Jan Tichý
(1962)studium na AVU v Praze u prof. Jiroudka a doc. Karmazína a na Královské akademii v Antverpách v Belgii; zabývá se lyricky abstraktní krajinomalbou, kresbou, grafikou a malbou na porcelán. Inspiraci hledá v přírodě. Pracuje v cyklech (Květ, Hra) Ilustracemi přispívá do Lidových novin. Pedagog figurální kresby na Výtvarné škole V. Hollara v Praze. Člen sdružení Mikrosvěty. "Práce Jana Tichého působí velmi soustředěně, i když se rozrůstá do nejrůznějších oblastí. Jeho obrazy prostupuje cit pro ztvárnění přírody, zjednodušení tvarů, potlačení detailů a zdůraznění základních vlastností. V jeho projevu se prosazuje i smysl pro ornament, pro rytmus a proměnu prvků, z nichž se sládá celek. Vstupuje do něj i hravost, která tvoří protiváhu přísné a někdy až strohé stavbě krajiny. (...) Snaží se proniknout pod povrch krajiny, vyjádřit její charakter, oddálit její tajemství a nakonec zobecnit své poznání. Chce pochopit postavení člověka v přírodě a vesmíru, význam a úlohu naší civilizace. Jeho tvorba má ve všech oblastech přirozený vývoj a působí vyváženě. V malbě se vedle střídmé barevné skladby prosazuje i čistá linka. Promítá se do ní smysl pro vyjádření vztahů mezi jednotlivými prvky a celkem. V kresbě se prolínají klasické postupy s novými technickými možnostmi, které však vždy odpovídají malířově přirozenosti. V jeho keramice se objevují motivy, s nimiž se setkáváme v malbě i kresbě. Přitom se v ní objevují neobvyklé tvary a proniká do ní osobitý rukopis. Jan Tichý patří k umělcům, jejichž tvorba se na první pohled pozná, protože má logický, přirozený a zřetelný vývoj" (z textu Jiřího Machalického)
Jan Tichý
Cesta III.
Položka č.: 244844Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:37
tužka, papír, 2004, 80 x 57 cm, sign. PD J. Tichý 2004, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)
Jan Tichý
Vzpomínka
Položka č.: 162824Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)
Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:38
tužka, papír, 1997, 86,5 x 62,5 cm, sign. PD J. Tichý 97, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)
Jan Tichý
Brána
Položka č.: 247490Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 17:23
litografie, 2008, 32,5 x 48,5 cm, sign. PD Jan Tichý 2008, 28/40, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Jan Tichý
Kmen
Položka č.: 247489Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 17:24
litografie, 2008, 43 x 33 cm, sign. PD J. Tichý 2008, 11079, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Jan Tichý
Ladění
Položka č.: 247488Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 17:25
litografie, 2004, 37,5 x 48 cm, sign. PD Jan Tichý 2004, 11202, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Jan Tichý
Pastička
Položka č.: 247487Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 17:26
litografie, 2000, 48,5 x 37,5 cm, sign. PD Jan Tichý 2000, 11263, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Jan Tichý
Položka č.: 246654Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 17:27
akryl, papír, 1990, 90 x 66 cm, sign. PD J. Tichý 90, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Jan Tichý
Položka č.: 189232Vyvolávací cena: 4.200 CZK (175 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 17:28
akryl, papír, 2006, 66,3 x 90,5 cm, sign. PD J. Tichý 2006, při pravém okraji mírně pokrčený a natržený papír, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Aktuální cena: 4.200 CZK (175 €)
Jan Tichý
Počítačová žena
Položka č.: 186139Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 17:29
akryl, papír, 1992, 80 x 62 cm, sign. PD J. Tichý 92, na zadní straně popsáno autorem, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Jan Tichý
Vesmírný paroháč (Astrál III.)
Položka č.: 281634Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:17
Jan Tichý
Mléčná dráha
Položka č.: 281635Vyvolávací cena: 4.200 CZK (175 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:18
Jan Tichý
U bazénu
Položka č.: 281636Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:19
Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)