• Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Měsíc

    Položka č.: 233728

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:16

    pastel, papír, 12 x 12 cm, sign. PD Troup, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ grafické v Praze, žák prof. J. Bendy na UMPRUM v Praze, stipendijně u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts décoratifs v Paříži

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • František Urban

    Třída Dukelských hrdinů

    Položka č.: 233729

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:17

    bromostříbrná fotografie adjustovaná na kartonu, 50. léta, 21 x 29,5 cm, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Urban

    Stromovka

    Položka č.: 233730

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:18

    bromostříbrná fotografie adjustovaná na kartonu, 50. léta, 21,5 x 29,7 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Urban

    Malá Strana

    Položka č.: 233731

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:19

    bromostříbrná fotografie adjustovaná na kartonu, 50. léta, 23 x 29,3 cm, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Hilar Václavek

    (1884-1951)

    Pod stromy

    Položka č.: 233732

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:20

    litografie, 1939, 23 x 16 cm, značeno na desce PD H. Václavek 39, grafický list z původního souboru dvaceti grafických listů Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně, vydalo SVUM jako členskou prémii na rok 1939, žák prof. A. Kalvody

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jiří Vach

    Lidé v dešti

    Položka č.: 233733

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:21

    suchá jehla, 10,7 x 35,6 cm, sign. PD J. Vach, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Vincence Paulusa

    Položka č.: 233734

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:22

    dřevoryt, 16,5 x 11,8 cm, sign. PD JVáchal , Přátelství se sběratelem Vincencem Paulusem udržoval J. Váchal více než 40 let. V průběhu 20. let získal V. Paulus několik váchalových olejů, později se soustředil téměř výhradně na sbírání exlibris. V roce 1936 vydal Paulus Soupis knižních značek J. Vách…

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Bořivoj Weigert

    Položka č.: 233735

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:23

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Bořivoj Weigert

    Položka č.: 233736

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:24

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. Karel Procházka

    Položka č.: 233737

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:25

    dřevoryt, 1924, 9,8 x 9,5 cm, sign. PD J.Váchal, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. J. Svatop. Procházka

    Položka č.: 233738

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:26

    dřevoryt, 1925, 10 x 9,8 cm, sign. PD J.Váchal 25, Dr. J. S. Procházka byl přírodovědcem, pracovníkem Národního muzea a jedním z prvních ochránců přírody. Kromě vydaných ex libris doprododil J. Váchal v roce 1920 třemi dřevoryty Procházkovu knihu Atlantis (vydána pod preudonimem Dr. Svante Kosmos).,…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    In memoriam Vincence Paulusa

    Položka č.: 233739

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:27

    dřevoryt, 16,6 x 11,8 cm, sign. PD JVáchal, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jaromír Malý

    Položka č.: 233740

    Vyvolávací cena: 520 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:28

    dřevoryt, 10,3 x 8,8 cm, LD značeno ve štočku J.V., lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 520 CZK (21 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Josef Jiřička

    Položka č.: 233741

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:29

    dřevoryt, 11,8 x 8,3 cm, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 520 CZK (21 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Karel Novák

    Položka č.: 233742

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:30

    dřevoryt, 1923, 5,9 x 5,9 cm, sign. PD J.Váchal, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID37 Historie příhozu

  • Aleša Vaic

    (1920-2010)

    Hlava kance

    Položka č.: 233743

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:31

    suchá jehla, 29,5 x 23,5 cm, sign. PD Aleša Vaic, č. 10/50, Antikvariát Ostrovní, studoval soukromě u svého otce Josefa Vaice

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6605 Historie příhozu

  • Jaroslav Valečka

    (1972)

    Nokturno

    Položka č.: 233744

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:32

    litografie, 2014, 57 x 43 cm, sign. PD J. Valečka AT, autorský tisk, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Iva Valocká - Zmeškalová

    Saxofonista

    Položka č.: 233745

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:33

    tuš, kombinovaná technika, papír, 25 x 19,5 cm, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Příroda

    Položka č.: 233746

    Vyvolávací cena: 4.300 CZK (172 €)

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:34

    linoryt, 1978, 49,3 x 38 cm, sign. DU Valter 78, rám, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 4.300 CZK (172 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Krajina s hradem

    Položka č.: 233747

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:35

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Krajina s hradem

    Položka č.: 233748

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:36

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Janáčkův lustr v Demänovské jeskyni

    Položka č.: 233749

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:37

    dřevoryt, 1931, 22 x 17,2 cm, sign. PD Vik, PD značeno ve štočku VK - 31, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie …

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Madona z Dolánek

    Položka č.: 233750

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:38

    2x dřevoryt, 1931, 19,2 x 13,9 cm, sign. PD a vzadu Vik, LD značeno ve štočku VK - 31, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen Če…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Vyhlídka z Pražského hradu

    Položka č.: 233751

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:39

    2x dřevoryt, 1928, 12,3 x 14,8 cm, sign. PD Vik, LD značeno ve štočku VK 28, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akadem…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Hanácký kostelíček ve Zlobicích

    Položka č.: 233752

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:40

    dřevoryt, 1953, 22,2 x 17,3 cm, sign. PD Vik, PD značeno ve štočku VK - 53, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademi…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Horská řeka

    Položka č.: 233753

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:41

    2x dřevoryt, 1928, 18,1 x 13,6 cm, sign. PD Vik, LD značeno ve štočku VK - 28, LD slepotiskové razítko VK, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Zimní zahrada

    Položka č.: 233754

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:42

    2x dřevoryt, 1929, 19,2 x 14,6 cm, sign. PD Vik, LD značeno ve štočku VK - 29, LD slepotiskové razítko autora, při okraji roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Staroměstský orloj

    Položka č.: 233755

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:43

    dřevoryt, 1927, 19,4 x 14,5 cm, sign. PD Vik, PN značeno ve štočku VK - 27, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, ř…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Klementinum

    Položka č.: 233756

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:44

    dřevoryt, 1926, 12,7 x 14,6 cm, sign. PD Vik, LD značeno ve štočku VK 26, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řád…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Zámeček

    Položka č.: 233757

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:45

    dřevoryt, 1955, 14,2 x 16,2 cm, sign. PD Vik, PD značeno ve štočku VK 55, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)