Marie Michaela Šechtlová

studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze; ilustrátorka, grafička, malířka; pochází z rodu fotografů; zaměřuje se na volnou grafiku, exlibris, kresbu, knižní ilustraci, malbu a počítačovou grafiku; tvoří v duchu lyrismu, s důrazem na detail a vystižení nenávratného okamžiku; z grafických technik si oblíbila mezzotintu, akvatintu, slepotisk, lept; náměty čerpá z jihočeské krajiny, přírody, literatury, hudby a divadla; spolupracuje s několika nakladatelstvími, např. vytvořila pro Supraphon učebnici hudební výchovy pro lidové školy umění s názvem Mladí muzikanti; pro interiéry realizuje počítačovou grafiku (RM systém Tábor, Česká obchodní banka Strakonice ad); zastoupena ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Havlíčkově Brodě, GVU v Ostravě, Muzea exlibris v Chrudimi a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Položka č.: 227088

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 07. 2019 19:20

    lept, 10 x 4,8 cm, sign. DU M.M. Šechtlová, č.9/55, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Položka č.: 235346

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 20. 08. 2019 22:58

    litografie, 59 x 43 cm, sign. DU M. M. Šechtlová, č. 24/60, při spodním okraji pomuchlaný papír, nezasahuje do tisku, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Za oponou

    Položka č.: 236765

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 05. 09. 2019 16:29

    litografie, 49,3 x 38,2 cm, sign. DU M.M. Šechtlová, č. 22/60, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Karneval

    Položka č.: 236777

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 05. 09. 2019 16:41

    litografie, 47,8 x 37,2 cm, sign. DU M.M. Šechtlová, č. 24/60, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)