Eva Činčerová

žákyně prof. Tittelbacha na AVU v Praze; malířka, grafička, ilustrátorka; věnovala se figurální tvorbě; v grafice vytvářela cykly Lidice (1974), Dvojice (1976), Portréty (1977), Činnost (1978); věnovala se i monumentální tvorbě (art-protis, návrhy na monumentální sklo, fotokopie v architektuře); těžiště tvorby je ale ve volné grafice a knižní ilustraci; realizovala stálou expozici v Národním technickém muzeu; její dílo je zastoupeno v NG v Praze, GHMP aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Eva Činčerová

    Souboj

    Položka č.: 229057

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 15. 10. 2019 17:46

    lept, 1966, 43,5 x 49,5 cm, sign. PD E. Činčerová 66, zažloutlý, při okrajích lehce poškozený papír, na papíře skvrny, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Tittelbacha na AVU v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)