-
Jan Merta
(1952)
Cukrová vata
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1999, 35 x 28 cm, sign. PD Jan Merta 99, rám, č. 88/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Servis
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, rám, č. 77/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Mám rád Ameriku? Má Amerika ráda mě?
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 2002, 37,7 x 31,2 cm, sign. PD J. Merta 99, rám, č. 27/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Hrající si děti
Položka č.: 42Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tužka, papír, 1916, 17,5 x 12 cm, DU monogr. J. Č. , studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Adriena Šimotová
(1926-2014)
Figura
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, lept, 1980, 75,5 x 57,7 cm, sign. PD Adriena Šimotová 80, rám, č. 3/20, Adriena Šimotová je na poli českého výtvarného umění výraznou osobností. Její tvorba je tak citlivou a specifickou záležitostí, že je jen stěží zařaditelná do jakéhokoliv výtvarného proudu umění 20. století. Výrazný…
Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 120 000 - 130 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Sv. Šebestian
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1993, 42 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 93, rám, č. 9/20, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z naši…
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Mužské akty
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1997, 26 x 20 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 97, č. 59/200, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z našich …
Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
On vás přejde humor
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1986, 29,5 x 24 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 86, rám, č. 25/50, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z n…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Hommage Monte Verdi
Položka č.: 84Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1972, 44 x 28,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1972, rám, A.P. X, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z našich …
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
František Drtikol
(1883-1961)
Žena v kroji
Položka č.: 249Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
bromostříbrná fotografie, 26,3 x 20 cm, na zadní straně značeno razítkem Umělecká fotografie Drtikol & Spol. Praha, při pravém okraji mírně natržený papír (cca 1 cm), v dolních růžcích přehlý, Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
František Hodonský
(1945)
Vodní slavnost
Položka č.: 243Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
dřevořez, 2013, 90 x 70 cm, sign. PD F. Hodonský 2013, č. 1/4, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Ivana Lomová
(1959)
Ženy - muži
Položka č.: 242Vyvolávací cena: 6.250 CZK (261 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 23,3 x 43,2 cm, Volná kreslířská a grafická tvorba Ivany Lomové, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vz…
Aktuální cena: 6.250 CZK (261 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK
-
Petra Oriešková
(1941-2022)
Někdy se z toho nemůžu vymotat - opouštěj mě smysly
Položka č.: 241Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
kombinovaná technika (akvarel, tužka), papír, 2003, 35 x 50 cm, monogr. DU PO 2003, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. O. Eckerta na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Antonín Dvořák, Franz Schubert
Položka č.: 83Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1986, 16 x 10,5 cm, sign. LD Oldřich Kulhánek 86, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z našich nejlepších graf…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Dívka a smrt
Položka č.: 81Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
měkký kryt, kombinovaná technika, tuš, papír, 1987, 34 x 42,3 cm, sign. PD Anderle 87, č. 1/1, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a A…
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Kamasútra: El loulabi II
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, mezzotinta, 1973, 64 x 49,5 cm, sign. DU Jiří Anderle, H.C., dole autorské věnování, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP …
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Manipulace I
Položka č.: 78Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, mezzotinta, 1976, 32 x 65 cm, sign. DU Anderle, č. 13/70, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Generatio nostra
Položka č.: 77Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, mezzotinta, 1972, 56 x 70,5 cm, sign. DU Anderle 72, č. 4/7, dole autorské věnování, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP …
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK
-
František Hudeček
(1909-1990)
Květina
Položka č.: 238Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, žák prof. Kysely na UMPRUM v …
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Na obzoru plachta bílá
Položka č.: 237Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Vzduch
Položka č.: 234Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 36,5 x 29 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 21/30, českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace . V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila se mnoha tuzemských i …
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Pamatuj, že jsi jen člověk
Položka č.: 76Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
měkký kryt, lept, kombinovaná technika, 27 x 32 cm, sign. PD Anderle, H. C., ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor m…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Pour féliciter
Položka č.: 75Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
mezzotinta, suchá jehla, kombinovaná technika, 25,8 x 23,5 cm, sign. DU Anderle, č. 71/91, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Kráska v ohrožení
Položka č.: 74Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
měkký kryt, suchá jehla, 15 x 20 cm, sign. DU Anderle, č. 4/70, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a grafik…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Komedie č. 10
Položka č.: 73Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, mezzotinta, 1969, 15,9 x 13,4 cm, sign. DU Anderle 69, č. 59/60, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor …
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK
-
Michael Rittstein
(1949)
Akrobat
Položka č.: 71Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akryl, plátno, 2009, 30 x 40 cm, sign. PD 2009 M. Rittstein, rám, vzadu popsáno autorem, autor je významným představitelem české figurativní malby, dlouhá léta vedl ateliér malby na AVU v Praze a byl rovněž členem skupiny 12/15. Jeho práce přesahuje významem české současné umění, o čemž svědčí i je…
Aktuální cena: 180.000 CZK (7.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 250 000 - 350 000 CZK
-
Vladimír Kopecký
(1931)
Geometrie prostoru
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 30 x 30 cm, sign. PD Kopecký 010, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kaplického
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Jan Chaloupek
(1958)
Z kroniky starých vikingů
Položka č.: 129Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akryl, juta, 2024, 80 x 120 cm, známý malíř a ilustrátor, absolvent PdF - výtvarného oboru MU v Brně, na umělecké scéně se prosadil svým intelektuálním pojetím gestické malby, v rámci níž neustává v experimentu hledat nové polohy, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Eva Bednářová
(1937-1986)
Snová krajina
Položka č.: 128Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 105 x 105 cm, rám, na zadní straně značeno pozůstalostním razítkem, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK
-
Jiří Sopko
(1942)
Figurky
Položka č.: 70Vyvolávací cena: 300.000 CZK (12.500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1991, 61 x 96 cm, sign. PD Sopko 91, prof. Jiří Sopko je výrazným představitelem české poválečné malby, členem skupiny 12/15, která se významně zapsala do historie vývoje současného malířského umění. Jiří Sopko ovlivnil celou generaci porevolučních umělců. Jeho tvorba je skvělou ukázko…
Aktuální cena: 300.000 CZK (12.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK