• Leoš Suchan

    (1989)

    Ryby III

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 33.500 CZK (1.340 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2019 15:00

    akryl, olej, plátno, 2019, 120 x 90 cm, sign. zezadu Leoš Suchan, ve své tvorbě se Leoš Suchan zaměřuje na dvě krajní polohy malby. Je to malba realistická a malba čistě abstraktní, někdy se tyto dva odlišné přístupy snaží kombinovat na jednom díle. U malby popisné si vybírá témata zcela všední, kte…

    Aktuální cena: 33.500 CZK (1.340 €)

  • Linda Klimentová

    Fontána Latona

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    akryl, plátno, 2015, 80 x 100 cm, sign. PD L. Klimentová, Obraz Fontána Latona, patří k sérii obrazů fontán a ohňostrojů,

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Report from the nature 010

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    olej, plátno, 2019, 100 x 80 cm, sign. vzadu Havlín 2019

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Město snů III

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    akryl, plátno, 2017, 99,5 x 100 cm, sign. PD Grimmich 17, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokalypsy, která je…

    Aktuální cena: 44.000 CZK (1.760 €)

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Láďa

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    akryl, plátno, 2018, 20 x 20 cm, sign. PD Grimmich 18, žák M. Rittsteina na AVU v Praze

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Svatopluk Klimeš

    Šest vykuků

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    koláž, kombinovaná technika, 2016, 40 x 30 cm, sign. DU Klimeš 2016, pasparta, rám, dílo autora, který se na naší výtvarné scéně pohybuje již šestou dekádu, vzniklo opět pro něj zcela charakteristickým způsobem, kdy umělec „maluje“ ohněm. Dá se říct, že jak Klimeš pracuje se vším, co s ohněm souvisí…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Pavel Besta

    Příběh s dotekem

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    olej, plátno, 2012, 40 x 45 cm, sign. PD Besta 12, typická práce autora, který studoval na AVU nejdříve restaurátorství u prof. Ballardiniho a posléze přešel do ateliéru malby prof. Smetany, člena Skupiny 42. Asi je jediná, malba vzniklá velmi subtilnímu výtvarnými prostředky, včetně omezeného užití…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Zvi Tolkovsky

    Koloniálové

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 25.900 CZK (1.036 €)

    kombinovaná technika, plátno, 1996, 35 x 35 cm, sign. PD Tolkovsky, rám, profesor Tolkovsky (narozen v Haifě) přednáší na Akademii Bezalel. Žije a pracuje v Jeruzalémě v Izraeli a též poblíž Prahy v České republice. Vystavoval po celém světě: v Izraeli, České republice, Německu, Francii, USA a dalš…

    Aktuální cena: 25.900 CZK (1.036 €)

  • Jan Švankmajer

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    tužka, koláž, papír, 37,5 x 26,5 cm, sign. PD Švankmajer J., rám, při okrajích lehce zažloutlý, přeložený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Jan Švankmajer

    Muž

    Položka č.: 145

    tužka, koláž, papír, 40 x 28,5 cm, sign. PD Švankmajer J., rám, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

  • Ivana Lomová

    Green

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 52.000 CZK (2.080 €)

    olej, plátno, 2004, 90 x 120 cm, sign. vzadu Ivana Lomová, typická ukázka díla z ruky významné současné autorky, která vystudovala architekturu na ČVUT, je tedy v oboru malířství autodidaktem. Lomová se v posledních letech prosadila svými až hyperrealistickými obrazy, které povětšinou skládá z někol…

    Aktuální cena: 52.000 CZK (2.080 €)

  • Ladislav Kuklík

    Tygr

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 22.500 CZK (900 €)

    kresba tuší, papír, 2018, 66,7 x 54 cm, sign. LD L. Kuklík 2018, Kuklík studoval v letech 1968 - 1974 VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby zvířat , …

    Aktuální cena: 22.500 CZK (900 €)

  • Miroslav Jiránek

    Loďky

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    olej, plátno, 1994, 103 x 122 cm, sign. PD M. Jiránek 1994, rám, pro Jiránka se stala velkou inspirací příroda. Ve svém díle často zachytává motiv vodní hladiny spolu s magickými místy lesů Kokořínska s pískovcovými skalami porostlými mechem. Své studium absolvoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

  • František Hodonský

    Čeření

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    olej, plátno, 2017-2018, 100 x 69,7 cm, sign. UD Hodonský 2018, lišta, Krásná práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josef…

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.280 €)

  • František Hodonský

    V bažinách

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, plátno, 2010 - 11, 81 x 101 cm, sign. DU Hodonský, rám, vydařená práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josefem Šímo…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • MICL

    (1969)

    Kouření nové dýmky na Podkově

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, plátno, 2015, 45,5 x 61 cm, Dílo od malíře, působícího dříve ve skupinách Luxsus a Natvrdlí. MICL je znám především pro své psychedelické až fantasmagorické kompozice zaplněné obilnými klasy, marihuanou či třeba melouny. V jeho utopických, často až „mimozemských“ výjevech lze spatřovat ironick…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Aleš Lamr

    Lampionová slavnost

    Položka č.: 138

    akvarel, tužka, papír, 1992, 41 x 57 cm, sign. DU A. Lamr 92, rám, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    Společnost

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    akvarel, papír, 2000, 43,5 x 30,5 cm, sign. NU A. Lamr 2000, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jiří Anderle

    Pan a Grácie

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    koláž, sádra, pastel, kombinovaná technika, 1981, 70 x 50 cm, rám, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a gr…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Klára Bémová

    Z cyklu Motorkáři

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    leštěný bronz, 2003, v. 23 cm, Bémová vystudovala VŠUP v Praze (ateliér Veškerého sochařství Kurta Gebauera). Nabízená položka patří do autorčina období, kdy tvořila drobnější práce z bronzu a epoxidu, zaměřené na realistický detail, které posouváním významů a asociací hraničí s hravou ironií. Bémov…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Radek Andrle

    (1976)

    Osudová žena IV.

    Položka č.: 134

    cín, 2012, v. 66,5 cm, zančeno v podstavci Radek Anderle 2012, č. 1/5

  • Vladimír Komárek

    Pohlednice

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    olej, plátno, 1974, 49 x 69 cm, sign. DU V. Komárek 74, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imaginace,…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

  • Jan Vyčítal

    Poslušně hlásím

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    kombinovaná technika, kresba, koláž, 28,5 x 41,5 cm, sign. PD Jan Vyčítal, rám

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Vladimír Jiránek

    (1951-2012)

    Mizíme

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    fixa, papír, 18 x 27 cm, pasparta, PD věnování Evě Vladimír Jiránek

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    PF 2000

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    tuš, tužka, papír, 1999, 45 x 31 cm, mírně pokrčený papír, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Královna

    Položka č.: 129

    akvarel, tuš, papír, 24 x 13 cm, rám, kresba pro Nei Report, značeno technickými poznámkami z redakce, přiloženo dobrozdání potvrzující originalitu od tehdejšího redaktora časopisu, Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

  • Aleš Veselý

    (1935-2015)

    Položka č.: 128

    kombinovaná technika, tužka, papír, 33,5 x 41 cm, sign. LN Aleš Veselý, rám, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen skupiny Šmidrové

  • Pavla Mautnerová

    (1919-2001)

    Struktura

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    kombinovaná technika, laky, karton, 1960, 11 x 44,5 cm, rám

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Rudolf Fila

    Paralelní akce 5 štětců k poctě V. Boudníka

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    tempera, tisk, papír, 1988, 39,5 x 29,5 cm, sign. PD R. Fila 1988, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Jiří Načeradský

    Muž

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, plátno, 2003, 50 x 70 cm, sign. DU Načeradský 2003, rám, malíř Nové figurace a člen Volného sdružení 12/15, Pozdě ale přece – od roku 1957 do roku 1963 studoval na pražské Akademii výtvarného umění u profesora Vlastimila Rady. Na půdu akademie se vrátil o dvě desítky let později jako profesor …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)