Josef Strnad

(1889-1952)

Student Umělecké školy v Záhřebě (prof. Bela Csikoš a R. Auer), poté studium na AVU (1910-1911). Malíř chodského, jihočeského a jugoslávského lidu. Jeho tvorba zahrnuje zejména postavy dudáků, tuláků a cikánů.

  • Josef Strnad

    (1889-1952)

    Kozinův statek

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 14:45

    olej, plátno, lepenka, 34 x 49 cm, sign. LD Jos. Strnad, rám, žák prof. M. Švabinského a M. Pirnera na AVU v Praze, člen Sdružení vinohradských výtvarníků

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)