• Karel Sigmund

    (1897-1959)

    Lovecké zátiší

    Položka č.: 230034

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:00

    olej, dřevěná deska, 98 x 117 cm, sign. LD K. Sigmund, rám, malba místy poškozena

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Položka č.: 230035

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:01

    kresba perem, papír, 1945, 25 x 12 cm, monogr. PD B. 45, rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická I.

    Položka č.: 230036

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:02

    kresba perem, papír, 1945, 21 x 14,8 cm, monogr. LD B. 45, rám, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická II.

    Položka č.: 230037

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:03

    kresba perem, 1945, 21 x 14,8 cm, monogr. PD B. 45 , rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Aleš Lamr

    Duhová obloha v modré

    Položka č.: 230038

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:04

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Aleš Lamr

    Duhová obloha v oranžové

    Položka č.: 230039

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:05

    akvarel, tuš, papír, 1992, 33 x 22,5 cm, monogr. DU A.L. 92, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID4343 Historie příhozu

  • Ivan Ouhel

    Oranice

    Položka č.: 230040

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:06

    akvarel, tuš, papír, 32 x 38 cm, sign. PD I. Ouhel, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Martin Salajka

    (1981)

    Sova s lebkou

    Položka č.: 230041

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:07

    olej, plátno, 2013, 40 x 35 cm, sign. vzadu Martin Salajka 2013, žák prof. M. Rittsteina

  • Maxmilián Švabinský

    Žně v Chodově (malé)

    Položka č.: 230042

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:08

    litografie, 1953, 10,4 x 13,5 cm, sign. DU MŠvabinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Malá kytice II.

    Položka č.: 230043

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:09

    litografie, 1948, 16,6 x 12,2 cm, sign. DU MŠvabinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v …

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

    Poslední dražitel: ID2077 Historie příhozu

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    ExLibris

    Položka č.: 230044

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:10

    litografie, 1971, 15,2 x 7,7 cm, sign. DU Sklenář 71, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

    Poslední dražitel: ID779 Historie příhozu

  • Adriena Šimotová

    (1926-2014)

    Položka č.: 230045

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:11

    lept, 1993, 15,7 x 15,7 cm, sign. DU Adriena Šimotová 93, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a prof. J. Kaplického na VŠUP tamtéž, členka skupiny G, UB 12 a Nové skupiny

  • Jan Švankmajer

    Sbírka 3

    Položka č.: 230046

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:12

    originální litografie, 2015, 42,8 x 32 cm, sign. PD Švankmajer J. 2015, č. 25/40, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

  • Jan Švankmajer

    Sbírka 2

    Položka č.: 230047

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:13

    originální litografie, 2015, 45,2 x 60,6 cm, sign. PD Švankmajer J. 2015, č. 40/40, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Jan Švankmajer

    Sbírka

    Položka č.: 230048

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:14

    originální litografie, 2015, 43,6 x 59,8 cm, sign. PD Švankmajer J. 2015, č. 40/40, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

  • Ota Janeček

    Spící

    Položka č.: 230049

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:15

    linoryt, 21,5 x 16,3 cm, sign. DU Ota Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Ota Janeček

    Zvoneček

    Položka č.: 230050

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:16

    suchá jehla, 8 x 12 cm, sign. PD Ota Janeček, pasparta, č. 9/40, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Ota Janeček

    Půlakt

    Položka č.: 230051

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:17

    linoryt, 11 x 9,3 cm, sign. DU Ota Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Muž s doutníkem

    Položka č.: 230052

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:18

    kresba na ultrafánu, 13 x 8 cm, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Adam a Eva

    Položka č.: 230053

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:19

    litografie, 21,4 x 14,9 cm, sign. DU ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: ID6130 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Pán a pes

    Položka č.: 230054

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:20

    serigrafie, 9,1 x 5,6 cm, sign. DU ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 1977

    Položka č.: 230055

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:21

    litografie, 10,5 x 40 cm, značeno na desce PD ABorn, rám, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Oldřich Kulhánek

    Pěst

    Položka č.: 230056

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:22

    lept, 1989, 14,1 x 9 cm, sign. DU O. Kulhánek 89, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Jiří Anderle

    Free float

    Položka č.: 230057

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:23

    mezzotinta, suchá jehla, lept, 1979, 97 x 74 cm, sign. DU Anderle, rám, č. 29/40, při okrajích lehce poškozený papír, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Dívka s květinami

    Položka č.: 230058

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:24

    litografie, 33,2 x 23 cm, sign. PD L. Jiřincová, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

  • Ludmila Jiřincová

    Překvapení

    Položka č.: 230059

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:25

    litografie, 31 x 19,5 cm, sign. DU L. Jiřincová, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

  • Ludmila Jiřincová

    Dívka s květy ve vlasech

    Položka č.: 230060

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:26

    linoryt, 17,6 x 12 cm, sign. PD L. Jiřincová, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

  • Tomáš Bím

    Golfové hřiště

    Položka č.: 230062

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:28

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Tomáš Bím

    Tuba

    Položka č.: 230063

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:29

    litografie, 1992, 64 x 48 cm, sign. DU Tomáš Bím 92, rám, č. 45/140, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

  • Tomáš Bím

    Poslední kafe před LA

    Položka č.: 230065

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 16:31

    litografie, 2005, 48 x 37,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 7.12.2005, rám, autorský tisk, připsáno věnování: Honzovi za všechny fotky!, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium