Zdeněk Burian

(1905-1981)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Poklad ve Stříbrném jezeře

    Položka č.: 203

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 15:00

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1932, polokožená převazba, 424s., několik uvolněných listů, flíčky na listech, zkosený hřbet, mírně odřené okraje desek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Syn lovce medvědů

    Položka č.: 202

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. vazba, 282s., rozvolněná a u předsádek naprasklá vazba, flíčky na listech, otřepené plátno na okrajích hřbetu, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtva…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Syn lovce medvědů

    Položka č.: 201

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1940, pův. clpl. vazba, 314s., mírně rozvolněná vazba, flíčky na listech, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Položka č.: 200

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1944, pův. plpl. vazba, 447s., naražené růžky a odřené okraje desek, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Verne: Děti kapitána Granta

    Položka č.: 225

    kniha, il. Zd. Burian (lakovky se žlutým podtónem), vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1940, 5. vydání, pův. clpl. vazba se zlacením na předních deskách, 491s., nepatrně odřené hrany desek, jinak velmi dobrý, krásný a pevný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Pr…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Verne: Tajemství pralesa

    Položka č.: 259

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    kniha, celostránkové čb. il. Zd. Burian, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1942, V. vydání, pův. přední desky se zlacením, hřbet a zadní desky nové, 232s., okraje předních desek odřené, jinak výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtv…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    A. Assolant: Hrdinný kapitán Korkorán

    Položka č.: 271

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, ob. a 10 celostr. čb. kvašů na žlutém podtisku Z. Burian, 5. vydání, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1935, orig. brož., 254s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    L. Motta: Plenitelé Polynesie

    Položka č.: 270

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, il. Zd. Burian a G. Amato, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1929, pův. clpl. vazba, 164s., intaktní stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID6486 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    B. Bonhard: Bohatýrská srdce

    Položka č.: 269

    kniha, obálka Zd. Burian, il. J. Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1945, pův. plpl. vazba s obálkou, 214s., stav knihy výborný, hřbet obálky zevnitř mírně vyspravený, při okrajích popraskanáa odřená, úbytek v pravém dolním rohu, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského n…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Ahoj na neděli, ročník I., 1-33 (kompletní)

    Položka č.: 635

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (196 €)

    časopis, kompletní první ročník kultovního a vyhledávaného časopisu, obs.: dva dobrodružné romány na pokračování s ilustracemi Zd. Buriana Ztraceni (Tex Harding) a Postrach Ria Media (Joseph Conrad), karikatury Fr. Bidla (často tematizující tramping a výletnictví, nebo politiku, jako např. Tramping …

    Aktuální cena: 4.900 CZK (196 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Z. Grey: Ocelový oř

    Položka č.: 667

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    kniha, obálka Zd. Buriana volně přiložena, vyd. Karel Červenka, Praha, 1947, pův. plpl. vazba, 464s., obálka při okrajích lehce pomačkaná, na levém okraji 1cm přehnutá, flíčky na deskách a na ořízce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdru…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6050 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    H. Fast: Do posledního muže

    Položka č.: 660

    kniha, bar. il. Zd. Burian, vyd. Knihovna časopisu Vpřed, Praha, nedat., clpl. převazba, 96s., flíčky na listech, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Ohnivá puška

    Položka č.: 199

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    kniha, il. Z. Burian a J. Ulrich, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1935, clpl. vazba, 309s., zkosený hřbet, lehce rozvolněná vazba, desky na hřbetu mírně odřené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Odkaz posledního Inky

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    kniha, il. Z. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1932, clpl. vazba, 476s., téměř výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: V městě prorokově

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    kniha, čb. ilustrace Zd. Burian, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. vazba, 403s., mírně zkosený hřbet, jinak velmi pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Verne: Tajuplný ostrov

    Položka č.: 224

    kniha, il. Zd. Burian (lakovky se žlutým podtónem), vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1939, 6. vydání, pův. clpl. vazba se zlacením na předních deskách, 475s., lehce ušpiněná zadní strana desek, jinak velmi dobrý, krásný a pevný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AV…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Vánoce

    Položka č.: 214

    kniha, il. Zd. Burian, V. Černý a C. Bergen, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. zdobená vazba, 414s., lehce zkosený hřbet, jinak velmi dobrý, krásný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Verne: Nový hrabě Monte Christo

    Položka č.: 249

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    kniha, obálka, 10 obr. příloh a 37 il. v textu Zd. Burian, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1949, pův. plpl. vazba s obálkou, 374s., trhlinky na hřbetu a při okrajích obálky, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně…

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Josef Augusta: Pravěké ptactvo

    Položka č.: 268

    kniha, 21,5 x 15,5 cm, 47 vyobrazení v textu., obálka Zd. Buriana, devátý svazek edice Světem a přírodou, sbírka populárních přírodovědeckých prací, Praha, Jos.R.Vilímek, 1949, vazba původní, brožovaná, 283 stran, s obálkou, restaurováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovskéh…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Verne: Patnáctiletý kapitán

    Položka č.: 264

    kniha, ilustrace (lakovky) a obálka Zd. Burian, typická vilímkovská vazba se zlacením a ražbou, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., pův. plpl. vazba, 291s., krásný, sběratelský stav knihy, nepatrné trhlinky v rozích a na okrajích hřbetu obálky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. …

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Verne: Dvacet tisíc mil pod mořem

    Položka č.: 262

    kniha, ilustrace (lakovky) Zd. Burian, typická vilímkovská vazba se zlacením a ražbou, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1941, pův. plpl. vazba, 349s., krásný, sběratelský stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Zlaté údolí

    Položka č.: 273

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Položka č.: 260

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, ilustrace (lakovky) Zd. Burian, typická vilímkovská vazba se zlacením a ražbou, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1941, V. vydání, pův. plpl. vazba, 355s., krásný, sběratelský stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)