Výtvarné umění (171. Vánoční aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
4. 12. - 6. 12. 2019 | 10-12 a 13-18
9. 12. - 11. 12. 2019 | 10-18
12. 12. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 12. 12. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 13. 12. 2019

  • Jan Chaloupek

    Babí léto

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Ukončení prvního podání: 12. 12. 2019 15:00

    akryl, plátno, 2019, 40 x 50 cm

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Ivan Ouhel

    Oranžové pole

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    olej, plátno, 2005, 91 x 60,5 cm, sign. PD I. Ouhel 05, olištováno, vzadu na slepém rámu popsáno rukou autora, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Otto Placht

    Ohniště

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    akryl, plátno, 2012, 80 x 80 cm, sign. vzadu Otto Placht 2012, rám, žák prof. A Paderlíka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • Lubomír Typlt

    (1975)

    Šneci

    Položka č.: 74

    tempera, papír, 2008, 50 x 70 cm, sign. PD Typlt 08

  • Dominik Mareš

    (1972)

    Klidné město

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 2009, 60 x 80 cm, sign. na zadní straně Dominik Mareš 09, klínový rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Martin Šárovec

    Portrét dívky

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    olej, sololit, 2008, 45 x 30 cm, sign. vzadu Šárovec 08, rám, studium alternativního a loutkového divadla na DAMU, žák P. Nešlehy, B. Jirků a S. Diviše na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Jaroslav Valečka

    (1972)

    Inverze

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, plátno, 2017, 81 x 40 cm, sign. zezadu J. Val, Valečka vystudoval malbu v ateliéru Jiřího Sopka a plastiku u Jana Hendrycha na pražské Akademii výtvarného umění (1991-1998). Je zakládajícím členem výtvarné skupiny Central Europe stuckists (2012) a členem volného sdružení Natvrdlí (2010). Během…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Josef Velčovský

    Opona

    Položka č.: 78

    akryl, olej, dřevěná deska, 1984, 25 x 30 cm, sign. PD Velčovský 84, rám, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Poslední dražitel: ID1**9 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    Židovský hřbitov

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    akryl, plátno nalepeno na dřevě, 1988, 40 x 50 cm, sign. PD Velčovský 88, rám, vzadu štítek Galerie Dílo, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Jan Chlup

    (1985)

    Žlutý expres

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    olej, plátno, 2007, 60 x 100 cm, sign. PD Jan Chlup 07

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Tamara Šipicki

    (1995)

    Z cyklu Vegetace

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Luboš Vetengl

    (1988)

    Odpoledne na Olšanech

    Položka č.: 82

    olej, plátno, 2011, 30 x 40 cm, sign. zezadu Vetengl 2011, absolvent AVU v Praze (2014) mluví o své tvorbě takto:"Tyto obrazy mé charakteristické tvorby se zaobírají tématem hrobu, hřbitova či smrti. Jednoho dne jsem si udělal výlet na Olšanské hřbitovy, za účelem inspirace na místě, kde jsem n…

  • Martina Walterová

    (1988)

    Polechtán - Srilankan series

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    uhel, akryl, olej na plátně, 2017, 100 x 80 cm, sign. na zadní straně, napínací rám, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Daniela Balabána na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě, poté prof. Andrzeje Szareka a Elżbiety Kuraj na Uniwersytetu Śląski w Katowicach

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Vincenc Morstadt

    (1802-1875)

    Praha. Malá Strana a Hradčany

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    mědirytina, 22,5 x 62,3 cm, značeno LD v desce Gez. von Vinc. Morstadt a PD Gest. von Jos. Rybička, rám, Verlag von Franz Rziwnatz in Prag, Antikvariát Dlážděná, studium v Malířském ateliéru Karla Postla a jeho krajinářské školy na AVU v Praze

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • následovník Geoge Fullera

    (1822-1884)

    A steamboat race on a Mississippi River

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    kolorovaná litografie, 1859, 44,8 x 65 cm, LD monogr. 1859, rám, restaurováno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Bohumil Jaroněk

    (1866-1933)

    Beskydy

    Položka č.: 86

    barevný dřevoryt, 43,5 x 60 cm, rám, na rámu drobná poškození, antiqari.at Radhošťská

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Figures decoratives

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    litografie, 38 x 26,5 cm, značeno LD Figures decoratives, par A. M. Mucha, rám, Vydáno: Librairie Centrale des Veaux Arts - Paris, na papíře drobounké skvrnky. V roce 1902 vydal Mucha pod názvem Documents décoratifs soubor 72 tabulí kreslených tužkou jako stylové předlohy pro umělecká řemesla. Soubo…

  • Jakub Obrovský

    (1892-1949)

    Toaleta

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    litografie, 1943, 35 x 26 cm, sign. LD J. Obrovský 43, rám

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Abstraktní kompozice

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    lept, 1912, 28 x 22,5 cm, sign. v tisku PD Kupka, PD razítko Kupka, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Georges-Henri Rouault

    (1871-1958)

    Satan

    Položka č.: 90

  • Paul Schwerdtner

    (1911-?)

    Zimní noc

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    akvatinta, 25,5 x 30 cm, sign. PD Paul Schwerdtner, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    V zahradě

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    dřevoryt, 49 x 35 cm, rám, papír mírně zažloutlý, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Mlhovina

    Položka č.: 93

    ručně kolorovaná suchá jehla, papír, 1993, 23,7 x 23,5 cm, sign. PD Boštík 93, č. XV/XXX, z alba Česká grafika I, Boštík, Grygar, Malich, Sýkora, vydal Zdeněk Sklenář, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Anděl

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    litografie, 1988, 30 x 21,63 cm, PD monogr. * 88, č. 6/50 A, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, přeložený v cca jedné třetině, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • František Gross

    (1909-1984)

    Postava u okna

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    kolorovaná suchá jehla, 1971, 32 x 24,5 cm, sign. DU F. Gross, rám, soupis č. 316, papír lehce poškozen, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Zábava

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    lept, 1952, 15,8 x 20 cm, sign. PD J. Kotík 52, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, žák prof. J. Bendy, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy, zakládající člen Skupiny 42

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Postava

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    kombinovaná technika, dřevoryt, akvarel, papír, 1946, 18,5 x 12 cm, sign. PD F. Muzika 46, rám, č. 248/300, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Pieta

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Slézy

    Položka č.: 99

    mezzotinta, 1983, 46,3 x 33,8 cm, sign. PD Čepelák 1983, rám, č. 18/50, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Sněhové brázdy

    Položka č.: 100

    akvatinta, 1968, 35,5 x 49,5 cm, sign. PD Čepelák 1968, 9/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze