Viktor Stretti

(1878-1957)

žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; byl jedním z prvních českých grafiků, kteří byli oceněni medailí na výstavě v Mnichově 1898 za soubor leptů; 1904-1906 pedagogicky působil jako asistent pro všeobecné kreslení aktu na UMPRUM v Praze; pravidelně navštěvoval Paříž a Londýn, kde 1913 spolupracoval s litografem J. Pennelem; pražské motivy se objevovaly v romanticky pojatých malbách i grafikách (monumentální obraz Hradčany, 1951); řadu námětů načerpal také během svých četných zahraničních cest (Francie, Nizozemí, Anglie a Itálie); byl autorem mnoha portrétů významných osobností (Jan Kubelík, Jaroslav Kocián, Auguste Rodin ad.); později převážila v jeho díle především grafika (litografie, suchá jehla a akvatinta), všestranný talent však uplatnil i v několika plastikách a bronzových plaketách (např. generál Pellé pro Válečné muzeum v Paříži); vytvořil řadu novoročenek a exlibris, věnoval se plakátové tvorbě, podílel se na instalacích výstav; po celý život zůstal důsledným realistou; bratr Jaromíra Strettiho-Zamponiho; zastoupen ve sbírkách NG a GHMP v Praze, ve sbírkách Pražského hradu, MG v Brně, GVU v Ostravě, Západočeské galerie v Plzni a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

SEZNAM AUTORŮ

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Tamara Karsavina

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 27. 06. 2019 17:13

    litografie, 27,8 x 24,7 cm, sign. PD Viktor Stretti, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    A Monsieur William Ritter

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 06. 2019 17:39

    lept, 1908, 15,5 x 14 cm, sign. PD V. Stretti 1908, při okrajích zašpiněný papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hol…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Jaromír Stretti-Zamponi

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 06. 2019 17:41

    litografie, 1942, 22 x 15 cm, sign. PD Viktor Stretti, II. Stav, PD věnování, ohnutý pravý spodní roh papíru, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluza…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Autoportrét

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 06. 2019 17:42

    litografie, 1941, 16 x 13 cm, sign. PD Viktor Stretti, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Portrét herce Národního divadla

    Položka č.: 206193

    Vyvolávací cena: 190 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 01. 07. 2019 15:05

    kresba na skle, tužka, 1951, 28,2 x 22,5 cm, monogr. PD V.S. 15 X. 1951, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 190 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook