• Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Le Nouveau Robinson, Faisant partie de lencyclopédie universelle pour les ecoles.

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podle 4. vydání přeložil z němčiny a předmluvou uvedl Michel Huber, několik ilustrací v textu, francouzsky latinkou, linky, stránkové kustody, Verlag Brunsvic (Braunschweig) 1793, 480 s., novodobá kartonová vazba, drobné skvrny v textu, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson der Jüngere

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dva díly v jednom svazku, rytina ve frontispisu 1. dílu, pravděpodobně podobizna autora sedícího mezi dětmi pod stromem,a 2. dílu, německý text frakturou, zdobné linky, signatury, kustody, vydal B. Ph. Bauer, Wien 1812, polokož. vazba se zlac. ornamenty na hřbetu, XVIII, 522s., vazba na hřbet…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Haňťa Press č. 1-9 + 13, 14 a 16

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    13x sešit, konvolut, čtvrtletník Společnosti Bohumila Hrabala, obs.: č. 1, mj. o založení SBH, ex. 48/50, č. 2, mj. Dosti Hrabala! a texty Jima Čerta, ex. 86/90, č. 3-4, 3x sešit, mj. Manifest explosionalismu, včetně přílohy B. Hrabal: Potopená katedrála, č. 5, mj. Prolegomena k novému braku (M. Kro…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Běla Kolářová

    (1923-2010)

    Photographies 1956-1964

    Položka č.: 258

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, ztěží ukořistitelný katalog s velkým množstvím vyobrazení děl autorky, vyd. Revue K (Jiří Kolář), Alfortville, 1989, úv. text Jedna z cest francouzsky a anglicky (separátně vložen český překlad s poznámkou, že text vznikl na výzvu Anny Fárové při přípravě její knihy Současná fotografie v Če…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Sedmero Emanuela Lešehrada

    Položka č.: 634

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. heliogravura A. Mucha, podpis autora, vydal F.J. Müller, Praha 1934, edice Lis knihomilův, Ex. 31/77, nestr., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugend…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Zarathustras Buch der Ratschläge

    Položka č.: 578

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie s původním leptem ve formátu 7 x 5 cm, 1992, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU Anderle, autorský tisk, celokožená vazba, text v němčině, vydala Lyra Pragensis, Praha 1992, 18 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Egon Hostovský

    (1908-1973)

    Půlnoční pacient

    Položka č.: 414

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vzácně se objevující exilové vydání románu E. Hostovského, takto první vydání v češtině, vyd. Universum Press Company, New York, 1959, ob. M. Šašek, pův. brož, 191s., lehce zkosený hřbet s drobným úbytkem papíru při dolním a horním okraji, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiq…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Čchi Paj-š’

    (1864-1957)

    Josef Hejzlar: Čchi Paj-š’

    Položka č.: 396

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, monografie významného čínského básníka a malíře, vyd. Odeon, Praha, 1970, upr. Z. Sklenář, pův. clpl. vazba s ob., 240s., jen drobně pokrčená ob. při dolním okraji, jinak velmi krásný a velmi dobrý stav knihy!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Le Corbusier

    (1887-1965)

    Croisade ou le crépuscule des académies

    Položka č.: 379

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24 x 15 cm, vzácné první vydání ilustrované fotografickými reprodukcemi, vyd. G. Crès & Cie, Paris, 1933, převazba, pův. obálka vlepena, na několika místech vl. razítko, 88s., dobrý stav , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Augusta: Hlubinami pravěku

    Položka č.: 325

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 35 x 25 cm, návrh obálky, kresba na vazbě, 60 tabulí ilustrovaných barev. a čb. kvašem Zdeněk Burian, úvod a doprovodný text tabulí prof. J. Augusta, úprava E. Dostál, ed. Věda mládeži, vydala Mladá fronta, Praha 1956, celopl. vazba s ob., 39s + 60 příloh, listy lehce zažloutlé, ob. při krají…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Černé Indie

    Položka č.: 323

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 22 x 16 cm, tzv. lipská vazba, il. J. Férat, vyd. J. R. Vilímek, Praha, 1893, pův. clpl. nakl. vazba, 179s., opotřebená vazba, zkosený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Ant. de Saint-Exupéry: Malý princ

    Položka č.: 311

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ilustrace a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., celopl. vazba s ob., mírně zkosená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emil Hácha

    (1872-1945)

    Blahopřejný list Prokopu Tomanovi

    Položka č.: 825

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    17x podpis, 34 x 21 cm, Blahopřejný list Prokopu Tomanovi, podepsáni mj. Emil Hácha, Dr. Šafařovič, Jaromír Nigrin, Ostrčil ad., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Znak Protektorátu Čechy a Morava

    Položka č.: 852

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    reliéfní tisk, 31 x 26 cm, 1x reliéfní tisk a 1x tisk protektorátního znaku, nejspíše se jedná o součást dekretu udělující Čestný štít protektorátu Čechy a Morava s orlicí sv. Václava, v horní části přichyceno papírovou páskou k podkladu, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • více autorů

    Böhmen und Mähren, ročník 1942

    Položka č.: 851

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    9x časopis, 35 x 27,5 cm, kompletní ročník protektorátního propagandistického časopisu, velké množstí fotografií a ilustrací, č. 6 pojednává o smrti a pohřbu Reinharda Heydricha, vyd. Volk und Reich, Prag, 1942, zašpiněno při okrajích, místy zvlněný papír, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Kristián Blahník

    (1888-1934)

    Korespondence, fotografie, kresby

    Položka č.: 795

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    fotografie, dopisy, 21 x 14 cm, korespondence divadelního teoretika a kritika V. K. Blahníka: 48 dopisů, pohlednic a frontových korespondenčních listů (feldpost) adresovaných manželce Růženě Wenigové - Blahníkové (sestra spisovatele Adolfa Weniga a výtvarníka Josefa Weniga) z let cca. 1910-1930, 15 …

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hanuš Bohman

    (1903-1980)

    Svatopluk Šebek

    Položka č.: 782

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    uhel, akvarel, papír, 34 x 24 cm, sign. kresba H. Bohman, r. 1976, portrétován S. Šebek, nymburský botanik a muzejní pracovník (1926 - 1996), dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    J. Seifert, K. Sýs a J. Žáček: Ota Janeček (65)

    Položka č.: 502

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x. původní sign. rytina O. Janeček, podpis K. Sýs, J. Žáček a Fr. Dvořák v tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1984, 200 výtisků na ručním papíře, tři básně pro O. Janečka a průvodní text Fr. Dvořáka, volné listy v obálce, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošť…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Pštross

    (1885-1954)

    Antický dům obytný: příspěvek k poznání rodinného domu v době hellenistické a římské.

    Položka č.: 684

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, díl I., Dům řecký, 26 tabulí a 200 dokument. vyobrazení v textu, studie podle vlastních pozorování a nálezů ve výkopech na Delu, Theře, v Prieně a v Pompejích doplněná o architektonické nákresy, plány a schémata, původní model antického domu na tab. 25 a 26 modeloval dle návrhu autora m…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lída Baarová

    (1914-2000)

    II. filmové zně (1941)

    Položka č.: 699

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 3x podpis: Lída Baarová, Nataša Gollová a Adina Mandlová na tit. listě, vyd. Českomoravské filmové ústředí, Zlín, 1941, red. Karel Smrž, oboustranná kniha - česko/německy, na tit. listě též vlepená poštovní známka a dekorativní razítko Zlínských filmových žní, mírně otlučené růžky, česká polo…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Edudant a Francimor

    Položka č.: 243

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, ilustrace v textu a v přílohách, některé barevné Jos. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1933, dobrý stav knihy, okraje desek odřené, skvrnky na deskách, plátýnko na hřbetu místy narušené, okraje listů lehce zažloutlé, vnitřek v pěkném stavu, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckop…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hana Čápová

    (1956-2019)

    Fénixovo hnízdo

    Položka č.: 442

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1991, 31 x 22,5 cm, vše sign. PD H. Čápová, velikost souboru 5 x lept H. Čápová, vydal Supraphon v roce 1991 v počtu 200 ks, tento má číslo 30., žákyně prof. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Ilja Hurník: Tři múzy

    Položka č.: 583

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie s původním linorytem ve formátu 6,4 x 4,5 cm, 1984, 10,5 x 7,7 cm, sign. DU Ota Janeček, varianta A 168/200, tištěno na ručním papíře, vydala Lyra Pragensis, Praha 1984, 17 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 32,5 x 22 cm, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, Praha 1957, 16 s. (nestr.), v němčině, lehce odřený hřbet a při okrajích lehce poškozeno, chybí celofán, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako b…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vlastislav Hofman

    (1884-1964)

    F. M. Dostojevskij

    Položka č.: 548

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1917, 48,5 x 34 cm, vše značeno v tisku Vl Hofman 1916, Hlavní představitel české kubistické architektury Vlastislav Hofman byl muž mnoha talentů – kromě urbanistiky a architektury jak z teoretického, tak praktického hlediska se věnoval produktovému designu, scénografii, malbě a grafice…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ľudovít Fulla

    (1902-1980)

    Slovo o pluku Igorovom, Igora syna Sviatoslava, vnuka Oléga

    Položka č.: 685

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dvoubarev. dřevoryt ve frontispisu, dřevoryt v titulu a týž na obálce, koncová viněta, iniciály a dekorat. výzdoba barev. dřevorytem L. Fulla, překlad, úvodní studie a poznámky univ. prof. dr. A. V. Isačenko a doslov J. Komorovský, vydal Ján Horáček, Bratislava a Turč. Sv. Martin 1947,…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Suzanne Renaud: Tušený úsvit

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sbírku veršů doprovázejí dva grafické listy /pozdější otisky/ Bohuslava Reynka. Vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů v Praze, 1981. Uloženo v papírových deskách 30 x 22 cm., soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českýc…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • více autorů

    Československé legie v Rusku, malířské dokumenty

    Položka č.: 560

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 24 x 35 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři:J. Vlček, F. Parolek, M. Smolka, O. Matoušek, V. Nikodem, F. VikZiegelheim, J. Malý, J. Hartman, vyd. Památník odboje, Praha, 1922, velmi do…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Konstantin Biebl: Zloděj z Bagdadu

    Položka č.: 231

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka J. Čapek, vyd. Erna Janská, Praha, 1925, jako I. svazek Nové edice Hyperionu, celkem 1000 výtisků, pův. brož, 31s., okraj zadní strany ob. drobně natržen, na hřbetu dva drobnější flíčky, jinak velmi pěkný, krásný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Umělec…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Rossmann

    (1905-1984)

    František Nechvátal: Vedro na paletě

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, graf. úprava Z. Rossmann, vydal Václav Petr, Praha 1935, 500 výtisků, 110 s., brož, obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook