Marie Michaela Šechtlová

studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze; ilustrátorka, grafička, malířka; pochází z rodu fotografů; zaměřuje se na volnou grafiku, exlibris, kresbu, knižní ilustraci, malbu a počítačovou grafiku; tvoří v duchu lyrismu, s důrazem na detail a vystižení nenávratného okamžiku; z grafických technik si oblíbila mezzotintu, akvatintu, slepotisk, lept; náměty čerpá z jihočeské krajiny, přírody, literatury, hudby a divadla; spolupracuje s několika nakladatelstvími, např. vytvořila pro Supraphon učebnici hudební výchovy pro lidové školy umění s názvem Mladí muzikanti; pro interiéry realizuje počítačovou grafiku (RM systém Tábor, Česká obchodní banka Strakonice ad); zastoupena ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Havlíčkově Brodě, GVU v Ostravě, Muzea exlibris v Chrudimi a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Marie Michaela Šechtlová

    J. Seifert: Kanálská zahrada

    Položka č.: 973

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:34

    bibliofilie, 6x původní signovaná suchá jehla M.M. Šechtlová, vyd. ctitelé díla J. Seiferta, Praha, 1987, ex. 53/60, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Miku…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Máchovská krajina

    Položka č.: 1068

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 11:09

    mezzotinta, 9 x 6,5 cm, sign. PD M.M. Šechtlová, č. 23/50, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Máchovská krajina - Ex Libris Dr. V. Šmejkal

    Položka č.: 1069

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 11:10

    lept, mezzotinta, 9,5 x 6,5 cm, sign. PD M. Šechtlová, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Čaj

    Položka č.: 182381

    Vyvolávací cena: 630 CZK (26 €)

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 15:04

    suchá jehla, 19,5 x 11 cm, sign. DU M.M.Šechtlová, č. 3/20, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 630 CZK (26 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Z Itálie

    Položka č.: 220341

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 04. 06. 2019 12:45

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)