Výtvarné umění (171. Vánoční aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
4. 12. - 6. 12. 2019 | 10-12 a 13-18
9. 12. - 11. 12. 2019 | 10-18
12. 12. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 12. 12. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 13. 12. 2019

  • František Gross

    (1909-1985)

    Město

    Položka č.: 281

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Ukončení prvního podání: 12. 12. 2019 15:00

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Eva Hašková

    Chlapec a lev

    Položka č.: 282

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Položka č.: 283

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    monotyp, 56 x 37 cm, sign. PD Hejna, rám, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • František Hodonský

    Paprsek

    Položka č.: 284

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    litografie, 1993, 48 x 32 cm, sign. PD Hodonský 93, 15/70, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Křídla motýlí

    Položka č.: 285

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    lept, 1985, 23,2 x 17,2 cm, sign. DU Istler 85, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Ludmila Jandová

    (1938-2008)

    Položka č.: 286

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    lept, kombinovaná technika, 1980, 42,5 x 26 cm, sign. LD L Jandová 80, žákyně prof. K. Müllera, V. Silovského a V. Tittelbacha na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Miroslav Jiránek

    Novináři

    Položka č.: 287

    litografie, 2002, 20,5 x 29,3 cm, sign. PD M. Jiránek 2002, rám, č. 19/90

  • Ota Janeček

    Hlava dívky

    Položka č.: 288

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    litografie, 1986, 7 x 10 cm, sign. PD Ota Janeček 86, rám, č. 80/100, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Ota Janeček

    Ležící akt

    Položka č.: 289

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    linoryt, 25,6 x 32,3 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 83/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Ota Janeček

    Maškarní kůň

    Položka č.: 290

    linoryt, 11,7 x 17,9 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Ludmila Jiřincová

    Dívka v šátku

    Položka č.: 291

  • Ludmila Jiřincová

    Položka č.: 292

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    litografie, 31 x 20 cm, sign. PD L. Jiřincová, rám, č. 9/30, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Položka č.: 293

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    litografie, 31,5 x 22 cm, sign. PD L. Jiřincová, a. t. , antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Ludmila Jiřincová

    (1919-1994)

    Vesnička mezi kopci

    Položka č.: 294

    lept, 12,5 x 31,8 cm, sign. PD L. Jiřincová, antiqari.at Radhošťská

  • Václav Kiml

    (1928-2001)

    Ptáci

    Položka č.: 295

    litografie, 1980, 37 x 26 cm, sign. PD V. Kiml 80, č. 31/80, Antikvariát Ostrovní

  • Ladislav Kuklík

    Hruška

    Položka č.: 296

    Vyvolávací cena: 4.400 CZK (176 €)

    kombinovaný lept, 1978, 31,7 x 29,5 cm, sign. PD L. Kuklík 78, č. 12/80, Kuklík studoval v letech 1968 - 1974 VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby zv…

    Aktuální cena: 4.400 CZK (176 €)

  • Aleš Lamr

    Kámen úhelný

    Položka č.: 297

    litografie, 1990, 43 x 32,5 cm, sign. PD A. Lamr 90, 6/100, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    Viděl jsem třetí nebe I.

    Položka č.: 298

    litografie, 1993, 71,5 x 56,4 cm, sign. PD A. Lamr 93, č. 69/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Ivana Lomová

    Básnířka I

    Položka č.: 299

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    originální litografie, 2016, 28 x 19,6 cm, sign. PD IvanaLomová 2016, č. 50/79, práce české výtvarnice Ivany Lomové je široké veřejnosti známá především díky její ilustrátorské činnosti. Od roku 1984 publikovala kresby v novinách a časopisech, ilustrovala více než 25 knih, zejm. pro děti a mládež, …

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Ivana Lomová

    Básnířka II

    Položka č.: 300

    originální litografie, 2016, 28 x 19,5 cm, sign. PD IvanaLomová 2016, č. 63/79, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové

  • Ivana Lomová

    Básnířka III

    Položka č.: 301

    originální litografie, 2016, 28 x 19,5 cm, sign. PD IvanaLomová 2016, č. 48/79, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové

  • Ivana Lomová

    Básnířka IV

    Položka č.: 302

    originální litografie, 2016, 28 x 19,7 cm, sign. PD IvanaLomová 2016, č. 55/79, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové

  • Zdeněk Mézl

    Řecký motiv (figurální kompozice)

    Položka č.: 303

    litografie, 26,5 x 20 cm, sign. PD Zd. Mézl, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Larva

    Položka č.: 304

    litografie, 1967, 26,5 x 21 cm, sign. PD F. Muzika 1957, rám, č. 54/71, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Cop

    Položka č.: 305

    litografie, 1992, 20,5 x 30 cm, sign. PD Karel Nepraš 1992, 30/80, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Laudy, člen Umělecké besedy

  • Boris Nosek

    Gepard v trysku

    Položka č.: 306

    litografie, 2016, 30 x 42 cm, sign. PD Nosek Boris 2016, č. 89/100

  • Karel Oberthor

    Závod

    Položka č.: 307

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    litografie, 1978, 21 x 42 cm, sign. DU Oberthor 78, rám, č. 16/100, papír mírně zažloutlý, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Květa Pacovská

    (1928)

    Co všechno dělá barevný panáček

    Položka č.: 308

    litografie, 1983, 23 x 17 cm, sign. PD, rám, autorský tisk, žákyně E. Filly na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a SVU Mánes

  • Květa Pacovská

    (1928)

    Budík

    Položka č.: 309

    litografie, 40 x 25 cm, sign. PD Pacovská, rám, č. 14/27, dílo není pevně uchyceno v rámu, žákyně E. Filly na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a SVU Mánes

  • Radek Pilař

    (1931-1993)

    Položka č.: 310

    litografie, 1991, 31 x 24 cm, sign. PD Radek Pilař 91, rám, č. 72/100, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen ŠCUG Hollar, SVU Mánes, ASIFA a UVU