Karel Oberthor

(1921-1996)

žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik; věnoval se malbě, volné a drobné grafice a volné kresbě; vytvořil stovky exlibris, provedených většinou výrazně barevnou litografií nebo dřevorytem; opakovaně se vracel do jižních Čech, zejména na Prachaticko; v krajinomalbě zdůrazňoval vše, co souvisí s lidskou tvořivou aktivitou; vstupoval i do jiných tematických okruhů, mezi nimiž podstatné místo zaujímají humorní domácí skřítkové, dominantní však zůstává motiv koně v nejrůznějších významových souvislostech; jednotlivé postavy, dvojice či skupiny koní, romantické imaginární krajinné vize, příznačně stylizované siluety stromů, ptáci a lidské postavy jsou prostředkem k vyjádření neomezené škály citů, pocitů a vztahů; litografii a monotyp obohatil řadou dosud neznámých postupů (1957 tisk barevné litografie z jednoho kamene pro všechny barvy); japonští podnikatelé mu uspořádali putovní výstavu v Japonsku (1987); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJG v Hluboké nad Vltavou, Krajské galerie ve Zlíně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)

SEZNAM AUTORŮ


  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Houbař (Ex libris Jiří Suchomel)

    Položka č.: 220990

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 20:50

    litografie, 1963, 9,8 x 7 cm, sign. PD K. Oberthor 63, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Latina

    Položka č.: 229128

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 21:18

    litografie, 1980, 13,2 x 18,3 cm, sign. DU K.Oberthor 80, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Nelson

    Položka č.: 229129

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 21:20

    litografie, 1981, 13,4 x 18,3 cm, sign. DU K.Oberthor 81, autorský list, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Loď na moři

    Položka č.: 220241

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 03. 06. 2019 14:05

    lept, 1966, 10,8 x 18,5 cm, sign. DU K. Oberthor 66, č. 63/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Na dostizích

    Položka č.: 211475

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 24. 06. 2019 18:54

    litografie, 1977, 9 x 13,5 cm, sign. DU K. Oberthor 77, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Strom

    Položka č.: 235036

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 27. 06. 2019 18:38

    olej, papír, 20,5 x 27,5 cm, sign. PD Oberthor, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Klaun s houslemi

    Položka č.: 234386

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 09. 07. 2019 18:43

    litografie, 40 x 28 cm, značeno DU autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    V sluneční zahradě

    Položka č.: 234619

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2019 19:16

    linoryt, 20 x 67,5 cm, značeno DU a na zadní straně autorským razítkem, mírně zašpiněný a při levém okraji mimo tisk mírně natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook