Jan Svoboda

malíř a sochař Narodil se 7. června 1957 v Novém Městě na Moravě. Vystudoval stavební fakultu VUT Brno. Neabsolvoval žádnou výtvarnou školu. První samostatné výstavní prezentace v osmdesátých letech naznačily orientaci Svobodovy tvorby, vznikající bez návaznosti na současné aktuální trendy. Typickým rysem Svobodova výtvarného projevu je abstrahování postav a předmětů do prostých symbolů a znaků, vytvářených zdánlivě dětským rukopisem a humornou zkratkou. Tlumená barevnost potom umocňuje meditativní dojem z díla. Jan Svoboda uspořádal od roku 1983 přes sedmdesát výstav. Do devadesátých let minulého století žil v divadelní brněnské komunitě. Pro divadlo Sedm a půl připravil původní scénografii. Pro nakladatelství Argo ilustroval knihu "Když ještě chodil Iktómi po zemi". Vedle malby se zabývá i dřevenými sochami a originálním nábytkem. Žije a tvoří na rodinném statku v Radňovicích na Vysočině.

  • Jan Svoboda

    Podobnost (Diptych)

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 28. 03. 2019 15:00

    akryl, plátno, 2019, oba 45 x 30 cm, sign. zezadu Jan Svoboda

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)