• František Kobliha

    (1877-1962)

    H. Mandysová: Český symbolismus

    Položka č.: 350

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 4 listy s reprodukcemi dřevorytů Fr. Koblihy k Mstivé kantiléně, úvodní text H. Mandysová, básně K.H.Mácha, Fr. Kaván, K. Hlaváček, 12 vyobr. v textu, vydala Východočeská galerie v Pardubicích 1989, sešit v deskách, 16 s., desky při krajích pokrčené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, s…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Charles Baudelaire

    (1821-1867)

    Les Fleurs du Mal

    Položka č.: 349

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, předmluva Theophile Gautier, francouzsky, umělecká vazba K. Dudešek(?), Collection Manz, vydal Manz, Wien kol. 1920, polopergamen. vazba se stříbrnou linkou a třemi vazy, 279 s., dole na hřbetu drobně odřená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Josef Augusta: Pravěké ptactvo

    Položka č.: 334

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ob. a jedna ilustrace v příloze Zd. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1949, 283 s., nerozřezáno, brož. s obálkou, obálka při okrajích poškozená, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Do středu Země

    Položka č.: 316

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24 x 17,5 cm, il. V. Černý, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1929, II. vydání, 217 s., pův. clpl. zdobená vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Plující město

    Položka č.: 314

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24 x 17,5 cm, il. P. Férat, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1930, 184 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Sonety o Praze

    Položka č.: 597

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 11 celostr. barev. ilustrace zinkografie, obálka a podpis v tiráži M. Troup, typo. O. Hlavsa, 5. sv. edice Blíženci, vydala Mladá Fronta, Praha 1975, volné listy v obálce, ex. 88/300, ruční papír, 43 s., ochranné pouzdro, obálka lehce zašpiněná, pouzdro při okrajích odřené, velmi dobrý …

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Nové krajiny a zátiší

    Položka č.: 281

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, podpis pod volně vloženou fotografií J. Zrzavý, vyd. Vilímkova galerie, Praha, 1947, 8 čb. vyobrazení, sezn. vyst. prací, text M. Míčko, sešit, nestr., téměř odpadlá a při okrajích lehce poškozená ob., jinak dobrý stav; přiložena pův. dobová pozvánka na výstavu, Antiqari.at Radhošťská, anti…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • více autorů

    Čeští hudební skladatelé

    Položka č.: 787

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    9x podpis, rukopis, 34 x 24,5 cm, podpisy, rukopisy, náčrty notových záznamů: Jaroslav Křička, Karel Moor, Josef Vlach - Vrutický, Václav Neumann (dirigent), Emil Němeček, Silvetr Hipman, 2x Jan Seidel, Jaroslav Krombloch, vše nalepeno na papírech, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bedřich Housa

    (1926-2020)

    Johann Sebastian Bach

    Položka č.: 531

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 6x sign. ocelorytina (inspirované biografií A. Schweitzera) Bedřich Housa, vyd. Supraphon, Praha, 1988, ex. 119/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, pozn. napsal V. Holzknecht, volné listy v pův. koženkovém pouzdře, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Arthur Kunhert: Paganini

    Položka č.: 512

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upr. Toyen, vyd. R. Škeřík, Praha, 1931, ex. 33/40 na holandském papíře Van Gelder (celkem 440 výtisků), ed. Symposion, sv. 57, pův. nakl. clkžn. vazba se zlacením, 253s., místy odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jindřich Teuchner: Hudba vrcholného léta

    Položka č.: 506

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x rytina (první sign.) V. Mašek a 1x světlotisk a podp. v tiráži J. Teuchner, vyd. Vácav Lácha, Praha, 1935, ex. 60/195 na ručním papíře Hahnemühle, upr. K. Dyrynk, pův brož, 58s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen S…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kateřina Sienská

    (1347-1380)

    Listy svaté Kateřiny Sienské

    Položka č.: 487

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, jako 101. sv. Dobrého díla v překladu vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1930, ex. 11B/50 na ručním s čerp., plkžn. převazba, 324s., drobně opotřebené desky na hřbetu, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arnošt Hello

    (1828-1885)

    Člověk

    Položka č.: 671

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, titul. Jos. Marek, 43 vinět různých autorů, 36 barev. iniciál, vydal a přeložil Jos. Florian, Stará Říše 1909, 22. sv. Studia, 450 výtisků, 486 s., plpl. převazba, cca do 50 strany podtrhaný text a vpisky, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    P. Eluard: Veřejná růže

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, čtyři koláže a úprava J. Štyrský, přel. V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, nakladatel. clpl. vazba se zlac. vinětou na deskách, 75s., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    V. Nezval: Akrobat

    Položka č.: 202

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1. vydání, návrh obálky a úpava V. Obrtel, vyd. Rudolf Škeřik, Praha, 1927, ed. Plejada, sv. 1., pův brož s ob., 44s., velmi dobrý, pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    V. Nezval: Ulice Git-Le-Coeur

    Položka č.: 188

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, kresba na ob. a typ. J. Štyrský, obs. 8 stran s fotografiemi V. Nezvala, J. Štyrského, J Honzla a reprod. obrazu S. Dalího, vyd. Fr. Borový, Praha, 1936, brož, 120s., velmi dobře a pěkně zachováno!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Ein Lesebuch für Kinder

