-
Václav Junek
(1913-1976)
Cirkus
Položka č.: 219Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1939, 64 x 79 cm, sign. PD V. Junek 39, rám, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Starý holešovický přístav
Položka č.: 218Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tempera, karton, 1949, 61 x 86 cm, sign. PD K. Oberthor 49, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK
-
Mária Medvecká
(1914-1987)
Slunečnice
Položka č.: 215Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akronex, plátno, 50 x 35 cm, sign. PD M. Medvecká, rám, vzadu štítek s popisem, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK
-
Josef Konečný
(1907-1989)
Kytice
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 41 x 33 cm, sign. LD Jos Konečný, klínový rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Süssera na Škole uměleckých řemesel v Brně a prof O. Nejedlého a V. Nechleby na AVU v Praze
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Vladimír Stříbrný
(1905-1970)
Kytice
Položka č.: 213Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 65,5 x 56 cm, sign. PD V. Stříbrný, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze, člen JUV
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Eduard Ovčáček
(1933-2022)
Deflorace
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
strukturální grafika, lept, 1962, 50,5 x 39,4 cm, sign. PD Eduard Ovčáček 1962, rám, č. 1/5, Eduard Ovčáček se ve své tvorbě zabýval malbou, grafikou, koláží, plastikou, vizuální a konkrétní poezií, lettristickou fotografií, akcemi a instalacemi. Jeho prvořadým mediem se ale stala grafika, kterou ča…
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Krystal
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
dřevoryt, 1935, 19 x 15 cm, sign. PD Šíma, rám, Josef Šíma byl malíř a ilustrátor, studoval UPŠ a AVU v Praze u J. Preislera. Od r. 1921 byl členem Devětsilu, téhož roku odjel také do Paříže, kde se usadil definitivně. Počátky jeho výtvarného působení jsou spojeny s generačním purismem a konstruktiv…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK
-
Bohuslav Reynek
(1982-1971)
Sníh
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
3 x suchá jehla, vše 13,5 x 8,5 cm, vše sign. PD Reynek, neuplný cyklus Sníh. Soubor obsahuje 3 suché jehly (z původních 10). Původní papírový obal s úvodní básní Zdeňka Řezníčka. Lepty vytiskl K. Sommer v Praze, text tiskl Karel Kryl v Kroměříži. Vydáno o Vánocích 1941 v Kroměříží v nákladu 100 ks,…
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Chlapec s rybou
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
linořez, 1918, 17,7 x 14,4 cm, sign. PD J. Čapek, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
Odhadní cena: 30 000 - 50 000 CZK
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Zima
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
linořez, 1918, 21,4 x 15,3 cm, sign. PD J. Čapek, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
Odhadní cena: 30 000 - 50 000 CZK
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Nevěstka
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
linořez, 1919, 10,2 x 7,2 cm, sign. PD Josef Čapek, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Vincenc Beneš
(1883-1979)
Zátiší s jablky, paprikami a melounem
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1925, 53 x 55 cm, sign. PD V. Beneš, rám, V. Benešovi se podařilo syntetizovat ve svém díle vliv různých ismů do osobitého malířského rukopisu, kde dominuje barva a barevná skvrna impresivní povahy, přičemž je stále patrné expresivní východisko. Konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Z…
Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 70 000 - 100 000 CZK
-
Dalibor Matouš
(1925-1992)
Zátiší s loutnou
Položka č.: 204Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
pastel, lepenka, 70. léta, 30 x 72 cm, sign. LD Dalibor Matouš, rám, dílo představitele české malby. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Filly a Tichého. Byl členem skupiny Iniciativa a Trasa. V jeho díle rezonují prvky kubismu, jak je patrné i v nabízené položce. , žák prof. F…
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK
-
Jan Bauch
(1898-1995)
Paganini
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, hobra, 51 x 39 cm, rám, malba místy poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Jiří John
(1923-1972)
Semínko
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, 1966, 30 x 21,5 cm, sign. PD Jiří John 1966, rám, český grafik, člen Umělecké besedy a Hollaru, zakládající člen jedné z prvních tvůrčích skupin UB12. Vystudoval Státní grafickou školu a poté VŠUP u J. Kaplického, kde se seznámil s řadou svých vrstevníků a příštích členů skupiny, včetně…
Aktuální cena: 37.000 CZK (1.542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK
-
Jiří John
(1923-1972)
Vůně travin
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, 1968, 34,8 x 23,4 cm, PD monogr. J. J. 68, E. A., Jiří John patřil v šedesátých letech mezi nejuznávanější české umělce a i přes své zdrženlivé vystupování se stal jednou z ikon tohoto šťastného období našeho výtvarného umění. Za své vynikající grafické listy obdržel několik prestižních…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Mlhovina
