• Jaroslav Skrbek

    (1888-1954)

    Továrna ve Svárově u Tanvaldu, dějiště krvavé stávky r. 1870

    Položka č.: 1569

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:30

    akvarel, papír, 1952, 31 x 41 cm, sign. PD Jaroslav Skrbek 1952, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, poté žák M. Pirnera a M. Švabinského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Elektrárna v Ervěnicích u Mostu 1870

    Položka č.: 1570

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:31

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Karel Svolinský

    Sedící dívčí akt

    Položka č.: 1571

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:32

    kamenorytina, 1936, 36 x 24 cm, sign. PD K. Svolinský, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • František Motyčka

    Liberk

    Položka č.: 1572

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:33

    akvarel, uhel, papír, 1943, 21,5 x 30 cm, sign. PD Motyčka, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vratislav Nechleba

    (1885-1965)

    Autoportrét

    Položka č.: 1573

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:34

    litografie, 18 x 15 cm, sign. PD V. Nechleba, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6380 Historie příhozu

  • Maxmilian Švabinský

    František Palacký

    Položka č.: 1574

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:35

    litografie, 1912, 42 x 33 cm, značeno LD Vydal S. V. U. Mánes v Praze 1912 a PD M. Švabinský lith., rám, zažloutlý papír, v pravé dolní části vodní skvrbna na papíře, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Krejsa

    (1896-1941)

    Prachatice

    Položka č.: 1575

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:36

    dřevoryt na japanu, 17 x 11,6 cm, sign. LD JKrejsa, Antikvariát Dlážděná, studoval architekturu a staromistrovské techniky u Františka Alta ve Vídni, figurální kresbu, anatomii a perspektivu u F. P. Michettiho v Itálii, později na AVU u Maxe Pirnera

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID5629 Historie příhozu

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Toaleta

    Položka č.: 1576

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:37

    litografie, 21 x 14,5 cm, sign. PD Josef Hodek, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen Spolku výtvarníků plzeňských

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Harmenszoon van Rijn Rembrandt

    (1606-1669)

    Židovská nevěsta

    Položka č.: 1577

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:38

    lept, 1635, 22 x 16,7 cm, tisknuto z kopie původní desky, značeno LD: No 199, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Johann Wilhelm Bauer

    (1607-1640)

    Palais du Cardinael Mont - Alto á Naples

    Položka č.: 1578

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:39

    mědirytina, 1636, 20 x 25,6 cm, pozdější otisk, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Cikáni

    Položka č.: 1579

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:40

    akvatinta, 20 x 24,5 cm, sign. A. J. Alex, na papíře dr. skvrnky, Antikvariát Dlážděná, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Halenky

    Položka č.: 1580

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:41

    5x pastel, uhel, papír, 16 x 23 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Návrhy kostýmů pro operu a činohru

    Položka č.: 1581

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:42

    26x kresba (tuš, akvarel), 29,5 x 21 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Akt dívky

    Položka č.: 1582

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:43

    tužka, papír, 1951, 30 x 19 cm, sign. PD Em. Frinta 27. VIII. 51, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

    Poslední dražitel: ID92 Historie příhozu

  • Maxmilian Švabinský

    Detail z Červnového poledne

    Položka č.: 1583

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:44

    dřevoryt, 18 x 25,5 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    False education

    Položka č.: 1584

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:45

    mědirytina, 28 x 20 cm, značeno PD v desce W. Hollar fecit, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Bohumil Krs

    (1890-1962)

    Kde domov můj

    Položka č.: 1585

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:46

    bibliofilie, barevné kamenokresby a úprava B. Krs, tisk Frant. Bartoš, soukromý tisk, Přerov 1939, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, ve speciálce prof. F. Kysely

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    V. Nezval: Z říkadel

    Položka č.: 1586

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:47

    bibliofilie, ilustrace J. Trnka, úprava Z. Sklenář, ediční příprava M. Blahynka, pro přátele jako PF 1966 vydal SNDK, Praha 1965, 2800 výtisků, ruční papír, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Ostrovní, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Různí autoři

    Kärnten

    Položka č.: 1587

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:48

    průvodce, propagační katalog a průvodce po Korutanech, dobové turistické a národopisné fotografie, vydal Landesfremdenverkehrsverband Kärnten, Klagenfurt,1938, nestr. , brož. , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Benda

    F.X. Šalda: Strom bolesti

    Položka č.: 1588

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:49

    bibliofilie, dřevoryty a úprava J. Benda, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1920, 30. svazek edice Aventinum, 2000 výtisků, 43 s., brožovaná, nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Josef Štefan Kubín: Lidoví baječi

    Položka č.: 1589

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:50

    kniha, obálka, vazba, předsádka, frontispice V. Sivko, úprava J. Hanzl, Československý spisovatel, Praha 1950, 5500 výtisků, 387 s., brožovaná, nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Ho…

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Otokar Březina

    (1868-1929)

    Přítomnost

    Položka č.: 1590

    Vyvolávací cena: 30 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:51

    kniha, vydal Bedřich Bělohlávek, 7. svazek Dobré edice, Praha 1927, 1000 výtisků, 10 s., brožovaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 30 CZK (2 €)

  • Rudolf Steiner

    (1861-1925)

    J. V. Andreae: Chymická svatba Christiana Rosenkreutze roku 1459

    Položka č.: 1591

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:52

    kniha, komentář z roku 1917 od Rudolfa Steinera, vydal Baltazar, Praha 1992, přeložil Jan Dostál, 136 s., plátěná vazba, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

  • Johannes Regiomontanus

    (1436-1476)

    Der Deutsche kalender des Johannes Regiomontan

    Položka č.: 1592

    Vyvolávací cena: 70 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:53

    kniha, faksimile kalendáře se svátky a vyobrazením měsíčních fází podle exempláře v Pruské státní knihovně, vydal Otto Harrassowitz, Leipzig 1937, předmluva Ernst Zinner, v příloze otočný papírový měřič, poloplátěná vazba, nestr., Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 70 CZK (3 €)

  • Karel Dvořáček

    (1911-1945)

    Bedřich Beneš Buchlovan: Buchlovská knížka

    Položka č.: 1593

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:54

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    André Gide: Saul

    Položka č.: 1594

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:55

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Různí autoři

    10 ExLibris V. Rytíř

    Položka č.: 1595

    Vyvolávací cena: 60 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:56

    bibliofilie, volné listy v papírové obálce, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 60 CZK (3 €)

  • Hugo Boettinger (Dr. Desiderius)

    (1880-1934)

    Výstava veselých kreseb

    Položka č.: 1596

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:57

    katalog, úvodní text Dr. Jindřich Čadík, 16 vyobrazení v přílohách, seznam vystavených děl, Antikvariát Ostrovní, žák E. Lišky a F. Jeneweina na UPŠ v Praze, prof. M. Pirnera na AVU tamtéž

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Kolda Malínský

    (1850-1908)

    Lidiada parodie o devíti zpěvích

    Položka č.: 1597

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:58

    kniha, ofsetové ilustrace Jan Mikule, vydal E. Beaufort, Praha, kolem r. 1900, III. vydání, 108 s., brožovaná, uvolněné listy , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Paul de Kock

    (1793-1871)

    Der Mann mit drei hosen oder die Republik, das Kaiserreich und die Restauration

    Položka č.: 1598

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 19:59

    kniha, do němčiny přeložil Dr. Heinrich Elsner, obsahuje několik celostránkových ilustrací, 3. vydání, Riegersche Verlagsbuchhandhung (A. Benedikt), Stuttgart 1861, 375 s., poloplátěná vazba, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)