Tomáš Švéda

studium SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. A. Fišárka na AVU, člen volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a SVU Mánes; malíř, kreslíř, grafik; tvorba je charakteristická barevností, světelností, citlivým přístupem k otázkám přírodního prostředí a senzualitou; figurální kompozice z počátku tvorby v 70. letech vystřídaly konstrukce geometrických stylizovaných znaků v perspektivním prostoru a poté přírodní motivy; schéma obrazu člení světelným působením vertikálních linií, hlavního nositele myšlenky představuje zjednodušené tvarosloví a barva; základními tématy jsou různě natočená hlava, kámen, strom; v 90. letech se energická barevnost obrazů mění v záření; kompozice zdůrazňují světlo jako stavební prvek, svými proměnami, zvraty i vyváženou symbiózou vytvářejí události, které tušíme; ilustroval knihu V. Vančury Pole orná a válečná (19874); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, GVU v Karlových Varech a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Tomáš Švéda

    Zrcadlení

    Položka č.: 263115

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 09. 04. 2024 15:22

    tempera, běloba, papír, 1984, 66 x 44 cm, sign. PD T. Švéda, rám, Antikvariát Ostrovní, studium SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. A. Fišárka na AVU, člen volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

  • Tomáš Švéda

    Pohled na Prahu

    Položka č.: 281249

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:26

    litografie, 1977, 50,5 x 40 cm, sign. PD T. Švéda 77, pasparta, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studium SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. A. Fišárka na AVU, člen volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Tomáš Švéda

    Z Vrtbovské zahrady

    Položka č.: 281250

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:28

    litografie, 40,5 x 31,5 cm, sign. PD Tomáš Švéda, pasparta, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studium SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. A. Fišárka na AVU, člen volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Tomáš Švéda

    Položka č.: 281272

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:38

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)