• IKONA

    Bohorodička

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2019 15:00

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • IKONA

    Svatý Mikuláš

    Položka č.: 101

  • IKONA

    Pokrov přesvaté Bohorodice

    Položka č.: 100

    malba na dřevě, pol. 19. století, 40 x 34,5 cm, ikona zobrazuje svátek Přesvaté Bohorodice Ochránkyně, který je jedním z velkých svátků řeckokatolické a pravoslavné církve. Svátek byl zaveden na základě zjevení Bohorodice svatému Ondřeji Konstantipoloskému v polovině 10. století. Bohorodice se zjevi…

  • Ladislav Kuklík

    Bílé ráno II.

    Položka č.: 301

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    lept, 1980, 7,5 x 10,6 cm, sign. DU L. Kuklík 1980, č. 42/80, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Ladislav Kuklík

    Svlékání II.

    Položka č.: 302

    lept, 1980, 11,5 x 7,9 cm, sign. DU L. Kuklík 1980, č. 23/80, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Ležící akt

    Položka č.: 305

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    litografie, 1962, 26,6 x 32 cm, sign. PD V. Sivko 62, č. 28/35, při okrajích lehce pokrčený, roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Stanislav Vajce

    Bílé zátiší

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    tuš, tužka, kombinovaná technika, papír, 100 x 70 cm, sign. PN Vajce, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Josef Sudek

    Položka č.: 306

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    litografie, 1960, 59 x 43,6 cm, sign. PD V. Sivko 60, č. 12/23, při okrajích pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Jul. Köhler

    Madona s dítětem

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    olej, plátno, 1901, 132 x 76,5 cm, sign. PD Jul. Köhler 1901, rám, sakrální motiv zobrazuje Madonu s dítětem v celé postavě s bohatě řasenou drapérií. Malba se vyznačuje jistou plošností nebeského pozadí a kresebně zvládnutou draperií s výrazným akcentem jasně modré barvy. Tato historizující malba z…

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

  • Jiří Brázda

    Postava

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 7.800 CZK (312 €)

    tužka, kvaš, papír, 2000, 50 x 36 cm, sign. DU JBrázda X. 2000, rám, studium na SUPŠ, žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP

    Aktuální cena: 7.800 CZK (312 €)

  • Karel Záhorský

    (1870-1902)

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 7.200 CZK (288 €)

    olej, plátno, 73 x 99 cm, sign. LD Záhorský, rám, vzadu nalepen štítek s popisem, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.200 CZK (288 €)

  • Soter Vonášek

    (1891-1953)

    Položka č.: 196

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    olej, plátno, 111 x 136 cm, sign. PD Soter Vonášek, rám

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

    Poslední dražitel: ID605 Historie příhozu

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Posel

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    reliéfní tisk, ruční papír, 1986, 42,5 x 59,5 cm, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Ruce a boky

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    zlacený reliéfní tisk, 15 x 14,5 cm, sign. PD Olbram Zoubek, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID6380 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Výkřik

    Položka č.: 193

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Obézní symetrie

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    litografie, 2003, 57 x 73,5 cm, PN datováno 15/10/03, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Requiem für Lidice

    Položka č.: 191

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    lept, 1972, 41,3 x 24,7 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1972, č. 21/60, při okraji pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID3642 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Hommage Jaroslav Seifert

    Položka č.: 190

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Bacchus

    Položka č.: 189

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Oldřich Kulhánek

    R.M. Rilke

    Položka č.: 188

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    lept, 1985, 16,9 x 11 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1985, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Victor Vasarely

    (1906-1997)

    Xico mini II.

    Položka č.: 187

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    serigrafie, 1989, 48 x 48 cm, sign. PD Vasarely, č. 33/70, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů op-artu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve …

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Victor Vasarely

    (1906-1997)

    Cube inversé

    Položka č.: 186

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Havran

    Položka č.: 185

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    akvatinta, 1972, 34,7 x 47,2 cm, sign. PD Čepelák 1972, č. 15/100, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Jitrocel

    Položka č.: 184

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    akvatinta, 1976, 41,2 x 30 cm, sign. PD Čepelák 1976, I. stav autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Ruce

    Položka č.: 183

    lept, 1980, 41 x 60 cm, sign. PD Jaroslav Vožniak 1980, 75/36, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen seskupení Šmidrové

  • Květa Válová

    (1922-1998)

    Stín

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    monotyp, 19,9 x 20,8 cm, sign. DU K. Válová, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. E. Filly a J. Nováka na VŠUP v Praze, členka skupiny Trasa, účastnila se výstav Nové figurace

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID1138 Historie příhozu

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Postavy

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    litografie, 2009, 48,5 x 32,5 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 98/100

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Lampa

    Položka č.: 180

    lept, 1946, 24,3 x 17,4 cm, sign. PD Jan Smetana 1946, č. 17/25, na papíře v levém horním a pravém dolním rohu vodoznak, místy drobné žluté skvrnky, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, U…

  • František Gross

    (1909-1985)

    Figura

    Položka č.: 179

    litografie, 1973, 39,5 x 25,5 cm, sign. PD F. Gross 73, č. 37/100, vyšlo jako příloha alba K poctě Senefeldera II, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Homér

    Položka č.: 178

    litografie, 41 x 30 cm, sign. DU Jan Bauch, č. 37/100, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes