Internetová aukce

V případě zájmu o prohlídku děl z internetové aukce nás prosím kontaktujte na tel.: 224 930 340.

SEZNAM AUTORŮ

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    Portrét muže

    Položka č.: 226355

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:00

    dřevoryt, 20,5 x 14 cm, sign. PD B. Lacina, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na VŠUP v Praze, člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Moravského sdružení výtvrných umělců

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Hudba

    Položka č.: 226372

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:02

    litografie, 1974, 26,5 x 19,5 cm, sign. PD Liesler 74, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Studie k ilustraci

    Položka č.: 226394

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:04

    litografie, 31 x 40 cm, sign. LD Mašek V., Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    1945 Květen

    Položka č.: 226395

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:06

    dřevoryt, 1944, 31,9 x 24,9 cm, sign. PD Mašek V., LD značeno ve štočku V. Mašek sc. 1944, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Mlýn

    Položka č.: 226406

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:08

    litografie, 20,3 x 28 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Šterkaři

    Položka č.: 226411

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:10

    lept, 12,3 x 13 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Portrét starého muže

    Položka č.: 226453

    Vyvolávací cena: 550 CZK (23 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:12

    tužka, papír, 29,1 x 23 cm, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 550 CZK (23 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Schenk

    (1892-?)

    Jesličky s panoramatem města Bechyně

    Položka č.: 226530

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:14

    lept, 1943, 13,5 x 15,3 cm, sign. PD Jindřich Schenk 1943, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Michaela Šechtlová

    (1952)

    Tábor

    Položka č.: 226587

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:16

    litografie, 1970, 28 x 21 cm, sign. PD Šechtlová 70, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Po náletu

    Položka č.: 226607

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:18

    dřevoryt, 23,4 x 35,3 cm, sign. PD K. Štěch, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Štika

    (1898-1975)

    Čtenář

    Položka č.: 226610

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:20

    dřevoryt, 1935, 9,7 x 23,8 cm, sign. PD K. Štika 35, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium profesury kreslení, modelování a geometrie na FF UK, člen a předseda SČUG Hollar, člen UB

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Hudba

    Položka č.: 226613

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:22

    linoryt, 24 x 17,5 cm, sig. DU Jaroslav Šváb, č. 20/78, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný člen Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Dostaveníčko u studny

    Položka č.: 226626

    Vyvolávací cena: 850 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:24

    lept, akvatinta, 16,3 x 22,2 cm, sign. PD Troup, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze, žák prof. J. Bendy na UMPRUM v Praze, stipendijně u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts décoratifs v Paříži

    Aktuální cena: 850 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Z cyklu Silnice

    Položka č.: 226661

    Vyvolávací cena: 550 CZK (23 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:26

    tužka, papír, 23 x 28,8 cm, vzadu popsáno, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 550 CZK (23 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Vymětal

    (1929-1992)

    Žena z hanácka

    Položka č.: 226671

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:28

    dřevoryt, 18,8 x 12 cm, sign. PD SVymětal, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Krajina s hradem

    Položka č.: 233747

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:30

    lept, 1931, 24,9 x 29,5 cm, sign. PD Vik, PD značeno ve štočku VK 31, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd …

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eugen Weidlich

    (1916-1983)

    K.H. Mácha: Máj

    Položka č.: 238760

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:32

    tisk, 42 x 51 cm, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen tvůrčí skupiny Plakát a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor Polášek

    (1911-1989)

    Hynek

    Položka č.: 238761

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:34

    dřevoryt, 39,5 x 31,6 cm, sign. PD V. Polášek, lehce zažloutlý, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. P. Dillingera na ŠUŘ v Brně a prof. J. Obrovského, T. F. Šimona a F. Thieleho na AVU v Praze, člen JUV a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor Polášek

    (1911-1989)

    Kat

    Položka č.: 238762

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:36

    dřevoryt, 35,9 x 31,6 cm, sign. PD V. Polášek, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. P. Dillingera na ŠUŘ v Brně a prof. J. Obrovského, T. F. Šimona a F. Thieleho na AVU v Praze, člen JUV a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    2x Ex Libris Josef Stejskal

    Položka č.: 238784

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:38

    litografie, 11 x 8 cm, sign. DU J. Vodrážka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Mařík

    (1915)

    KHM máj

    Položka č.: 238817

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:40

    dřevoryt, 8 x 5 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Patočka

    (1909-1996)

    Básník s holubicí

    Položka č.: 238820

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:42

    tuš, běloba, papír, 22,5 x 16 cm, sign. PD Franta Patočka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Přemysl Rolčík

    (1922-1989)

    Máchův kraj

    Položka č.: 238821

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:44

    dřevoryt, 9 x 7 cm, sign. DU Rolčík, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Máchovské motivy (konvolut 15 položek)

    Položka č.: 238830

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:46

    pohlednice, reprodukce, fotokopie, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Fotoateliér Jindra

    K.H. Mácha: Byl první máj...

    Položka č.: 238832

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:48

    fotopohlednice, 13 x 8 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Mácha

    Položka č.: 238839

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:50

    litografie, 17,2 x 11,3 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Dívka s knihou

    Položka č.: 238842

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:52

    dřevoryt, 30,5 x 27 cm, sign. PD KSvolinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Brož

    (1904-1980)

    Dostihy

    Položka č.: 238843

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:54

    litografie, 1944, 21,5 x 45,5 cm, sign. PD J. Brož 44, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera na UMPRUM v Praze, prof. F. Kupky v Paříži, člen Skupiny 58 a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mario Stretti

    (1910-1960)

    Hradčany

    Položka č.: 238845

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:56

    lept, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Mario Stretti, LD značeno v desce ms, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Kalous

    (1884-1960)

    Pohled na dům

    Položka č.: 250733

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:58

    dřevoryt, 1946, 14,1 x 17,3 cm, sign. LD AKalous 1946, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook