Vladimír Stříbrný

(1905-1970)

žák prof. J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze, člen JUV; malíř; byl malířem žánrů, zátiší a portrétů, s oblibou maloval ženské tělo; dílo nese znaky akademické malby, typický je veristicky pojatý detail v kombinaci s volnější, měkkou štětcovou stopou a staromistrovsky potemnělý kolorit; samostatně vystavoval např. 1931 v Topičově salonu v Praze; zastoupen ve sbírkách GHMP Praha, Středočeské galerie v Praze, zámků Zbraslav a Doksany (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Vladimír Stříbrný

    (1905-1970)

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 65,5 x 56 cm, sign. PD V. Stříbrný, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze, člen JUV

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK