Důležité upozornění: K aktuální dosažené ceně se připočítává přirážka aukční síně ve výši 20% včetně Více zde >>>

Vyzvednutí vydražených položek: Vydražené položky budou připraveny k zaplacení a vyzvednutí vždy následující týden po uko Více zde >>>

NEPŘEHLÉDNĚTE: Internetové stránky jsou statické tj. nemění se (zobrazují pouze stav v čase Vašeho příhozu) Chcete-li zjistit aktuální stav je nutné klikno Více zde >>>


Internetová aukce

Nabízená díla je možné připravit k nahlédnutí po předchozí domluvě. V případě zájmu lze kontaktovat pracovníky aukční síně nejméně 2 pracovní dny předem telefonicky na čísle 224 930 340 nebo e-mailem: info@galerie-vltavin.cz.

SEZNAM AUTORŮ
Aktualizace průběhu aukce Aktuální strana: 7 z celkem 97 stran
161145
detail

Josef Jíra (1929-2005)

Bohumil Hrabal: Libenské Aktikule bibliofilie, lept J. Jíra, Praha 1994, Ex. 27/50, provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny


Vyvolávací cena: 4000 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:02
Aktuální cena: 4000 CZK (160 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161146
detail

Václav Jírů (1910-1980)

Edice Profily soubor 12 fotografií, 1963, 13,2 x 17,8 cm, úvodní text Jiří Macků, nakladatelství Orbis, Praha, v původním přebalu, kompletní, provenience: Antikvariát Dlážděná


Vyvolávací cena: 400 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:04
Aktuální cena: 400 CZK (16 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161147
detail

Svatopluk Klír (1896-1959)

Maurice Maeterlinck: Poklad pokorných bibliofilie, úprava Svatopluk Klír, Alois Srdce, Praha 1927, 2000 výtisků, 105 s., orig. brož, provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. Dítěte a A. Hofbauera


Vyvolávací cena: 180 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:06
Aktuální cena: 180 CZK (8 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161148
detail

Eva Kmentová (1928-1980)

In memoriam katalog, sborník k poctě sochařky E. Kmentové, vydala Jazzová sekce, 64 čb. a 9 barevných vyobrazení v přílohách, 74 s., brožovaná, provenience: Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Wagnera, členka Umělecké besedy


Vyvolávací cena: 500 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:08
Aktuální cena: 500 CZK (20 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161149
detail

František Kobliha (1877-1962)

Růžena Jesenská: Srdce bibliofilie, front. a ornamentace František Kobliha, upr. K. Dyrynk, Praha Kočí 1927, vytiskla Státní tiskárna, nestr., Ex. 143/540, orig. brož. Sáňka 1579, provenience: Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar


Vyvolávací cena: 400 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:10
Aktuální cena: 400 CZK (16 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161150
detail

František Kobliha (1877-1962)

Teréza Dubrovská: Pandořina skřínka bibliofilie, typo. a 2 dřevoryty František Kobliha, J.Otto, Praha 1927, Ex. 159/500, orig. brož., lehké skvrny od vlhkosi na okrajích některých listů , provenience: Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar


Vyvolávací cena: 250 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:12
Aktuální cena: 250 CZK (10 €)
Poslední dražitel: ID3820
Historie příhozu

161151
detail

František Kobliha (1877-1962)

Růžena Jesenská: Poslání bibliofilie, 2x dřevoryt, úprava a vazba Fr. Kobliha, edice "vybrané knihy, svazek 18", vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1919, 40 s., vazba kartonová, stav: dobrý, odřený hřbet, provenience: Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar


Vyvolávací cena: 200 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:14
Aktuální cena: 200 CZK (8 €)
Poslední dražitel: ID3820
Historie příhozu

161152
detail

František Kobliha (1877-1962)

G. Pfleger Moravský: Z nočních dumek bibliofilie, dřevoryty Fr. Kobliha, uspořádal Bedřich Beneš Buchlovan, vydal Vilém Šmidt, Praha 1940, edice Máj, svazek 9, Ex. 350, volné listy , provenience: Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar


Vyvolávací cena: 200 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:16
Aktuální cena: 200 CZK (8 €)
Poslední dražitel: ID3820
Historie příhozu

161153
detail

Kol. autorů

Natur - und Kunstlexicon 1. díl A-B bibliofilie, 3 mědiryty v příloze, Wien 1824 Hirschfeldschen Verlage, 552 s., ex libris, dobová polokož. vazba, provenience: Antikvariát Ostrovní


Vyvolávací cena: 200 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:18
Aktuální cena: 200 CZK (8 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161154
detail

Jan Konůpek (1883-1950)

Otokar Březina: Motiv z Beethovena (Tajemné dálky) bibliofilie, 2x kresba J. Konůpek, 1938, vytiskli Kryl a Scotti, brož., provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl


Vyvolávací cena: 200 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:20
Aktuální cena: 200 CZK (8 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161155
detail

Luboš Kopáč (1908)

J.W. Goethe: Balada o zapuzeném a vracejícím se hraběti bibliofilie, dřevoryty a úprava L. Kopáč, přeložil O. Fischer, soukromý tisk, Praha 1932, Ex. 42/100, volné listy v obálce, provenience: Antikvariát Ostrovní


Vyvolávací cena: 200 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:22
Aktuální cena: 200 CZK (8 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161156
detail

Pravoslav Kotík (1889-1970)

Jiří Mahen - Měsíc bibliofilie s pěti původními dřevoryty, 1920, přebal 18,3 x 11,5 cm, vydal S. minařík v Praze, obálka V. H. Brunner, nerozřezáno, obálka při okrajích poškozena, provenience: Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko


Vyvolávací cena: 250 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:24
Aktuální cena: 250 CZK (10 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161157
detail

Rudolf Kremlička (1886-1932)

Karel Kappstein: Umělecká litografie bibliofilie, 10 orig. sign. litografií Rudolf Kremlička + vevázaná obálka, L. Bradáč, Praha 1921, vytiskli Kryl a Scotti, Ex.97/500 na lepším papíře, celoplátěná vazba, výborný stav, provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes


Vyvolávací cena: 22500 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:26
Aktuální cena: 22500 CZK (900 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161158
detail

Rudolf Kremlička (1886-1932)

Jaromír Pečírka: Volné směry XXIII. umělecký měsíčník, původní dřevoryt K.Vika, J. Rambouska, litografie R. Kremličky, vydal SVU Mánes v Praze 1925, celoplátěná vazba, 304 s., provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes


Vyvolávací cena: 900 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:28
Aktuální cena: 900 CZK (36 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161159
detail

František Kupka (1871-1957)

L´Assiette au Beurre časopis, 1904, zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na papíře drobné skvrny, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar


Vyvolávací cena: 2300 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:30
Aktuální cena: 2300 CZK (92 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161160
detail

František Kupka (1871-1957)

L´Assiette au Beurre časopis, 1904, zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar


Vyvolávací cena: 2300 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:32
Aktuální cena: 2300 CZK (92 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161161
detail

František Kysela (1881-1941)

Památce Mistra Jana Husi bibliofilie, úprava, 14 kreseb, frontispis, titulní list, předsádka a vazba F. Kysela, vydal Fr. Borový, Praha 1915, 127 s., ražená pergamenová vazba A. Jelínka, zlacená ořízka, provenience: Antikvariát Ostrovní, studium na uměleckoprůmyslové škole v Praze, na AVU tamtéž


Vyvolávací cena: 680 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:34
Aktuální cena: 680 CZK (28 €)
Poslední dražitel: ID3820
Historie příhozu

161162
detail

Bohdan Lacina (1912-1971)

Francis Jammes: Švec a dívka bibliofilie, dřevoryty B. Lacina, úprava R. Hála, přeložil Josef Heyduk, vydal Jan V. Pojer, Brno 1948, 74. svazek edice Atlantis, Ex. 345/500, 44 s., volné listy v obálce, provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na VŠUP v Praze, člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Moravského sdružení výtvrných umělců


Vyvolávací cena: 250 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:36
Aktuální cena: 250 CZK (10 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161163
detail

Bohdan Lacina (1912-1971)

I.A. Krylov: Bajky bibliofilie, 9x dřevoryt B. Lacina, typo O. Menhart, tisk Průmyslová tiskárna v Praze, vydal ELK 1947, 105 str., brož., provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na VŠUP v Praze, člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Moravského sdružení výtvrných umělců


Vyvolávací cena: 120 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:38
Aktuální cena: 120 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161164
detail

Josef Mánes (1820-1871)

Měsíce album, úvodní text Karel B. Mádl, reprodukce a tisk Čes. graf. akciová společnost v Praze, vydal J. Otto, Praha, exlibris R. Maasové, kožená zdobená vazba, provenience: Antikvariát Ostrovní


Vyvolávací cena: 400 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:40
Aktuální cena: 400 CZK (16 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161165
detail

Josef Mánes (1820-1871)

Život na panském sídle 15x reprodukce akvarelu, 1940, 39,5 x 29,5 cm, text A. Macek, II. vydání, Topičova edice v Praze, 1940, provenience: Antikvariát Dlážděná


Vyvolávací cena: 250 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:42
Aktuální cena: 250 CZK (10 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161166
detail

Eleazar Mauvillon

Histoire de la derniere guerre de Boheme (Tome premier & second) bibliofilie, 3. svazek chybí, vydavatel Paul Lenclume, Francfort 1745, 4 orig. mapy: mapa bitvy u Čáslavy mezi Rakušany a Prusy, plán pražských měst, plán města Chebu a okolí obleženého vojskem uherské královny, plán bitvy u Dettingenu, 270 + 243 s., kožená, ražená vazba, poškozený hřbet, provenience: Antikvariát Ostrovní


Vyvolávací cena: 4500 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:44
Aktuální cena: 4500 CZK (180 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161167
detail

Zdeněk Mézl (1934)

Zvěrokruh soubor 12 dřevorytů, texty z kalendáře Moravan z roku 1852 vybral Zdeněk Urban, vydalo nakladatelství Svoboda v nákladu 1000 neprodejných výtisků, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova


Vyvolávací cena: 1200 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:46
Aktuální cena: 1200 CZK (48 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161168
detail

Eduard Milén (1891-1976)

Maurice Hewlett: Klíč k srdci bibliofilie, 3x litografie Ed. Milén, přeložila Ida Zvachová - Spiegelová, Arno Sáňka, Brno 1925, Ex. 74/200, 53 s., brožovaná, provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, spoluzakladatel SČVU, SČUG Hollar


Vyvolávací cena: 300 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:48
Aktuální cena: 300 CZK (12 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161169
detail

Fernand Mourlot

Picasso lithographe IV. 1956 - 1963 bibliofilie, sestavil Fernand Mourlot, nakladatel André Sautet, editions du Livre Monte Carlo, provenience: Antikvariát Ostrovní


Vyvolávací cena: 10000 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:50
Aktuální cena: 10000 CZK (400 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161170
detail

Otokar Mrkvička (1898-1957)

Heinrich Heine: Z pamětí pána von Schnabelevopski bibliofilie, úprava a ilustrace O. Mrkvička, vydal Jan Fromek, Praha 1928, 6. svazek bibliofilské edice Odeon, vytiskli Kryl a Scotti, Ex. 200/700, 81 s., převazba, původní obálka vevázána, provenience: Antikvariát Ostrovní


Vyvolávací cena: 350 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:52
Aktuální cena: 350 CZK (14 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161171
detail

František Muzika (1900-1974)

Jindřich Hořejší: Návrat ztraceného syna bibliofilie, typograf. úprava a sign., dřevoryt Fr. Muzika, Kruh krásné knihy, Praha 1946, Ex. 20/300, 38 s., brožovaná, provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes


Vyvolávací cena: 2500 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:54
Aktuální cena: 2500 CZK (100 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161172
detail

Kornelie Němečková (1932)

Listy o sportu 7x serigrafie, 1978, vše cca 21,5 x 21,5 cm, vše signováno PD Kornelie Němečková, 29/100, sporty a názvy: cyklistika (Sladké vítězství), fotbal (Ani dva brankáři neudělají zázrak), krasobruslení (Konec století), běh (I v boji s úsměvem), rychlobruslení (Dlouhé nože), gymnastika a hokej, v původním přebalu, kompletní, provenience: Antikvariát Dlážděná, žákyně J. Jašky a J. Blažka na Uměleckoprůmyslové škole ve Zlíně a na VŠUP v Praze


Vyvolávací cena: 400 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:56
Aktuální cena: 400 CZK (16 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161173
detail

Vítězslav Nezval (1900-1958)

Snídaně v trávě bibliofilie, úprava Fr. Muzika, O. Štorch - Marien Aventinum, Praha 1930, II. vydání, náklad 1000 výtisků, 47 s., orig. brož., mírně zašpiněná, provenience: Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu


Vyvolávací cena: 400 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 11:58
Aktuální cena: 400 CZK (16 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO


161174
detail

Jan Nowopacký (1821-1908)

Obrazy z Alp 40 litografických reprodukcí dle olejových originálů, vydalo Umělecké nakladatelství B. Kočího v Praze, lehce zažloutlý, při okrajích lehce poškozený papír, obálka lehce poškozena, žák prof. Schrotzberga a Gselhofera na akademii výtvarných umění ve Vídni


Vyvolávací cena: 1750 CZK
Plánované ukončení:
27.05.2013 12:00
Aktuální cena: 1750 CZK (70 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO