Václav Hollar

(1607-1677)

barokní rytec a kreslíř, od roku 1627 působí v dílnách ve Frankfurtu nad Mohanem u M. Meriana u J. van der Hazdena, ve Štrasburku, Kolíně nad Rýnem a Antverpách, autor realistických přírodopisných motivů, krajin, vedut, map, portrétů, městských prospektů, krojů a zatiší na volných listech i v souborech a četných pohledů na Prahu

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Bonavontvr Peeters

    Položka č.: 880

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 15:00

    rytina, kolem 1650, 16 x 11 cm, značeno LD Ionnes Meyssen pinxit et excudit. a PD W. Hollar fecit, stav velmi dobrý, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Bojovník

    Položka č.: 878

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    mědirytina, 29 x 19 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Scenes from Virgil: Aeneas in the Underworld

    Položka č.: 877

    mědirytina, 29 x 19 cm, značeno LD v desce F. Cleyn inv. a PD W. Hollar fecit, rám, č. 328 v soupisu na http://link.library.utoronto.ca/hollar/, Antikvariát Dlážděná

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Scenes from Virgil: Cattle Plague

    Položka č.: 876

    mědirytina, 29 x 19 cm, značeno LD v desce F. Cleyn inv. W. Hollar fecit, rám, č. 302 v soupisu na http://link.library.utoronto.ca/hollar/, Antikvariát Dlážděná

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Antická busta ženy

    Položka č.: 875

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    mědirytina, 1645, 11,7 x 7,8 cm, značeno PN W. Hollar delin: in Domo Arundeliana Londini et Sculpsit A 1645, č. 590 v soupisu na http://link.library.utoronto.ca/hollar/, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Vlk a liška (The wolf and the fox)

    Položka č.: 874

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    mědirytina, 1660, 25 x 17 cm, PD značeno v desce WHollar, rám, č. 32, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    O skále a myši

    Položka č.: 873

    mědirytina, 25 x 17 cm, č. 8, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na papíře drobné skvrny, antiqari.at Radhošťská

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    O meči a o poutníku (The satyr and the sword)

    Položka č.: 872

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    mědirytina, 25 x 20 cm, č. 15, lehce zažloutlý papír

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Liška a kozel (The fox and the goat)

    Položka č.: 871

    mědirytina, 23 x 17 cm, č. 58, lehce zažloutlý papír

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    The gourd and the pine

    Položka č.: 870

    mědirytina, 23 x 17 cm, č. 62, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na papíře drobné skvrny

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    The eagle and the daw

    Položka č.: 869

    mědirytina, 23 x 17 cm, č. 4, zažloutlý, při okrajích poškozený papír, na papíře skvrny

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    H. Holbein: Dance of Death

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (156 €)

    bibliofilie, 33 grafických příloh, portrét H. Holbeina a V. Hollara, frontispis, 30 mědirytin cyklu tanec smrti, vydal J. Coxhead, London 1816, polopl. vazba, zlac. ořízka, 70s., tištěno na lepším papíře, papír při krajích lehce zašlý, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)