Karel Šafář

(1938-2016)

žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; věnuje se kresbě, malbě (olej, akvarel), volné a užité grafice, knižní ilustraci (pro nakladatelství Artia, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Albatros, Odeon, Vyšehrad aj.), plakátové tvorbě (pro bývalý Pragokoncert) a exlibris; ve volné grafice upřednostňuje motiv ženy a domova; malbou, kresbou i grafikou zachytil např. dojmy z cest po Mongolsku, Indii, Nepálu, pražská zákoutí, akty; působil také jako pedagog výtvarné výchovy na LŠU v Praze - Nuslích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Zahrada

    Položka č.: 188804

    Vyvolávací cena: 9.900 CZK (396 €)

    Plánované ukončení: 24. 07. 2019 16:49

    olej, plátno, 40 x 30 cm, sign. PD Šafář, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 9.900 CZK (396 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Loď

    Položka č.: 233899

    Vyvolávací cena: 650 CZK (26 €)

    Plánované ukončení: 01. 08. 2019 14:58

    lept, 12,1 x 7,8 cm, sign. DU K. Šafář, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 650 CZK (26 €)