• Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Po koupeli

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 750.000 CZK (31.250 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:34

    olej, překližka, 1987, 182,5 x 122 cm, sign. PD Načeradský 87, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato…

    Aktuální cena: 750.000 CZK (31.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Jezabel Čarodějka

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 330.000 CZK (13.750 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:13

    akryl, plátno, 140 x 180 cm, monogr. vzadu A. L., Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Právě symb…

    Aktuální cena: 330.000 CZK (13.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Starý klaun

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 210.000 CZK (8.750 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:03

    olej, sololit, 1985, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 85, rám, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. Vskutku všestranný umělec…

    Aktuální cena: 210.000 CZK (8.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Jádro

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:37

    olej, plátno, 1993, 160 x 146 cm, sign. PD I. Ouhel 93, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším ná…

    Aktuální cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Hlava

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:35

    olej, malířská lepenka, 1980, 34 x 24 cm, sign. LD Ota Janeček, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Růže

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:46

    akryl, plátno, 2004, 130 x 100 cm, sign. vzadu Jakub Špaňhel, malíř Jakub Špaňhel je jedna z nejvýraznějších postav současné české výtvarné scény. Ve svých obrazech zobrazuje věci, zvířata i portréty osob na hraně mezi konkrétním zobrazením a abstrakcí. Výrazným prvkem v jeho malbě je světlo které p…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stefan Milkov

    (1955)

    Voyeur

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 18:18

    akryl, plátno, 2015, 100 x 130 cm, sign. LD Milkov 15 a na zadní straně Milkov, blindrám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví, Nové skupiny a skupiny Česká alternativa

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Tanec

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:16

    olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. DU 2012 Načeradský, rám, malba významného českého představitele expresivní malby, člena sdružení 12/15, někdejšího pedagoga na AVU v Praze a FaVU v Brně. Autor byl známý svým originálním pojetím figury, kterou limituje pouze hlavními fyziognomickými znaky a vzt…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Kompozice

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.167 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:47

    akryl, plátno, 121 x 90 cm, sign. vzadu Hábl

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Abstraktní krajina

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 98.000 CZK (4.084 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:27

    akryl, plátno, 2012, 90 x 70 cm, sign. vzadu Patrik Hábl, tato působivá ukázka starší tvorby od významného představitele střední generace, který s úspěchem vystavuje po celém světě a jehož malířské dílo bylo oceněno Waldesovou cenou a prestižním oceněním Europol Art Award, patří mezi reprezentativní…

    Aktuální cena: 98.000 CZK (4.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Černá hora

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 98.000 CZK (4.084 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:43

    akryl, plátno, 2014, 120 x 60 cm, sign. vzadu Hábl, tato reprezentativní ukázka starší tvorby od významného představitele střední generace, který s úspěchem vystavuje po celém světě a jehož malířské dílo bylo oceněno Waldesovou cenou a prestižním oceněním Europol Art Award, patří mezi reprezentativn…

    Aktuální cena: 98.000 CZK (4.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Filip

    (1962)

    Stroje

    Položka č.: 251

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 20:10

    papír, pryskyřice, akryl, 2012, 95,5 x 65 cm, sign. PD P. Filip 2012, rám, žák prof. J. Soukupa a L. Růžičky na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Opočenský

    (1954)

    Ze souboru Nucleus

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 18:17

    pastelky, papír, 2015, 70 x 100 cm, sign. zezadu Opočenský, rám, Vývoj autorovy kresličské tvorby sledujeme ve třech souborech s názvy “Nucleus” a “Evoluce” na poliklinice v Kartouzské ulici a Ringhofferově vile a “Underground” v Ringhofferově vile. Kresbám předcházely technické výkresy k sochám a š…

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Salajka

    (1981)

    Hnízdo

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 76.000 CZK (3.167 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:49

    akryl, plátno, 2023, 100 x 100 cm, sign. vzadu Martin Salajka 2023, rám, žák prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 76.000 CZK (3.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dan Trantina

    (1965)

    Secret 80

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:33

    akryl, plátno, 195 x 155 cm, žák prof. Načeradského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Přízračný kámen

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:24

    olej, plátno, 2004, 60 x 50 cm, sign. PD I. Ouhel 04, rám, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina, někd…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roman Franta

    (1962)

    Černá váza

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.792 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:41

    olej, plátno, 2022, 60 x 50 cm, sign. vzadu R.F. 2022, žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 67.000 CZK (2.792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Milan Grygar

    (1926)

    Antifona

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 17:11

    serigrafie, 1999, 99,5 x 69,5 cm, sign. DU Grygar 1999, rám, č. 13/30, vzadu štítek Galerie Gema, žák prof. J. Nováka a E. Filly na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čsl. výtvarných umělců, Výtvarné skupiny Jiná geometrie a Tvůrčího kolektivu Index

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Spěváček

    (1973)

    Vlhké schody

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 62.000 CZK (2.584 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 18:20

    olej, plátno, 2021, 140 x 138 cm, sign. PD J.Spěváček 2021, lišta, studoval na SPŠ sklářské v Kamenickém Šenově, na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, žák prof. Načeradského na FaVU při VUT v Brně, navštěvoval Kabinet večerní kresby u doc. Daňka tamtéž

    Aktuální cena: 62.000 CZK (2.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Saudek

    (1935)

    Hommage a Valerie

    Položka č.: 270

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 20:29

    fotografie, 40 x 31 cm, sign. LD Jan Saudek, rám, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Kuklík

    (1947)

    Brodící se koně

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:45

    pastel, papír, 2022, 51,5 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2022, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Bradáček

    (1922-1984)

    Hlava

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 17:54

    patinovaná opuka, 1973, 37 x 20 x 25 cm, sign. J. Bradáček 73

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Stretti

    (1967)

    Shovívavý stín

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 19:16

    akryl, plátno, 2017, 95 x 74 cm, sign. vzadu J.Stretti, Jakub Stretti je současný český malíř, pochází z rodiny malířů a grafiků Strettiů, kteří do Čech přišli již v 18. století. Vystudoval krajinomalbu na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. F. Hodonského a prof. K. Malicha a v průběh…

    Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Heres

    (1992)

    Póza II

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 18:34

    akryl, plátno, 2023, 100 x 100 cm, sign. vzadu Jan Heres 2023, Jan Heres studoval na Akademii výtvarných umění v Praze nejdříve v ateliéru malířství I u Jiřího Sopka (2015–16) a posléze v ateliéru malířství III u Michaela Rittsteina. Svou tvorbu nadále posouval skrze stáže a rezidence v zahraničí. V…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Milan Perič

    (1957)

    Burning heads - Yellow flame

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 18:15

    akryl, sprej, plátno, 2023, 100 x 70 cm, sign. vzadu Milan Perič 23

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Růžička

    (1977)

    Kouř I.

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:31

    akryl, plátno, 2023, 65 x 90 cm, sign. vzadu A. Růžička 2023, Aleš Růžička studoval na pražské AVU v ateliérech malby u F. Hodonského, M. Rittsteina a A. Střížka. Do odborného povědomí se dostal v roce 2005 na IV. Zlínském salonu mladých, kde za svůj malířský cyklus Parky získal I. Cenu Václava Chad…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bořek Šípek

    (1949-2016)

    Váza Chimera

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 17:55

    sklo, v. 54 cm, přiložen certifikát pravosti signovaný Bořkem Šípkem, přiložen doklad o koupi z roku 2001

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivana Fašianoková Rakoušová

    Hrátky v pralese

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 18:46

    akryl, akvarelový papír, 42 x 50 cm, rám, antireflexní sklo, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Honz

    (1989)

    Kameny ve tmě

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 17:57

    olej, plátno, 2018, 75 x 95 cm, sign. PD Tomáš Honz, Tomáš Honz je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, prošel ateliéry kresby a grafiky u J. Lindovského, malby u Z. Berana a malby u Michaela Rittsteina. V díle Tomáše Honze se prolíná zájem o klasické malířské techniky i náměty, jako je kr…

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Éterická

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:36

    akryl, plátno, 2012, 50 x 40 cm, sign. DU A. Lamr 12, rám, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo …

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook