Zdeněk Burian

(1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Paranthropus při sběru

    Položka č.: 230950

    Vyvolávací cena: 175.000 CZK (7.000 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:07

    kvaš, papír, 14,5 x 26 cm, sign. PD Z. Burian, rám, výtvarné dílo Zdeňka Buriana zaujímá významné místo na poli obrazové ilustrace dobrodružné literatury. Burian přinesl zcela neortodoxní koncepci do podoby knižních ilustrací vědecko-fantastických a populárně naučných literárních žánrů. Svým pojetím…

    Aktuální cena: 175.000 CZK (7.000 €)