Dan Trantina

žák prof. Načeradského na AVU v Praze; malíř; maluje ostře zalamovanými tahy expresivně laděné obrazy zachycující předměty denní potřeby, figury, zátiší nebo krajinu, malby mnohdy doplňuje i různými nápisy; práce s barvou představuje dominantní polohu tvorby a je povýšena nad obsah díla, mnohdy se dotýká hranic abstrakce; zpočátku pracoval ve velkých formátech, od konce 90. let načas přešel ke komornější tvorbě; během pobytu ve spojených státech se opět vrátil k práci s velkými formáty a experimentům s různými materiály; autor pravidelně vystavuje u nás i v zahraničí; je zastoupen v privátních i veřejných sbírkách; je členem umělecké skupiny BOX EIGHT v Los Angeles, kde střídavě žije a pracuje

  • Dan Trantina

    Secret 80

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    akryl, plátno, 195 x 155 cm, žák prof. Načeradského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

  • Dan Trantina

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    olej, plátno, 2009, 50 x 50 cm, značeno vzadu D09, žák prof. Načeradského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)