Miroslav Pošvic

studium na Střední grafické škole v Praze; malíř, grafik; od 1988 ve svobodném povolání; věnuje se malířské a grafické tvorbě; zprvu navazoval na tradici grotesky v českém výtvarném umění, v posledních letech vyvažuje grotesknost lyričtější rovinou; věnuje se převážně tvorbě nefigurálních kompozic v tušených a jemně odstíněných náznacích; v oblasti grafiky preferuje techniku barevné litografie (1994 obdržel jednu z pěti cen za českou grafiku roku); v grafikách z počátku 90. let jsou živočišné prvky a tvary zasazeny do nevymezeného prostředí, v němž plují, padají, vznášejí se; v pozdějších pracích se postupně uvolňuje i dříve pevný tvar, přírodní element se stává strukturou, pohybem, patvarem; okrajově se zabývá sochařskou tvorbou, pracuje v pískovci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

  • Miroslav Pošvic

    Jemné hry

    Položka č.: 182098

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 24. 07. 2019 16:20

    barevná litografie, 2007, 41 x 45,5 cm, sign. PD M. Pošvic 2007, č. 4/20, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Miroslav Pošvic

    Piety

    Položka č.: 182100

    Plánované ukončení: 24. 07. 2019 16:21

    pastel, papír, 2002, 68,5 x 50 cm, sign. DU M. Pošvic 2002, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

  • Miroslav Pošvic

    Božská komedie

    Položka č.: 237258

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 24. 07. 2019 19:04

    barevná litografie, 2005, 51 x 63 cm, sign. PD Miroslav Pošvic 2005, č. 8/16, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Miroslav Pošvic

    Mrknutí oka

    Položka č.: 237259

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 24. 07. 2019 19:05

    barevná litografie, 2005, 44 x 36,5 cm, sign. PD Miroslav Pošvic 2005, č. 17/20, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Miroslav Pošvic

    Plynutí (PF 1997)

    Položka č.: 237123

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 22. 08. 2019 19:32

    litografie, 1996, 14,5 x 18,8 cm, sign. PD M. Pošvic 96, č. 57/100, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)