Výtvarné umění (171. Vánoční aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
4. 12. - 6. 12. 2019 | 10-12 a 13-18
9. 12. - 11. 12. 2019 | 10-18
12. 12. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 12. 12. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 13. 12. 2019

  • Bohumil Ullrych

    Ležící akt

    Položka č.: 401

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Ukončení prvního podání: 12. 12. 2019 15:00

    olej, karton, 1945, 20x 27,5 cm, sign. PD B. Ullrych 1945, rám

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Erupce

    Položka č.: 402

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    miniatura, kombinovaná technika, papír, 20,8 x 29,6 cm, papír na pravém okraji přeložen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

    Miniaturní portét Josefa Ulricha, Miniaturní portrét Johanny Ulrichové

    Položka č.: 403

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    miniatura, malba na porcelánu, 1954/1953, 12,7 x 8,7 a 12,8 x 9 cm, rám, na rámech oděrky, vzadu štítky s popisem. Miniaturní portréty manželského páru byly s největší pravděpodobností vytvořeny současně, čemuž napovídá obdobný rozměr děl i totožná adjustace v původních zlacených rámech. Umění minia…

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

    Přístav

    Položka č.: 404

    miniatura, kombinovaná technika, papír, 19,7 x 30 cm, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Veduta di Livorno

    Položka č.: 405

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    tempera, papír, 14,8 x 20,6 cm, papírová pasparta, papír místy odřen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Vyhlídka

    Položka č.: 406

    miniatura, kombinovaná technika, papír, 20,5 x 29,6 cm, antiqari.at Radhošťská

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Barevný korál

    Položka č.: 407

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    akvarel, papír, 25,9 x 38,5 cm, PD monogr. F. K, při okrajích lehce pokrčený papír, v rozích malé dírky, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Temné korály

    Položka č.: 408

    akvarel, papír, 22,4 x 34,8 cm, PD monogr. F. K, při okrajích lehce pokrčený papír, v rozích malé dírky, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Palmy

    Položka č.: 409

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    tempera, papír, 36,5 x 44,5 cm, PD monogr. F. K, při okrajích lehce poškozený papír, v rozích malé dírky, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Rybník u lesa

    Položka č.: 410

    akvarel, papír, 21 x 28,5 cm, PD monogr. F. K, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

  • Rudolf Adámek

    (1882-1953)

    Nevítaná společnost

    Položka č.: 411

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    tuš, papír, 31 x 41,5 cm, monogr. PD A., rám, ilustrace do časopisu Dobrá kopa; humoristický časopis, vydával B. Kočí v Praze od roku 1907 - 1914, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ženíška na AVU v Praze, člen uměleckého sdružení Sursum a SVU Myslbek

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    V čas obrany

    Položka č.: 412

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    tuš, papír, 1911, 28 x 25 cm, PD monogr. A. , rám, vzadu potvrzení pravosti Mikoláš Aleš 1911, zažloutlý papír, zašpiněno, pasparta v levém spodním rohu politá - nezasahuje do kresby, antiqari.at Radhošťská, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v raněj…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • František Kotvald

    Procházka v dešti

    Položka č.: 413

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    kombinovaná technika, papír, 34,5 x 28,5 cm, sign. PD F. Kotvald, rám, vzadu na paspartě signováno

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • monogranista P. K.

    Sedící akt

    Položka č.: 414

    akvarel, papír, 33 x 24 cm, PD monogr. P.K., rám

  • Viktor Oliva

    (1861-1928)

    Křižáci

    Položka č.: 415

    tuš, běloba, papír, 26 x 34 cm, monogr. PD VO, rám, ilustrace k románu Heynryka Sienkiewicze, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Sequense na AVU v Praze

  • Emil Orlík

    (1870-1932)

    Spící

    Položka č.: 416

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    akvarel, papír, 8,5 x 9 cm, sign. PD Orlik, rám, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • František V. Voborský

    (1906-1984)

    Pepina

    Položka č.: 417

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    akvarel, tuš, papír, 1936, 39 x 29 cm, sign. PD Voborský otec Pepiny Praha Lucerna 1936, rám, dole věnování p. Vágnerovi, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • František V. Voborský

    (1906-1984)

    Tancovačka

    Položka č.: 418

    akvarel, tuš, papír, 39 x 69 cm, sign. PD Voborský, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Jan Znoj

    (1905-1950)

    Studie k plastice

    Položka č.: 419

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    tužka, papír, 1941, 59 x 42 cm, sign. J Znoj 1941, rám

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Hrad Freithurn - Pobrežje

    Položka č.: 420

    tužka, papír, 1888, 10 x 10 cm, sign. PD Kuba 22/8 88, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Hrad Pardubický

    Položka č.: 421

    tužka, papír, 1881, 9 x 13,5 cm, rám, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Hrad Pecka

    Položka č.: 422

    tužka, papír, 1880, 8 x 15 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Chvalkovický zámek

    Položka č.: 423

    tužka, papír, 1880, 10,5 x 13 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Kaplička u Roztěže

    Položka č.: 424

    tužka, papír, 1880, 10,5 x 17 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Lublaň

    Položka č.: 425

    tužka, papír, 1888, 9 x 14,5 cm, rám, při okraji roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Nádvoří hradu Pobrežje

    Položka č.: 426

    tužka, papír, 13 x 10 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Nymburský chrám

    Položka č.: 427

    tužka, papír, 1906, 8,8 x 13,4 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    U Štipoklas

    Položka č.: 428

    tužka, papír, 1882, 7 x 12 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    V údolí Vrchlice

    Položka č.: 429

    tužka, papír, 1882, 10 x 11 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Vnitřek hradu Freithurn - Pobrežje

    Položka č.: 430

    tužka, papír, 11,5 x 9 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera