-
Karel Langer
(1878-1947)
Náves
Položka č.: 224Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, překližka, 1907, 31 x 41 cm, sign. PD K. Langer 1907, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Karel Langer (1878–1947) byl český akademický malíř, jehož tvorba odrážela hlubokou lásku k české krajině. Narodil se v rodině učitele v Jaroměři a později studoval na pražské Akademii v…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK
-
Egisto Lancerotto
(1847-1916)
Italka
Položka č.: 221Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 72 x 52 cm, sign. PD n. Lancerotto Eg, dobový rám, Egisto Lancerotto byl italský malíř převážně žánrových scén z oblasti města Benátek. Studoval na benátské Accademia di Belle Arti, kde mu byli profesory Napoleone Nani, Michelangelo Grigoletti, Federico Moja a zejména Pompeo Marino Mol…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Budoucnost je v pojištění I.
Položka č.: 181Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 1988, 24 x 32,5 cm, sign. PD Neprakta, ilustrace k publikaci J. K. Kobra: Budoucnost je v pojištění, Praha 1988, 1. strana obálky. Na publikaci se podíleli různí ilustrátoři, Neprakta byl autorem obou stran obálky. Publikace s reprodukcí nabízené kresby na obálce je součástí pol…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Adolf Born
(1930-2016)
Úsměvy antiky
Položka č.: 157Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, kombinovaná technika, 1982, 35,3 x 25,2 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 35/200, Adolf Born (1930–2016) byl český grafik a ilustrátor. Studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a poté se stal žákem profesora Antonína Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Jeho práce zahr…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK
-
Adolf Born, Kamil Lhoták a další
Znamení zvěrokruhů
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 58,7 x 39,5 cm, sign. v dolní části zmíněnými protagonisty, č. 157/160, společná litografie třinácti autorů: Adolf Born, Kamil Lhoták, Josef Liesler, Květa Pacovská, Jiří Šalamoun, Cyril Bouda, Jiří Bouda, Josef Herčík, Karel Toman, Ctirad Stehlík, Jaroslava Pešicová, Pavel Roučka a kame…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Krystal
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
dřevoryt, 1935, 19 x 15 cm, sign. PD Šíma, rám, Josef Šíma byl malíř a ilustrátor, studoval UPŠ a AVU v Praze u J. Preislera. Od r. 1921 byl členem Devětsilu, téhož roku odjel také do Paříže, kde se usadil definitivně. Počátky jeho výtvarného působení jsou spojeny s generačním purismem a konstruktiv…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Chlapec s rybou
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
linořez, 1918, 17,7 x 14,4 cm, sign. PD J. Čapek, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
Odhadní cena: 30 000 - 50 000 CZK
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Zima
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
linořez, 1918, 21,4 x 15,3 cm, sign. PD J. Čapek, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
Odhadní cena: 30 000 - 50 000 CZK
-
Josef Konečný
(1907-1989)
Kytice
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 41 x 33 cm, sign. LD Jos Konečný, klínový rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Süssera na Škole uměleckých řemesel v Brně a prof O. Nejedlého a V. Nechleby na AVU v Praze
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Voják
Položka č.: 80Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, lept, mezzotinta, 1965, 50 x 29 cm, sign. DU Anderle 65, č. 23/40, PD věnování Gerdu Köhrmannovi, Kolín nad Rýnem 1970. Tento tisk pochází z pozůstalosti německého galeristy Gerda Köhrmanna, který s Anderlem dlouhá léta spolupracoval., Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovské…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Hrající si děti
Položka č.: 42Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tužka, papír, 1916, 17,5 x 12 cm, DU monogr. J. Č. , studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
František Hudeček
(1909-1990)
Květina
Položka č.: 238Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, žák prof. Kysely na UMPRUM v …
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Petr Šmaha
(1945-2021)
Žena III.
Položka č.: 127Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1990, 100 x 70 cm, sign. PD P. Šmaha 90, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Jiří Anderle
(1936)
Divadlo času
Položka č.: 82Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, kompinovaná technika, 2006, 95 x 63,5 cm, sign. DU Anderle 2006, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Aleš Najbrt
(1962)
Ano Ne !
Položka č.: 49Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1986, 98 x 70 cm, sign. LD Aleš Najbrt 86, rám, žák doc. J. Solpery a prof. M. Hegara na VŠUP v Praze, člen Asociace užité grafiky
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Jitka Kolínská
(1930-1992)
Stolek
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
monotyp, 1956, 50,5 x 32 cm, sign. PD Kolínská 56, rám, Jitka Kolínská byla česká malířka, grafička a ilustrátorka, především dětských knih. Jitka Kolínská studovala nejdříve na soukromé Škole dekorativních umění u Jaroslava Masáka (1945–47), později na Akademii výtvarných umění v Praze u Vladimíra …
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 35 000 CZK
-
Jiří John
(1923-1972)
Vůně travin
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, 1968, 34,8 x 23,4 cm, PD monogr. J. J. 68, E. A., Jiří John patřil v šedesátých letech mezi nejuznávanější české umělce a i přes své zdrženlivé vystupování se stal jednou z ikon tohoto šťastného období našeho výtvarného umění. Za své vynikající grafické listy obdržel několik prestižních…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Před snímáním z kříže (Ukřižování)
Položka č.: 227Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Leoš Suchan
(1989)
Rukavice
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 2021, 60 x 50 cm, sign. vzadu Leoš Suchan, Leoš Suchan je současným mladým výtvarníkem, který studoval na AVU pod vedením M. Rittsteina a Z. Berana. Jeho hlavním námětem je zpodobňování každodenních situací a předmětů hyperrealistickým stylem. Zaměřuje se tak na různé působení povrchů …
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 40 000 CZK
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Sférické spirály
Položka č.: 68Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 2004, 55 x 74 cm, sign. DU A. Lamr 04, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bueno…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Souboj
Položka č.: 226Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Bohumír Jaroněk
(1866-1933)
Štramberská Trúba
Položka č.: 210Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
barevný dřevoryt, 61 x 49 cm, sign. LD B. Jaroněk, rám, zlínský rodák, který se po studiích a mnoha zahraničních cestách (Káhira, Vídeň, Budapešť, Paříž) usadil v Rožnově pod Radhoštěm, kde spolu se svými sourozenci vedl od roku 1909 výtvarnou dílnu. Je významným propagátorem valašské lidové kultury…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 16 000 - 20 000 CZK
-
Jiří Chadima
(1923)
Jaro
Položka č.: 122Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tempera, sololit, 2020, 19,5 x 20,5 cm, sign. PD Chadima, rám, Své výtvarné školení Chadima absolvoval na VŠUP u prof. Fišárka. Vystavoval jako host na členských výstavách SČUG Hollar. Od roku 1961 byl autor členem tvůrčí skupiny Radar, kde se věnoval tématům městského prostředí a průmyslové krajiny…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK
-
Zbyněk Havlín
(1976)
Příběh v kůře
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akryl, plátno, zlato, 2023, 50 x 60 cm, sign. vzadu Havlín, Zbyněk Havlín absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění, kde se zpočátku věnoval studiu klasických technik, od nichž během studia přešel k intermediálnímu způsobu uvažování a školu absolvoval v ateliéru prof. Milana Knížáka. V posledníc…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Report No. 3
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1970, 39,8 x 24,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1970, č. 24/45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
It will be much more different to escape
Položka č.: 89Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1969, 25,6 x 49,7 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Temptation
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1969, 35,7 x 43 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, č. 29/40, při okrajích lehce pokrčený, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
There goes a vision of the future !
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1968, 30,8 x 49,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 68, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Back
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1968, 38,5 x 20,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1968, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Oh, my guardian Angel
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1969, 38,5 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK