-
Jiří Anderle
(1936)
Manipulace I
Položka č.: 78Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, mezzotinta, 1976, 32 x 65 cm, sign. DU Anderle, č. 13/70, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Generatio nostra
Položka č.: 77Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, mezzotinta, 1972, 56 x 70,5 cm, sign. DU Anderle 72, č. 4/7, dole autorské věnování, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP …
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK
-
Jaroslav Róna
(1957)
Portrét manželů B.
Položka č.: 168Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 2014, 35,7 x 40,8 cm, sign. PD JRóna 14, 57/120, grafický list zpodobuje zpěvačku Björk s jejím tehdejším manželem, kterým byl avantgardní filmař a výtvarník Matthew Barney, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládají…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Jiří Sopko
(1942)
Hlavičky
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1995, 54 x 43,5 cm, sign. PD Sopko 95, č. 96/100, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
Odhadní cena: 15 000 - 25 000 CZK
-
Tomáš Bím
(1946)
Wholpin Bay Store
Položka č.: 162Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1996, 34 x 53 cm, sign. DU Tomáš Bím 1996, č. 52/70, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Pocta Zdeňku Sklenářovi
Položka č.: 161Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1975, 26,2 x 37,3 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, č. 4/7, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Sen z Galerie Pitti
Položka č.: 159Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1993, 48 x 37 cm, sign. PD Liesler 93, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK
-
Jiří Šlitr
(1924-1969)
Bárky
Položka č.: 62Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
pastel, papír, 1957, 29 x 41 cm, sign. LD Šlitr 57, rám
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Pamatuj, že jsi jen člověk
Položka č.: 76Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
měkký kryt, lept, kombinovaná technika, 27 x 32 cm, sign. PD Anderle, H. C., ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor m…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Pour féliciter
Položka č.: 75Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
mezzotinta, suchá jehla, kombinovaná technika, 25,8 x 23,5 cm, sign. DU Anderle, č. 71/91, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Kráska v ohrožení
Položka č.: 74Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
měkký kryt, suchá jehla, 15 x 20 cm, sign. DU Anderle, č. 4/70, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a grafik…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK
-
Jiří Šlitr
(1924-1969)
Marrons
Položka č.: 61Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tuš, papír, 1964, 28 x 20 cm, sign. PD Šlitr 64, rám
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Profil
Položka č.: 36Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, sololit, 1989, 25 x 35 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, číslo katalogu 3864, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 110 000 - 130 000 CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Hlava
Položka č.: 35Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, malířská lepenka, 1986, 18,5 x 21,5 cm, sign. DU Ota Janeček 1986, rám, malba je prací významného českého malíře, grafika a ilustrátora, který studoval kresbu nejprve u C. Boudy a poté malbu na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Byl členem SVU Mánes. Dílo je v rámci Janečkovy tvorby ukázkou exp…
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK
-
Rudolf Fila
(1932-2015)
Bez názvu
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, kombinovaná technika, plátno, 40 x 25 cm, sign. PD R. Fila, rám, žák B. Laciny na ŠUP v Brně a J. Mudrocha na VŠVU v Bratislavě, člen skupiny Konfrontácie
Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 70 000 - 100 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Komedie č. 10
Položka č.: 73Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, mezzotinta, 1969, 15,9 x 13,4 cm, sign. DU Anderle 69, č. 59/60, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor …
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK
-
Michael Rittstein
(1949)
Akrobat
Položka č.: 71Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akryl, plátno, 2009, 30 x 40 cm, sign. PD 2009 M. Rittstein, rám, vzadu popsáno autorem, autor je významným představitelem české figurativní malby, dlouhá léta vedl ateliér malby na AVU v Praze a byl rovněž členem skupiny 12/15. Jeho práce přesahuje významem české současné umění, o čemž svědčí i je…
Aktuální cena: 180.000 CZK (7.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 250 000 - 350 000 CZK
-
Jiří Sopko
(1942)
Figurky
Položka č.: 70Vyvolávací cena: 300.000 CZK (12.500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1991, 61 x 96 cm, sign. PD Sopko 91, prof. Jiří Sopko je výrazným představitelem české poválečné malby, členem skupiny 12/15, která se významně zapsala do historie vývoje současného malířského umění. Jiří Sopko ovlivnil celou generaci porevolučních umělců. Jeho tvorba je skvělou ukázko…
Aktuální cena: 300.000 CZK (12.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK
-
Jan Koblasa
(1932-2017)
Hvězda
Položka č.: 28Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akryl, kombinovaná technika, sololit, 2000, 61 x 59 cm, monogr. vzadu JK 2000, rám, Jan Koblasa, který žil od roku 1968 v Německu, patřil k nejuznávanějším exilovým umělcům. Dílo Jana Koblasy je plné symbolů a znaků a hlavní roli v něm hrají návraty k mýtům a archetypům. V jeho dílech se často objev…
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK
-
Emil Filla
(1882-1953)
Zápasy
Položka č.: 20Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, akvatinta, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Emil Filla, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Josef Čapek
(1887-1945)
V hostinci
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
linořez, 1919, 10,6 x 8,7 cm, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK
-
Josef Hampl
(1932-2019)
Kompozice
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
perforovaná serigrafie, 1984, 84 x 61 cm, sign. Jos. Hampl 84, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Cukrová vata
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1999, 35 x 28 cm, sign. PD Jan Merta 99, rám, č. 88/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
U bazénu
Položka č.: 69Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.417 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akryl, plátno, 2015, 50 x 70 cm, sign. vzadu A. L. 15, rám, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo…
Aktuální cena: 58.000 CZK (2.417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 80 000 - 120 000 CZK
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Sférické spirály
Položka č.: 68Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 2004, 55 x 74 cm, sign. DU A. Lamr 04, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bueno…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Čekání na pivo
Položka č.: 51Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 2010, 97 x 130 cm, sign. LN Načeradský 2010, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2010 představuje melancholický autoportrét, při jehož vzniku malíř upřednos…
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 120 000 - 150 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Servis
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, rám, č. 77/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Mám rád Ameriku? Má Amerika ráda mě?
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 2002, 37,7 x 31,2 cm, sign. PD J. Merta 99, rám, č. 27/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Hrající si děti
Položka č.: 42Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tužka, papír, 1916, 17,5 x 12 cm, DU monogr. J. Č. , studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Venuše
Položka č.: 50Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 2004, 30 x 42 cm, sign. LN Načeradský 2004, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k tomu v…
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK