Michal Singer

studium na FF UK v Praze; malíř; je ilustrátorem, malířem, básníkem a hudebníkem; od 1993 se věnuje volné tvorbě; maloval krajinářská zátiší z periferie, velké formáty s náměty, které reagují na reklamní média metropole, od počátku 90. let emotivní obrazy velkoměsta; zobrazuje privátní i sociální témata; obrazy jsou výrazně barevné, barvu používá ve funkci znaku nebo symbolu; nejdůležitějším výrazovým prostředkem zůstává kresba, vazba na skutečnost, v podstatě realistické zpodobnění; malby chápe jako symboly, vkládá do nich hluboké významy, filosofické podtexty; stále zobrazuje postavy, některé s autoportrétními rysy; malbu ovlivnil civilismus a práce členů Skupiny 42; práce jsou spontánní a blíží se k práci mladých writerů, podepisuje je signaturou Sígr; je v neustálém kontaktu s mladými i hudbou, klubovou scénou a podobně; patří k zakladatelům týdeníku Respekt, působil v časopise jako grafik a výtvarný redaktor; vydal knihu Co jsem viděl, co jsem slyšel, kde jsem byl! (M. Šimáček, 1997), 1999 vydal knižně své kresby, 2001 v nakladatelství Argo knihu básní Shell - námořnická trilogie s vlastními litografiemi (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Michal Singer

    Škorně

    Položka č.: 233831

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:31

    kombinovaná technika, plátno, 2012, 50 x 50 cm, Michal Singer (1959) je významným představitelem současné české figurativní malby. Jeho malířská tvorba se nachází na pomezí exprese, vyznačuje se originální, nezaměnitelnou tvarovou deformací, autor také ve svých dílech často klade pasty do vysokých v…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Michal Singer

    Hlava muže

    Položka č.: 234424

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 09. 07. 2019 19:21

    litografie, 2009, 49,2 x 34,3 cm, sign. DU Singer 09, č. 1/100, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)