-
Milan Grygar
(1926)
Kompozice I.
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1992, 40 x 70 cm, sign. PD Milan Grygar 1992, č. 35/50, Milan Grygar je původem slovenským současným vizuálním umělcem, který se ve své tvorbě již od 60. let 20. století zabývá především propojením obrazu, zvuku a prostoru. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Josefa Novák…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
František Drtikol
(1883-1961)
Žena v kroji
Položka č.: 249Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
bromostříbrná fotografie, 26,3 x 20 cm, na zadní straně značeno razítkem Umělecká fotografie Drtikol & Spol. Praha, při pravém okraji mírně natržený papír (cca 1 cm), v dolních růžcích přehlý, Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
František Hodonský
(1945)
Vodní slavnost
Položka č.: 243Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
dřevořez, 2013, 90 x 70 cm, sign. PD F. Hodonský 2013, č. 1/4, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Petra Oriešková
(1941-2022)
Někdy se z toho nemůžu vymotat - opouštěj mě smysly
Položka č.: 241Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
kombinovaná technika (akvarel, tužka), papír, 2003, 35 x 50 cm, monogr. DU PO 2003, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. O. Eckerta na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
František Hudeček
(1909-1990)
Květina
Položka č.: 238Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, žák prof. Kysely na UMPRUM v …
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Josef Čapek
(1887-1945)
O zánětu okostice II
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tuš, papír, 1929, 30 x 21,5 cm, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 80 000 - 100 000 CZK
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Ladění II
Položka č.: 66Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 2001, 56,5 x 75 cm, sign. PD A. Lamr 01, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Trávy
Položka č.: 58Vyvolávací cena: 650.000 CZK (27.084 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1950, 100 x 81 cm, sign. PD O. Janeček 50, rám, číslo katalogu 7506. Ota Janeček, student kreslení u Oldřicha Blažíčka, Cyrila Boudy a Karla Pokorného na Českém vysokém učení technickém, po uzavření školy za války pracoval v továrně na výrobu jízdních kol. Na sklonku války se mu podaři…
Aktuální cena: 650.000 CZK (27.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 800 000 - 900 000 CZK
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Na obzoru plachta bílá
Položka č.: 237Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK
-
Vladimír Kopecký
(1931)
Geometrie prostoru
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 30 x 30 cm, sign. PD Kopecký 010, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kaplického
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Vlastimil Beneš
(1919-1981)
Tenisové hřiště
Položka č.: 57Vyvolávací cena: 300.000 CZK (12.500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, papír, 1955, 40 x 59 cm, rám, vzadu autorský štítek s popisem, významný malíř, který se zařadil ke generaci "krotkých modernistů" (Bruknerův termín popisující nástup autorů, kteří už nechtěli sdílet oficiální formy socialistického realismu). Vystoupil spolu s dalšími vrstevníky v …
Aktuální cena: 300.000 CZK (12.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 350 000 - 400 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Před modrou oblohou
Položka č.: 56Vyvolávací cena: 73.000 CZK (3.042 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akryl, plátno, 2006, 80 x 60 cm, sign. LD Anderle 59/06, Významný český malíř a grafik. Narodil se v roce 1936 v Pavlíkově na Rakovnicku, posléze odešel studovat do Prahy, kde absolvoval AVU u profesorů Antonína Pelce (ateliér malby) a Vladimíra Silovského (ateliér grafiky). Na přelomu 60. a 70. let…
Aktuální cena: 73.000 CZK (3.042 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
Odhadní cena: 120 000 - 150 000 CZK
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Voda
Položka č.: 233Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 36,5 x 24 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 7/30/2, českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace . V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila se mnoha tuzemských i…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Jan Chaloupek
(1958)
Z kroniky starých vikingů
Položka č.: 129Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akryl, juta, 2024, 80 x 120 cm, známý malíř a ilustrátor, absolvent PdF - výtvarného oboru MU v Brně, na umělecké scéně se prosadil svým intelektuálním pojetím gestické malby, v rámci níž neustává v experimentu hledat nové polohy, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Eva Bednářová
(1937-1986)
Snová krajina
Položka č.: 128Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 105 x 105 cm, rám, na zadní straně značeno pozůstalostním razítkem, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK
-
Petr Šmaha
(1945-2021)
Žena III.
Položka č.: 127Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1990, 100 x 70 cm, sign. PD P. Šmaha 90, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Report No. 3
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1970, 39,8 x 24,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1970, č. 24/45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
It will be much more different to escape
Položka č.: 89Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1969, 25,6 x 49,7 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Josef Velčovský
(1945)
Praha
Položka č.: 232Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1968, 85 x 100 cm, sign. PD Velčovský 68, rám (nezaskleno), představovaná olejomalba zachycuje panorama Prahy, které díky Velčovského autorskému stylu působí jako originální pohled na známé dominanty. Barevné vjemy sjednocené do souboru emocionálně nabitých útržků městské scenérie refl…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK
-
Josef Velčovský
(1945)
Město
Položka č.: 231Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1967, 109,6 x 115,2 cm, sign. PD Velčovský 67, rám (nezaskleno), Josef Velčovský (*1945) je český malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor. Absolvoval SUPŠ v Uherském Hradišti a studoval u profesora K. Součka na AVU v Praze a profesora S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži. Je členem UVU ČR …
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1997)
Autoportrét
Položka č.: 230Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, karton, 1945, 47 x 33 cm, sign. PN Bělocvětov 45, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na b…
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ruka Williama Shakespeara (Ex libris Arnold, Cor, Wout, Pim)
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, mezzotinta, 1984-93, 16,4 x 11,5 cm, sign. DU Albín Brunovský 1984 -93, č. 122/125, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žákem profesora Vincenta Hložníka. Ško…
Aktuální cena: 4.600 CZK (192 €)
Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu
Odhadní cena: 8 000 - 14 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Temptation
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1969, 35,7 x 43 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, č. 29/40, při okrajích lehce pokrčený, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
There goes a vision of the future !
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1968, 30,8 x 49,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 68, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Back
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1968, 38,5 x 20,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1968, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Pouť k dobré náladě (Ex libris O. Kalabusová)
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, mezzotinta, 1990, 13 x 10 cm, sign. DU Albín Brunovský 1990, č. 29/100, vzadu razítko Sbírka exlibris Olga Kalabusová, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žák…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 8 000 - 14 000 CZK
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Bella Italia III
Položka č.: 145Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, reliéfní tisk, 1969, 43 x 40 cm, sign. PD A. Brunovský 1969, č. 18/65, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žákem profesora Vincenta Hložníka. Školu ukončil ro…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK
-
Karel Demel
(1942)
Pro Gustava Mahlera III.
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, akvatinta, 1999, 66 x 49 cm, sign. PD Karel Demel 99, rám, Narodil se v Praze roku 1942. Studoval grafiku a knižní ilustraci na VŠUP v Praze u profesorů Sklenáře a Anderleho. Jeho grafické dílo je především figurální, ovlivněno jeho vztahem k hudbě. Je členem SČUG Hollar. Jeho práce jsou mimo …
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Změna předpovědi počasí
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 15/50, Studium na ČVUT u prof. Cyrila Boudy a následně na AVU v Praze v ateliéru u prof. Vladimíra Silovského. Je známý pro svojí volnou grafickou tvorbou (především barevný lept a akvatinta) plnou harmonických linií a pastelových barev, ž…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Oh, my guardian Angel
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1969, 38,5 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK