1892-1968)

    U výhne

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, karton, 1932-33, 53 x 43,5 cm, sign. LN A. Struhár 1933, rám, na zadní straně popsáno: U výhne, 1932, rám poškozen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Lev Šimák

    (1896-1989)

    V noci svatojánské

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, plátno, 1965, 45 x 33 cm, sign. LD Lev 65, rám, na zadní straně štítek s popisem, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelní člen Umělecké besedy, místopředseda a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Lev Šimák

    (1896-1989)

    Položka č.: 25

    olej, lepenka, 1966, 34 x 24 cm, sign. PD Lev 66, rám, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelní člen Umělecké besedy, místopředseda a předseda SČUG Hollar

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 9.800 CZK (392 €)

    patinovaná sádra, v. 26 cm, značeno Horejc, žák prof. Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čs. Díla

    Aktuální cena: 9.800 CZK (392 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Mars a Venuše

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.120 €)

    sádra se zlatou patinou, 1915, 33 x 45,5 cm, PD značeno Horejc, původní, autorem patinovaná sádra nesmírné sběratelské hodnoty, žák prof. Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čs. Díla

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.120 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Vítěz

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    patinovaný bronz, mramorový podstavec s dobovým štítkem, 1928, 41 x 18 x 13 cm, značeno DU HOREJC, výška sochy s podstavcem 52,8 cm, na přední straně podstavce kovový štítek: Důstojníci 2. pěší brigády panu div. gen. A. Škvárovi jako důkaz oddanosti 21. II. 1928, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Such…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Mars a Venuše

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    bronzový reliéf, 32 x 45 cm, značeno Horejc, žák prof. Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čs. Díla

    Aktuální cena: 44.000 CZK (1.760 €)

  • Jozef Kostka

    (1912-1996)

    Gitarista

    Položka č.: 30

    bronz, v. 35 cm, monogr. J. K.

  • Vladimír Komárek

    (1928-2000)

    Dva ptáci

    Položka č.: 31

    olej, plátno, 1997, 35 x 54, 5 cm, sign. LD V. Komárek 97, rám, místy zkrakelováno

  • Vladimír Komárek

    (1928-2000)

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    olej, plátno, 1997, 50 x 70 cm, sign. LD V. Komárek 97, rám

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Jiří Krejčí

    (1899-1977)

    U moře

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 10.500 CZK (420 €)

    olej, sololit, 1961, 19,8 x 89,5 cm, sign. PD Jiří Krejčí 61, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, přiloženo osvědčení o původu originálu Dílo, Obchodní středisko Praha 1, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 10.500 CZK (420 €)

  • Václav Kůrka

    Chalupa v Jizerských horách

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, karton, 36 x 55 cm, sign. PD Kůrka V., rám, na zadní straně štítek s popisem a razítkem ČFVU, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Položka č.: 35

    olej, plátno, 1975, 98 x 79 cm, sign. PD K. Laštovka 75, rám, mírně pokrčené a zašpiněné plátno, ve strědní části drobná poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Domky

    Položka č.: 36

    olej, plátno, 1960, 50 x 70 cm, sign. PD Malát 60, rám, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického na PedF UK v Praze, člen skupiny Radar

  • Arnošt Paderlík

    (1919-1999)

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, karton, 1956, 24,5 x 39,5 cm, sign. PN Paderlík 56, rám, žák prof. F. Kysely na UMPRUM, člen a spoluzakladatel skupiny Sedm v říjnu, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    Položka č.: 38

    tempera, papír, 2006, 59 x 42 cm, sign. PD Načeradský 2006, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Dialog kudlanek

    Položka č.: 39

    tempera, tuš, lepenka, 1978, 29 x 30 cm, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Odpočívající Kudlanka

    Položka č.: 40

    akryl, lepenka, 1976, 21 x 41 cm, sign. vzadu Načeradský 14. 12. 76, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15