Marie Michaela Šechtlová

studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze; ilustrátorka, grafička, malířka; pochází z rodu fotografů; zaměřuje se na volnou grafiku, exlibris, kresbu, knižní ilustraci, malbu a počítačovou grafiku; tvoří v duchu lyrismu, s důrazem na detail a vystižení nenávratného okamžiku; z grafických technik si oblíbila mezzotintu, akvatintu, slepotisk, lept; náměty čerpá z jihočeské krajiny, přírody, literatury, hudby a divadla; spolupracuje s několika nakladatelstvími, např. vytvořila pro Supraphon učebnici hudební výchovy pro lidové školy umění s názvem Mladí muzikanti; pro interiéry realizuje počítačovou grafiku (RM systém Tábor, Česká obchodní banka Strakonice ad); zastoupena ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Havlíčkově Brodě, GVU v Ostravě, Muzea exlibris v Chrudimi a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Pierot

    Položka č.: 615

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 03. 2019 12:42

    litografie, 49 x 38 cm, sign. PD M. M. Šechtlová, 57/70, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID4319 Historie příhozu

  • Marie Michaela Šechtlová

    Položka č.: 191040

    Vyvolávací cena: 320 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2019 15:58

    mezotinta, 8 x 6 cm, sign. DU M.M.Šechtlová, č. 16/100, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 320 CZK (13 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Sokolovna

    Položka č.: 191132

    Plánované ukončení: 03. 04. 2019 16:04

    suchá jehla, 8 x 6 cm, sign. DU M.M.Šechtlová, č. 101/200, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 320 CZK (13 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Jednorožec

    Položka č.: 191133

    Plánované ukončení: 03. 04. 2019 16:06

    suchá jehlasuchá jehla, 8 x 5,5 cm, sign. DU M.M.Šechtlová, aut. tisk, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 320 CZK (13 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Nautilus

    Položka č.: 191134

    Plánované ukončení: 03. 04. 2019 16:08

    mezotinta, 10,5 x 6,5 cm, sign. DU M.M.Šechtlová, č. 65/100, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 320 CZK (13 €)