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 6 barvotiskových ilustrací C. Offterdinger a 23 ilustrací v textu W. Zweigle, Verlag von Wilhelm Effenberger, Stuttgart 1880, v němčině, 116 s., plpl. vazba, při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Marysko

    (1915-1988)

    Emoční itinerář + Za Karlem Maryskem

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, 1) Emoční itinerář, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, jako svou 66. publikaci, obs. Emoční diář, Milostní deník, Groteskní povídky, He Hablado con Fidel, Vyřkl prdel v Národním divadle, Filosof z předměstí, Ediční poznámka, clpl. vazba se zlacením, 318s., velmi dobrý stav; 2) Za Karlem …

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Vůle lidu (propagandistická kniha o Číně)

    Položka č.: 392

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, několik čísel časopisu Vůle lidu (volný překlad), obs. velké množství obrazového materiálu (čb. i bar. fotografie, reprodukce, mapy aj.), vyd. v Číně, 1950, uprostřed knihy umístěn rozkládací čb. plakát s Mao Ce-tungem, plpl. převazba, pův. ob. vevázány, místy jen trochu ušpiněno, desky mírně…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Nauka o cestovním ruchu

    Položka č.: 390

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obsáhlý text neurčeného autora či autorů s širokým záběrem týkajícího se cestovního ruchu, jednotlivé kapitoly pojednávají např. o historii, významu, předpokladech cestovního ruchu, jiné o o provozu hotelů, restaurací, o funkcích jednotlivých číšníků, o organizaci, zaměstnancích, stravování a…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Bellum. Cyklus 7 barevných dřevorytů

    Položka č.: 369

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1913 v rozměrech originálu, 7 barev. a 1 čb. titulní linoryt, litografie Reprostudio Danek, vydala Argestea, Praha 1995, volné listy v v deskách, 9 listů, velmi velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající čl…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ďáblova zahrádka aneb přírodopis strašidel to jest: neobyčejná cesta mezi ďáblovými dětmi, přízraky a bytostmi přírodními, zjevujícími se často hříšnému člověku

    Položka č.: 362

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, první vydání reprintu Váchalova originálu z roku 1924, doslov Jan K. Čeliš, úprava Aleš Krejča, 2. sv. edice Knihy Josefa Váchala, vydal Ladislav Horáček - Paseka, Praha 1992, celopl. vazba s ob., 316s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupin…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Cesta kolem světa za osmdesáte dní

    Položka č.: 320

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, román byl do češtiny přeložen v témže roce kdy premiérově vyšel ve Francii, přel. J. Drn, č. 2 roč. 7. Matice lidu na rok 1873, vydal Spolek pro vydávání laciných knih českých, Praha 1873, pův. brož, 244s., zkosená vazba, obálka zašlá,okraje otrhané, hřbet popraskaný, dobrý stav, A…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Reise um den Mond (Ze Země na Měsíc)

    Položka č.: 319

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka vevázána před titulem, III. vydání, 2. sv. Julius Vernes Schriften vydal A. Hartlebens Verlag, Wien Pest Leipzig 1875, pův. clpl. vazba s ražbou a zlac. nápisem na deskách, 300s., konce hřbetu poškozené, desky zašlé, písmo na deskách vybledlé, vazba v přídeští rozvolněná, okraje listů …

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    A. Moravia: Lhostejní

    Položka č.: 602

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dvoubarevná litografie ve frontispisu, návrh kresby na vazbě a exlibris lito na přídeští Toyen, tisk Müller a spol. Turnov, 70. sv. edice Symposion, vydal R. Škeřík, Praha 1933, clpl. vazba se zl. reliéfem, ex. 129/300, 302s., domácí Simili Japan, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Český bibliofil III. ročník

    Položka č.: 607

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, lept J. Konůpek, sign., litografie K. Svolinský, sign., litografie V. Mašek, sign., obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1931, úprava M. Kaláb, K. Svolinský, 550 výtisků, brožovaná, ochranný obal , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    August Vermeylen: Věčný žid

    Položka č.: 464

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, pův. lept ve frontispisu a návrh a úprava vazby J. Konůpek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 72/500 na Japanu Banzay, ed. Symposion, pův. clkžn. tlačená vazba se zlacením na hřbetu, 170s., lehce vybledlý hřbet desek, na tit. listě podpis pův. majitele, jinak velmi dobrý, pěkný stav!…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • David Němec

    (1961)

    Pavel Zajíček: Kniha moří

    Položka č.: 468

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, grafický list ve frontispisu a il. D. Němec, vyd. Pulchra, Praha, 2011, ex. 213, ob. a upr. Petr Krejzek, studio ReDesign, pův. brož s karton. pouzdrem, 189s., výborný stav knihy, pouzdro lehce opotřebené, pův. přiložené CD chybí, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Konstantin Biebl

    (1898-1951)

    Fotografie s podpisem

    Položka č.: 770

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    fotopohlednice s podpisem, 14 x 19 cm, pův. fotogr. pohlednice s vlast. podpisem vydal V. J. Krýsy, Plzeň, foto Langhans, Praha, lehce zašpiněno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    Zemi milované... (Mánesův odkaz národu)

    Položka č.: 523

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pěkná pův. kožená vazba, vyd. Orbis, Praha, 1939, usp. Fr. Kovárna, bohatá obr. příloha, desky lehce ušpiněné a mírně zažloutlé, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. V. Mánesa, CH. Rubena a F. Tkadlíka na pražské Akademii, poté studium na Akademii v Mnichov…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook