Karel Němec

(1886-1972)

Učitel, historik a výtvarník Po absolvování Učitelského ústavu odešel na pražskou Akademii výtvarného umění. Studium z finančních důvodů neukončil, ale osvojil si všechny výtvarné techniky,zejména olejomalbu, akvarel, ale i grafiku a modelařinu. Své schopnosti dále rozvíjel na studijních cestách v Itálii a Anglii. Vytvořil i několik kopií významných světových malířů. Osvojil si i všechny techniky umělecké fotografie a ve 20.letech minulého století se stal jedním ze zakladatelů České fotografické moderny. Fotografické techniky studoval u proslulého prof. Karla Nováka, který byl jeho přítelem. Jeho dílo bylo prezentováno na několika výstavách a v galeriích. Dále se věnoval i historii, byl ředitelem Městského muzea v Horažďovicích a napsal Dějiny města Horažďovic.

Žádná aktuální aukce