Karel Beneš

(1932-2021)

žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zabývá se volnou i užitou grafikou, ilustrací, ex libris; z grafické tvorby převážně barevnou litografií a kamenorytinou; zastoupen v soukromých i veřejných sbírkách doma i v zahraničí; vytvořil 400 ex libris pro sběratele doma i v zahraničí; ilustroval přes 60 knih (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Karel Beneš

    (1932-2021)

    Vzpomínky na Toledo

    Položka č.: 281403

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 18:08

    litografie, 1995, 35 x 28,5 cm, sign. DU K Beneš 95, č. 60/70, rožky nepatrně ohnuté, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Karel Beneš

    (1932-2021)

    Konec masopustu

    Položka č.: 281404

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 18:09

    litografie, 1992, 64,5 x 48,5 cm, sign. DU K Beneš 92, č. 67/70, v horní části mimo tisk natrženo, rožky mírně ohnuté, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)