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. PD Boštík 65, rám, typická práce významného českého abstrakcionisty, člena tvůrčí skupiny UB12 a jednoho z představitelů nové citlivosti. Mlhovina byla Boštíkovým oblíbeným tématem, které zpracoval v mnoha variantách, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké …
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Zdeněk Sýkora
(1920-2011)
Černo-bílá struktura
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1970, 59 x 42 cm, sign. PD Sýkora 70, č. V/50, jeden z nejznámějších českých umělců, který dosáhl významného úspěchu také v Evropě. Proslul svým geometrickým pojetím malby a grafiky, kterou konstruoval na základě matematických výpočtů, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAPS …
Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 90 000 - 110 000 CZK
-
Zdeněk Sýkora
(1920-2011)
Černo-béžová struktura III
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
linoryt, 1964, 62,5 x 48 cm, sign. PD Sýkora 1964, č. 3/10, jeden z nejznámějších českých umělců, který dosáhl významného úspěchu také v Evropě. Proslul svým geometrickým pojetím malby a grafiky, kterou konstruoval na základě matematických výpočtů, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAPS…
Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 90 000 - 110 000 CZK
-
Zdeněk Sýkora
(1920-2011)
Černo-bílá struktura
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1968, 40 x 30 cm, sign. LD Sýkora 68, č. 81/100, jeden z nejznámějších českých umělců, který dosáhl významného úspěchu také v Evropě. Proslul svým geometrickým pojetím malby a grafiky, kterou konstruoval na základě matematických výpočtů, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAP…
Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu
Odhadní cena: 60 000 - 80 000 CZK
-
Ladislav Šaloun
(1870-1946)
Stojící půlakt
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
pálená sochařská hlína, v. 43 cm, značeno Šaloun, dílo významného českého sochaře období secese, naturalismu a realismu, jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství. Studoval soukromě u Tomáše Seidana a Bohuslava Schnircha. Ovlivněn dílem J. V. Myslbeka i A. Rodina. Členem SVU Mánes a Jednot…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Kristofori
(1931-2004)
Kompozice Mozart
Položka č.: 195Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, sádra, reliéfní malba, sololit, 1993, 24,5 x 24,5 cm, sign. LD Kristofori 93, rám, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Demokracie
Položka č.: 193Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 2004, 19,8 x 29,7 cm, sign. PD Renčín/2004, dole text: Musíte se smířit s tím, že demokracie není dokonalá., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Manželé
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: My dva, Marie, se shodneme už jen v kritice Evropské unie!., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Před trafikou
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,2 x 29,5 cm, sign. PD Renčín, dole text: Lidová moudrost říká - je máj, vyženeme kozy v háj. Pornočasopisy jsou čilejší. Ty je tam vyhánějí celý rok., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Nora
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1998, 35,2 x 27,5 cm, sign. PD Jan Merta 98, rám, č. 49/100, Představujeme soubor grafik od autora Jana Merty, jenž patří k nejvýznamnějším českým malířům umělecké generace, která na výtvarnou scénu nastoupila v 80. letech 20. století. Se svými kolegy, ke kterým patřili například Petr Ni…
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Milan Grygar
(1926)
Kompozice II.
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1992, 40 x 70 cm, sign. PD Milan Grygar 1992, č. 35/50, Milan Grygar je původem slovenským současným vizuálním umělcem, který se ve své tvorbě již od 60. let 20. století zabývá především propojením obrazu, zvuku a prostoru. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Josefa Novák…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Neptun s Najádami
Položka č.: 48Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
pastel, papír, 23 x 30 cm, sign. LD a připsáno věnování J. Zrzavý, rám, pastelová kresba mytologické scenérie zobrazuje pózujícího vousatého muže vábícího z moře dvě ženské postavy. Ačkoliv figury nemají zřetelné kontury, modelace jemným stínováním postav přesvědčivě zachycuje okamžik výjevu. Obraz …
Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Přiletěj češi
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: Přiletěj češi. To je správné. Banánové republiky si mají předávat zkušenosti., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Karel Černý
(1910-1960)
Karlův most
Položka č.: 47Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
uhel, papír, 1954, 44,7 x 65,5 cm, sign. LD K. Černá Š 54, rám, Karel Černý je český malíř, kreslíř, ilustrátor a grafik původem z Brna. Vyučil se mechanikem, ale už odmalička tíhl k výtvarné tvorbě, v čemž měl matčinu podporu. Při zaměstnání pak navštěvoval večerní kurzy kresby a malby a posléze se…
Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 130 000 - 160 000 CZK