Pavel Sukdolák
(1925-2022)žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; od poloviny 60. let se zabývá zejména grafickou tvorbou v technice barevného leptu a akvatinty s vzájemně harmonicky propojenými prvky geometrickými, vegetativními, zoomorfními, architektonickými články a písmovými znaky, oba tematické okruhy se v jeho tvorbě často překrývají (krajina a příroda; znak a písmo); tisk z desek si pro zvýšení uměleckého výrazu a technické dokonalosti sám provádí na kvalitní ruční papír; vytváří technicky složité, barevně citlivě laděné dřevořezy i barevné litografie, v nichž zachycuje poetické vzpomínkové krajiny, složené nejčastěji z izolovaných abstrahovaných znaků, plné vznášení, otáčení, víření, chvění; kompozice však nejprve realizuje v pastelu; kresba je přesně vedená, kroužená, cítěná barevně, barevná škála je pestrá; dnešní abstraktní díla opět zachycují snový symbolický svět; příležitostně ilustruje básnické sbírky (Ch. Baudelaire, K. Biebl, B. Pasternak, J. Skácel, K. H. Mácha) a knihy, navrhuje poštovní známky, exlibris a novoročenky; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, PNP v Praze, Galerie v Havlíčkově Brodě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Tři oblouky
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:04
akvatinta, suchá jehla, 26,2 x 16,6 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 78/100, vlevo pod grafikou papír lehce ušpiněný, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Žlutý člun
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:05
lept, akvatinta, 24,5 x 22,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 98/100, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Zrcadlo času
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:06
lept, akvatinta, 24,5 x 22,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 42/100, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Zážeh
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 3.100 CZK (130 €)
Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:07
akvatinta, 32,5 x 23,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 5/30, LD vytiskl P. S., nepatrně naražený pravý dolní roh papíru, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)